Aliağa Görülecek Yerler

İzmir’in ilçelerinden biri olan Aliağa, bir yanda güzel ve uzun plajıyla, diğer yanda tarihe tanıklık etmiş yapılarıyla keyifli ve bir o kadar eğlenceli bir tatil bölgesidir.Aliağa Görülecek Yerler - Aliağa En İyi 10 Yapılacak Şey

İzmir'in ilçelerinden biri olan Aliağa, bir yanda güzel ve uzun plajıyla, diğer yanda tarihe tanıklık etmiş yapılarıyla keyifli ve bir o kadar eğlenceli bir tatil bölgesidir.

Aliağa'da neler yapılmalı, Aliağa'da neler görülmeli, Aliağa'da yapılması gereken şeyler nelerdir sorularına bu sayfamızda cevap vereceğiz.

Aliağa tatilinizde ilk olarak, bölgenin güzel ve uzun plajında sıcak havaların etkisinden kurtulabilir ve dilediğiniz kadar kulaç atabilirsiniz. Şezlonga uzanıp güneşlenebilir ve plajda kitap okuyabilirsiniz.

İzmir Aliağa'da yapmanızı tavsiye ettiğimiz bir diğer aktivite ise; sahil kıyısı boyunca yürüyüş yapmanız... Sabah saatlerinde Aliağa'yı keşfetmek için yürüyüşler yapabilir, yürüyüşün yanı sıra bisiklet turları da atabilirsiniz.

Aliağa'daki Myrina Antik Kenti'ni, Kyme Antik Kenti'ni ve Aigai Antik Kenti'ni göreceğiniz yerlere dahil edebilirsiniz. Tarih meraklısıysanız bu yolculuk sizlere keyifli ve bir o kadar bilgi dolu bir yolculuk sunacak.

İzmir-Aliağa'da bulunan kuş cenneti de görülmeye değer noktalardan biridir. Eğer ailenizle ve arkadaşlarınızla çıktıysanız tatile, Aliağa Kuş Cenneti'ni gezmek güzel bir aktivite olabilir.

Bu arada bölgenin yöresel lezzetlerini damağınızla buluşturmayı unutmayın. Balık köftesi, sardalya buğulaması ve midye kızartması denemenizi tavsiye ettiğimiz lezzetlerden birkaçıdır. Bölge Ege Denizi kıyısında bulunduğu için, mutfağında daha çok balık ürünleri ve zeytinyağlı yemekler ön plandadır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın