Alanya Merkez Gezilecek Yerler

Doğal güzelliklerinin yanı sıra köklü tarihinden günümüze kadar gelen yapılara yakınlığıyla da göz dolduran Alanya Merkez, uzun ve bir o kadar keyifli bir keşif turu yaşatacak sizlere.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Alanya Merkez Gezilecek Yerler

Toplam 3 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Alanya Merkez Tarihi Mekanlar

Doğal güzelliklerinin yanı sıra köklü tarihinden günümüze kadar gelen yapılara yakınlığıyla da göz dolduran Alanya Merkez, uzun ve bir o kadar keyifli bir keşif turu yaşatacak sizlere.

Alanya Merkez'de plajlar, alışveriş merkezleri ve restoranlar bol miktarda bulunur. Şehrin gezi alanlarına ise oldukça yakındır. Özellikle Alanya'nın her köşesindeki gizli cennetlere…

Alanya Merkez'deki otellerin birinde konaklıyor ve tatil yapıyorsanız gezip görmeniz gereken noktaları bu sayfamızda sizlere kısaca bahsedeceğiz.

Alanya'nın coğrafyasının bir parçası olan Dim Çayı, harika bir doğaya hakim olup, piknik alanlarına ve restoranlara sahiptir. Dim Çayı, Akçatı Köyü'nde olup, ilçe merkezine sadece 15 kilometre uzaklıktadır. Dim Çayı'nda piknik, bölgeyi keşfetmek için kısa turlar yapabilir ve hatta Dim Çayı üzerinde rafting sporuyla bile ilgilenebilirsiniz.

Alanya Merkez'de gezilecek yerler listenize dahil etmenizi önerdiğimiz yerlerden biri de Sinek Kalesi'dir. Alanya'da bulunmasından dolayı Alanya Merkez'e de oldukça yakın bir konumda yer alan Sinek Kalesi, bölgede tatil yapan yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini görmektedir. Sinek Kalesi aynı zamanda muhteşem bir manzarayı ayaklar altına serer.

Alanya Kalesi'de merkezde bulunan tarihi yapılar arasındadır ve gezi turlarınızdan biri de Alanya Kalesi olabilir. Bir de Alara Kalesi... Tarihi 1232 yılına dayanan Alara Kalesi'ne ulaşmakta hiçbir zorluk yaşanmaz. Kale, Alaeddin Keykubat tarafından inşa ettirilmiştir ve Türk yapı sanatının en güzel örnekleri arasındadır. Alara Kalesi'ni Alanya Merkez'de geçireceğiniz günlere dahil etmenizi öneririz.

Alanya Merkez tatilinize daha birçok nokta sığdırabilirsiniz. Alanya'ya 6 kilometre uzaklıkta olan Hamaksia Antik Kenti, Alanya Merkez'e 11 kilometre uzaklıkta olan Dim Mağarası, tarihi kalıntılarıyla göz dolduran ve Alanya'nın gezilecek yerlerinin başında gelen Syedra Antik Kenti ile tabii ki Selçuklu Tersanesi gezi duraklarınız arasında mutlaka yerini almalı.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın