Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Plaj
Doğal Güzellikler
Turistik Yerler
Müzeler
Resmi Daireler

Didim Gezilecek Yerler

Didim civarında görülmesi gereken 8 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Faustina Hamamı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(2 yorum)
Aydın
Didim Polis Eğitim Ve Dinlenme Tesisi
Sosyal Tesis
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Aydın
Altınkum Plajı
Plaj
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(2 yorum)
Aydın
Saplı Ada

Saplı Ada

Ücretsiz
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4.5/5 Mükemmel
(14 yorum)
Aydın
Kumkent plaj

Kumkent plaj

Ücretsiz
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Aydın
Milet Müzesi

Milet Müzesi

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
Aydın
Milet Tiyatrosu
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
Aydın
Büyük Menderes Dalyanları
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
Aydın

8 mekandan 8 tanesi gösteriliyor

Didim Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
16.02.2021
Misafir
Saplı Ada için yapılan yorum
Sahibi Dedemdir
Sahibi dedemdir. Biz konuşmuyoruz bu kadar vay be arkadaş :)

Didim Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Ege bölgesinde konuşlanmış olan Aydın ili tarih sahnesinde çok uzun zamandır kendisine yer edinmeyi başarabilmiş bir lokasyon olarak karşımıza çıkıyor. İl içerisinde pek çok tarihi antik kent ve de gezilecek yerler bulunuyor. Bununla birlikte Aydın denize kıyısı olduğu için özellikle yaz sezonunda turistler tarafından tercih edilen bir il haline geliyor.

Didim de Aydın’ın sahip olduğu doğal güzellikler ve tarihi mekanlar ile öne çıkan bir ilçesi oluyor.

Didim’de gezilecek yerler listesi hem kültür tatili yapmak hem de deniz tatili yapmak isteyen misafirlerin yüzünü güldürecek bir çeşitliliğe sahip. Didim’de gezilecek tarihi yerler içerisinde yüzlerce yıllık geçmişi ile Apollon Tapınağı, Prienne Antik Kenti, Milet Antik Kenti gibi mekanlar bulunuyor.

Didim turistik yerler listesi içerisinde deniz tatili yapmanıza olanak sağlayan pek sayıda koy ve plaj da var. Bu bağlamda Altınkum Plajı, Manastır Koyu, Akvaryum Plajı, Akbük gibi mekanları tercih edebilirsiniz. Deniz, kum ve güneş üçlüsünü keyifle bir araya getirebileceğiniz mükemmel bir tatil Didim’de gezilecek güzel yerler içerisinde sizleri bekliyor.

Tatilinizi sadece Didim ile sınırlı tutmak istemiyorsanız da Didim çevresinde gezilecek yerler listesi bir hayli kabarık. Aydın ili içerisinde bulunan Kuşadası’nın yanı sıra yolunuzu biraz daha uzatıp İzmir’de soluğu alabilirsiniz.

Apollon Tapınağı: Antik dönemlerin en önemli kutsal mekanlarından bir tanesi Didim tarihi mekanlar arasında Apollon Tapınağı olarak karşımıza çıkıyor. Bu mekan yaklaşık 2000 senelik tarihi geçmişi ile Apollon Tapınağı. Tapınak içerisindeki mabetler, Medusa kabartmaları, Helenistik ve de Roma dönemlerinin izlerini görebileceğiniz bölümler yer alıyor.

Gizli tünelleri ile bu görkemli kalıntıları Aydın Didim gezilecek yerler içerisine eklemenizi ve mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Cennet Koyu: Didim gezilecek yerler listesi oluştururken amacınız denizin güzelliklerine doyabileceğiniz bir gün geçirmek ise Cennet Koyu’nu gezi listeniz içerisine eklemenizi öneriyoruz. Didim bölgesinin en güzel koylarından bir tanesi olan bu mekan, ismini yaşatan bir coğrafyaya sahip. Ağaçların çevrelediği sahili ile ziyaretçilerine mükemmel bir deniz keyfi sunuyor.

Cennet Koyu’nda yüzmenin yanı sıra kano ve deniz bisikleti kiralamanıza olanak sağlayan tesisler bulunuyor. Dilerseniz yine civardaki tesisleri tercih ederek dalış turlarına katılabilirsiniz. Bununla birlikte koy içerisinde günlük ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz farklı tesisler de karşınıza çıkabilir.

Priene Antik Kenti: Didim çevresinde gezilecek yerler listesinin bir diğer önemli mekanı da Priene Antik Kenti olarak karşımıza çıkıyor. Bu antik kentin halkı hakkındaki bilgilere MÖ 7. yüzyıllar içerisinde rastlayabiliyoruz.

Athena Tapınağı, Demeter ve Zeus Tapınakları, agora ve tiyatro gibi yapıları bünyesinde barındıran bu antik kent, önemli antik kentlerimiz içerisinde bulunuyor.

Altınkum Plajı: Didim gezilecek yerler içerisinde doğal güzelliğe sahip olan mekanlardan bir tanesi de Altınkum Plajı. İsminin hakkını veren altın gibi kumları ile misafirlerinin beğenisini kazanan bu plaja, ilçe merkezinden yürüyerek bile ulaşabilirsiniz.

Yaz aylarında yöre halkının yanı sıra yerli ve yabancı turistler tarafından da ziyaretçi akınına uğrayan bu plajda gününüzü geçirmek oldukça keyifli ve eğlenceli olabilir. Plaj çevresinde bulunan plaj kafelerinden şemsiye ve şezlong kiralayabilir, ahşap iskelelerden masmavi sulara atlayabilirsiniz. Plaj çevresinde gününüzü aktiviteler ile geçirmenize olanak sağlayan tesisler de bulunuyor.

Rüzgar sörfü, dalış turları, deniz paraşütü gibi eğlenceli aktiviteleri gerçekleştirerek Didim gezinizi unutulmaz bir hale getirebilirsiniz. Didim görülmesi gereken yerler listesinin bu keyifli mekanına uğramadan Didim tatilinizi sonlandırmamanızı tavsiye ediyoruz. Sizlere, listenizdeki her yeri keşfedebileceğiniz güneşli bir Didim tatili diliyoruz.

Didim Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Didim için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Didim için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Milet Tiyatrosu, Milet Müzesi, Faustina Hamamı, Didim konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Didim için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Didim için gezilecek ücretsiz yerler : Milet Tiyatrosu, Milet Müzesi, Altınkum Plajı, Didim konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Didim için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Didim için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Milet Tiyatrosu, Milet Müzesi, Büyük Menderes Dalyanları, Didim konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Didim için gezilecek yerler nelerdir?
Didim için gezilecek yerler : Milet Tiyatrosu, Milet Müzesi, Altınkum Plajı, Didim konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.