Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Göreme Restoranları

Göreme civarında gidilebilecek 0 mekan.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Göreme Restoranları, Yemek Yerleri ve Mekanları

Göreme, Nevşehir’in en sık ziyaret edilen değerli bir yerleşkesi olarak karşımıza çıkıyor. Sene içerisinde hem yerli hem de yabancı turistler tarafından adeta ziyaretçi akınına uğrayan bu ilçe, pek çok farklı restoran ve lokantaya da sahip.

Göreme restoranları arasında damak tadınıza hitap edebilecek ve çeşitli beslenme düzenine sahip misafirlerin de yüzünü güldürebilecek seçenekler yer alıyor. Bununla birlikte bölgedeki yöresel lezzetler arasında yer alan testi kebabı, aside tatlısı, soğan dolması gibi tatları da deneyebileceğimiz mekanlar da bulunuyor.

Nevşehir’in güzide bir ilçesi olan Göreme, ve çevresindeki yerleşmeler, çok eski dönemlere dek uzanıyor. Bu bağlamda bölgenin de kendine has bir mutfak kültürü olduğundan söz etmek mümkün.

Bir testi içerisinde uzun süren hazırlık aşamasının ardından pişirilen testi kebabı, un ve pekmezin mükemmel karışımı ile hazırlanan aside tatlısı, kuru soğanların lezzetli bir iç harcı ile karıştırılarak doldurulması ile yapılan soğan dolması Nevşehir Göreme restoranları menüleri arasında karşımıza çıkabilecek tatlar arasında yer alıyor.

Nostalji Restaurant, menüsünde barındırdığı bu yöresel lezzetlerin yanı sıra sahip olduğu muhteşem göreme manzarası ile beğenileri topluyor. Cappadocian Cuisine de bu bağlamda Ürgüp Göreme restoranları arasında kayda değer bir yere sahip.

Menüsünde bulunan çömlek kebabı, testi kebabı, güveç köfte gibi yemekler ile cazip fiyatları, bölgeyi ziyarete gelen turistler tarafından beğeni ile karşılanıyor. Bunların yanı sıra Turkish Ravioli Restaurant da menüsünde bulunan çeşitli mantı seçeneklerinin yanında tatlı olarak servis ettikleri kızarmış dondurma ile de ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor.

Göreme yemek yenilecek yerler arasında akşam ve öğlen yemeklerinize tat katacak kebap seçeneklerine sahip mekanlar da bulunuyor. Büyük Adana Kebap Göreme, Gurme Kebab Restaurant, Local Tastes Ocakbaşı gibi restoranlar menülerindeki hemen her çeşit kebap seçeneği ile etsever misafirlerin midelerine hitap ediyor.

Göreme’nin en iyi restoranları ve lokantalarının misafirlerin sunduğu lezzet seçenekleri sadece bunlarla sınırlı değil. Namaste India (Merhaba Hindistan), ülkemizin yöresel lezzetlerinin dışına çıkıp farklı tatları denemek isteyen misafirlerimiz için Göreme restoran tavsiye listesi içerisinde karşımıza çıkan bir mekan oluyor.

Menüsünde yer alan butter chicken, chicken tikka masala, biryani gibi Hindistan’a özgü lezzetleri denemeyi tercih edebilirsiniz.

En iyi Göreme restoranları arasında güne leziz bir başlangıç yapmanıza yardımcı olacak çeşitli mekanlar da yer alıyor. Göreme Açık Hava Müzesi bölgesine giden yolda karşınıza çıkacak olan Şafak Cafe; küçük ama şirin konsepti ile kahvaltı seçenekleri arasında kayda değer bir yere sahip oluyor.

Göreme Panaroma Cafe de, ilçenin girişinde ve de turistler tarafından sıkça ziyaret edilen Güvercinlik Vadisi bölgesine oldukça yakın bir mesafede bulunuyor. Eğer güne keyifli başlangıcınızı muhteşem bir Göreme manzarası ile taçlandırmak istiyorsanız bu kafeyi de mutlaka gezi rotanız içerisine eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Yine Göreme restoranları arasında kahvaltı seçenekleri ile tercih edebileceğiniz Millocal Restaurant, Nazar Börek Cafe, Keyif Cafe ve Restaurant gibi mekanlar da sizler için önerebileceğimiz lokasyonlar arasında yer alıyor.

Göreme’de yemek yenilecek yerler arasında tüm öğünlerinizin yanı sıra kahve ve leziz içecekler tatmanız için pek çok farklı restoran ve kafe de bulunuyor.

King’s Coffee Shop, Saklı Kahve Cappadocia, Coffeeedocia gibi mekanlar menülerinde bulunan lezzetlerin yanı sıra Göreme gezinizde ufak bir ara vererek soluklanmanız için aperatif tatlara ve içeceklere sahip olarak karşımıza çıkıyor. Bu mekanları da gezi rotanız içerisine eklemenizi tavsiye ediyor, sizlere keyif dolu bir Göreme gezisi diliyoruz.