Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Göreme Aktiviteleri

Göreme civarında yapılacak 2 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Göreme Yürüyüş Parkurları
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Nevşehir
Asma Sanat

Asma Sanat

Ücretli
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Nevşehir

2 mekandan 2 tanesi gösteriliyor

Göreme Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Kapadokya'nın büyüsünden en çok nasibini alan yerdir Göreme...

Kapadokya'nın dört bir yanı gizem dolu atmosferinde, büyülü bir güzelliğe sahiptir Göreme... Gezilecek pek çok yeri, yapılacak birçok aktivitesi vardır Göreme'nin. Bunlar nedir diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazımıza göz atmanızda fayda var.

Göreme ve civarında gezmeye başlamadan önce, bu bölgede geçireceğiniz gün sayısına göre bir gezi planı çıkarmanızı mutlaka tavsiye ediyoruz. Gezecek o kadar çok yer var ki, planlı hareket etmek birçok yeri görmenizi sağlayacak. Konaklama seçenekleri için uygun Göreme otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Göreme gezinize dünyaca ünlü Göreme Açık Hava Müzesi'nden başlayabilirsiniz. Ülkemizin en büyük açıkhava müzesi olan Göreme Açık Hava Müzesi'ndeki binlerce yıllık bir geçmişe sahip kaya oluşumlarını ve kiliseleri görebilirsiniz.

İsketeli Şapel, Çarıklı Kilise, Aziz Basel'in Şapeli, Tokalı Kilise, Karanlık Kilise, Elmalı Kilise gibi başlıca kiliseleri gezebilirsiniz.

Göreme'de doğa ile baş başa uzun yürüyüşler yapabileceğiniz vadiler bulunuyor. Güvercinlik Vadisi, Göreme Bağlıdere Aşk Vadisi, Göreme Kızılçukur Vadisi, Güllüdere Vadisi ve Zemi Vadisi'nde doğa keşifleri yapabilir, atla gezintilere çıkabilir, bol bol fotoğraf çekebilir, vadiler içinde bulunan oyma kilise ve yapıları gezebilirsiniz.

Göreme'ye çok yakında bulunan Avanos'a gidip buradaki çömlekçilerde çamurdan çömlek yapmayı öğrenebilir, sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz.

Göreme'den kısa bir araç yolculuğu ile Ürgüp, Ortahisar, Uçhisar, Ihlara Vadisi'ne gidebilir, bu bölgelerde bulunan muhteşem doğayı ve yapıları görebilirsiniz.

Göreme merkezde yer alan mekanlarda lezzetli bir akşam yemeği yiyebilir ya da keyifli bir içecek molası verebilirsiniz.

Kapadokya denince akla ilk gelen şeylerden biri de elbette balondur. Balon turu yapmadan ve Göreme'nin güzelliklerinin bir de gökyüzünden görmeden tatilinizi sonlandırmayın.

Göreme Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Göreme için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Göreme için ailelere uygun aktiviteler : Göreme Yürüyüş Parkurları, Asma Sanat, Göreme konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Göreme için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Göreme için ücretsiz yapılacak aktiviteler : Göreme Yürüyüş Parkurları, Asma Sanat, Göreme konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Göreme için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Göreme için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : Göreme Yürüyüş Parkurları, Asma Sanat, Göreme konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Göreme için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Göreme için çiftlere uygun aktiviteler : Göreme Yürüyüş Parkurları, Asma Sanat, Göreme konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Göreme için aktiviteler nelerdir?
Göreme için aktiviteler : Göreme Yürüyüş Parkurları, Asma Sanat, Göreme konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.