Göreme bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Göreme Aktiviteleri

Kapadokya'nın büyüsünden en çok nasibini alan yerdir Göreme...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Göreme Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Naile Art Gallery

"Yeni adres"

"Ebru sanatı keşfetmek için iyi bir yol"

10

Misafir yorumu

3 yorum

Göreme Yürüyüş Parkurları

"Süper bir yer"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Göreme Görülecek Yerler - Göreme En İyi 10 Yapılacak Şey

Kapadokya'nın büyüsünden en çok nasibini alan yerdir Göreme...
Kapadokya'nın dört bir yanı gizem dolu atmosferinde, büyülü bir güzelliğe sahiptir Göreme... Gezilecek pek çok yeri, yapılacak birçok aktivitesi vardır Göreme'nin. Bunlar nedir diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazımıza göz atmanızda fayda var.

Göreme ve civarında gezmeye başlamadan önce, bu bölgede geçireceğiniz gün sayısına göre bir gezi planı çıkarmanızı mutlaka tavsiye ediyoruz. Gezecek o kadar çok yer var ki, planlı hareket etmek birçok yeri görmenizi sağlayacak. Konaklama seçenekleri için uygun Göreme otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Göreme gezinize dünyaca ünlü Göreme Açık Hava Müzesi'nden başlayabilirsiniz. Ülkemizin en büyük açıkhava müzesi olan Göreme Açık Hava Müzesi'ndeki binlerce yıllık bir geçmişe sahip kaya oluşumlarını ve kiliseleri görebilirsiniz.

İsketeli Şapel, Çarıklı Kilise, Aziz Basel'in Şapeli, Tokalı Kilise, Karanlık Kilise, Elmalı Kilise gibi başlıca kiliseleri gezebilirsiniz.

Göreme'de doğa ile baş başa uzun yürüyüşler yapabileceğiniz vadiler bulunuyor. Güvercinlik Vadisi, Göreme Bağlıdere Aşk Vadisi, Göreme Kızılçukur Vadisi, Güllüdere Vadisi ve Zemi Vadisi'nde doğa keşifleri yapabilir, atla gezintilere çıkabilir, bol bol fotoğraf çekebilir, vadiler içinde bulunan oyma kilise ve yapıları gezebilirsiniz.

Göreme'ye çok yakında bulunan Avanos'a gidip buradaki çömlekçilerde çamurdan çömlek yapmayı öğrenebilir, sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz.

Göreme'den kısa bir araç yolculuğu ile Ürgüp, Ortahisar, Uçhisar, Ihlara Vadisi'ne gidebilir, bu bölgelerde bulunan muhteşem doğayı ve yapıları görebilirsiniz.

Göreme merkezde yer alan mekanlarda lezzetli bir akşam yemeği yiyebilir ya da keyifli bir içecek molası verebilirsiniz.

Kapadokya denince akla ilk gelen şeylerden biri de elbette balondur. Balon turu yapmadan ve Göreme'nin güzelliklerinin bir de gökyüzünden görmeden tatilinizi sonlandırmayın.

4 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
4
Yeni adres
10

-

Naile Art Gallery yeni adres: Tekelli mahallesi. 2.Karlık Sokak No.I Saklı Konak Resturant yanı Uçhisar.

4
Ebru sanatı keşfetmek için iyi bir yol
10

-

Bu büyük bir girişim ve Ebru sanatı keşfetmek için iyi bir yoldur. Ben pek çok ziyaretçi olacak diliyorum.

4
Ebru sanatı merkezi
10

-

Bu galeri geleneksel Türk sanatı olan Ebru sanatı merkezidir. Hatta müzesi diyebiliriz. Mistik ortamımda Bakanlık ebru sanatkarı unvanı olan sanatçıdan ebru hakkında bilgi alabilir ve canlı seyredebilirsiniz. Arzu ederseniz su üzerinde resim yapma keyfini yaşayabilirsiniz. Bunu hediye götürebilir, ayrıca workshop sertifikası alabilirsiniz. Sanatçının eşiyle ve kendisiyle güzel ortamda ücretsiz kahve içebilirsiniz. K.. Devamını Göster

4
Süper bir yer
10

-

Gerçekten süper bir yer. Tavsiye edilir.