Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Didim Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Didim civarında yapılacak 1 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Aydın

Didim Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Keşif gezileri, eğlence, bolca dinlenme... Didim tatiliniz sırasında yapabileceğiniz pek çok şey var...

Aydın'ın incisi Didim, Ege'nin en güzel köşelerinden biri. Her yıl yerli yabancı binlerce turisti ağırlayan Didim'de binlerce yıllık bir tarih hala ayakta duruyor. Bu zengin tarih sayısız aktivite ile birleşince Didim'de unutulmaz bir tatil fırsatı yakalıyor tatilciler. Konaklama seçenekleri için uygun Didim otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Didim'de yapılacak şeyler nedir diye merak ediyorsanız aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsiniz.

Didim, binlerce yıllık bir tarihe ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü antik kentler, tarihi yapılar burada göğe yükseliyor. Siz de Didim tatiliniz sırasında bu tarihi güzellikleri mutlaka keşfetmelisiniz. Didyma Antik Kenti, Priene Antik Şehri, Miletos Antik Şehri, Milet Tiyatrosu, Faustina Hamamı, Milet Müzesi gezmenizi önerdiğimiz yerler. Didim'de yapmadan dönmemeniz gereken şey bu antik kentleri gezmek.

Didim'de yapılacaklar listesinin bir diğer vazgeçilmezi elbette muhteşem doğanın tadını çıkarmak. Ünlü Altınkum Plajı ve diğer koylarda masmavi denizin tadını çıkarabilir, doyasıya yüzebilirsiniz. Dilerseniz Didim'in koylarını tekne turları ile de keşfedebilirsiniz.

Jet ski ve su kayağı gibi su sporları yapabilirsiniz.

Akbük Koyu'nda yer alan Saplı Ada'yı görebilir, dilerseniz adaya yüzerek ya da yürüyerek çıkabilirsiniz.

Sahilde yer alan kafe ve mekanlarda günün dilediğiniz saatlinde keyifle oturabilir, sevdiklerinizle vakit geçirebilirsiniz. Eğer eğlenmek isterseniz bar ve diskolara gidebilirsiniz.

Didim'de bulunan restoranları keşfedebilir, Ege'nin lezzet ve sağlık dolu yemeklerinin tadını çıkarabilirsiniz.