Otelleri Göster

Akdamar Adası Yakınındaki Oteller

Akdamar Adası Yakınındaki Oteller

Van'ın tarihi zenginliğinin yanı sıra doğal güzellikleri de fazlasıyla merak edilmektedir. Sizlerden belki de çok uzak olan bu şehri keşfetmek, yakından tanımak unutamayacağınız anılar kazıyacak hafızalarınıza. Yakın bir zamanda Van'a gitmeyi planlıyorsanız Akdamar Adası'na mutlaka ziyarette bulunmalısınız. İçinde sadece bir kilise bulunan Akdamar Adası, Van Gölü'nün en güzel parçalarından biridir. Ada 70.000 metrekaredir ve Gevaş ilçesinden ulaşım sağlanmaktadır.

Gölün içinden yapacağınız yolculukla gideceğiniz Akdamar Adası, müthiş ve bir o kadar duygusal bir hikayeye sahiptir. İsmini nereden aldığı, zamanında bölgede neler yaşandığı, hepsi bu efsanenin içerisinde. Akdamar Adası'nı ziyaret edeceğiniz yerlere dahil ettikten sonra, adaya ulaşımınızı kolaylaştırmak için Akdamar Adası yakınındaki otellerin birinde konaklayabilirsiniz. Akdamar Adası'nda otel bulunmasa da çevresindeki ilçelerde bulunan otelleri araştırıp rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Van tatilinizde Akdamar Adası'nın güzelliğine şahit olduktan sonra Zernek Kalesi'ni, Halime Hatun Kümbeti'ni, Hüsrev Paşa Camisi'ni ve Muradiye Şelalesi'ni de ziyaret edebilirsiniz.