Aliağa bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Aliağa Gezilecek Yerler

12 Aiol kentinden dört tanesine sahip olan Aliağa, günümüze sağlam gelen kalıntıları arasında antik dönemlere yolculuk yapmanızı sağlıyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Aliağa Gezilecek Yerler

Toplam 4 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Aliağa Tarihi Mekanlar

12 Aiol kentinden dört tanesine sahip olan Aliağa, günümüze sağlam gelen kalıntıları arasında antik dönemlere yolculuk yapmanızı sağlıyor.

Aliağa'da nereler gezilmeli, Aliağa'daki tarihi kalıntılar nerededir sorularına bu sayfamızda cevap vereceğiz.

Gryneion Antik Kenti: Yeni Şakrak Köyü'ne 1 km uzaklıktadır Gryneion Antik Kenti. Aliağa'ya ise 13 km'lik bir mesafede yer alır. Çıfıtkale mevkiinde yer alan antik kent sağlam kalıntılarıyla güzel bir gezi noktası sunuyor sizlere.

Myrina Antik Kenti: Çandarlı Körfezi'nin son koyunda bulunan Myrina Antik Kenti, bulunduğu iki tepede sergiler kalıntılarını. Yakın bir zamanda fark edilen ve sonrasında araştırmalar yapılan bir bölgedir. Adını Amazonlar Kraliçesi Myrina'dan alır. Yapılan araştırmalarda M.Ö. 1000'li yıllarda kurulduğu tahmin edilmektedir. Buradaki mezar kalıntıları turistler tarafından sürekli ziyaret edilmektedir.

Kyme Antik Kenti: Nemrut Limanı olarak adlandırılan bir bölgede bulunan Kyme Antik Kenti, yüzyıllardır koruduğu kalıntılarını son zamanlarda kaybetmeye başlamıştır. Çünkü bölgede tesisler ve limanlar yapılmıştır. Fakat yine de ziyaret edilesi bir bölgedir. Tarihi gerçekliğini hala yansıtıyor.

Aigai Antik Kenti: Tarih meraklıları için güzel bir yolculuk sunar Aigai Antik Kenti. Hellenistik döneme ait olan kent, Köseler Köyü'ne oldukça yakındır. Kalıntıları sağlamlığının yanı sıra en görkemli halleriyle görenleri büyülemektedir. Aliağa'da gezilecek yerler listenize Aigai Antik Kenti'ni mutlaka dahil etmelisiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın
Bölgede Son Yorumlananlar