Van Merkez Otelleri

Tarihi Akdamar Kilisesi’nin, Türkiye’nin en büyük gölünün, meşhur Van Kedisi’nin ve daha nicelerinin bulunduğu yerdir Van.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Yıldız

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Van Merkez Otelleri

Toplam 25 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

"Tek sebep güler yüz"

"Kendinii evinizde hissedin"

10

Misafir yorumu

2 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 600 37 76

"Devamlı kaldığımız samimi bir yer"

"Gerçekten güzel"

9.3

Misafir yorumu

3 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 600 30 09
Elite World Van
Elite World Van

Etstur

En uygun oda fiyatı

206 TL

En Uygun Fiyata Git

"Cana yakın personel"

"Konforlu yataklar"

10

Misafir yorumu

2 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 602 29 77

"Mükemmel bir yer"

10

Misafir yorumu

1 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 602 46 80

"Kahvaltıları çok zengin"

"Güler yüz ve samimi oluşu"

8.6

Misafir yorumu

20 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 600 44 84

"Hizmet muhteşem"

"204 numaralı odayı tavsiye ederim"

10

Misafir yorumu

2 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 600 82 56

"Çok temiz ve düzenli"

9.7

Misafir yorumu

6 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 602 27 83

Van Merkez Otelleri ve Van Merkez Otel Fiyatları

Tarihi Akdamar Kilisesi'nin, Türkiye'nin en büyük gölünün, meşhur Van Kedisi'nin ve daha nicelerinin bulunduğu yerdir Van.

Van, Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan bir ildir. Kendi adı ile anılan ve Türkiye'nin en büyük kapalı havzası olan Van Gölü'nün etrafında büyümüştür. Bilinen geçmişi tarihi kaynaklara göre milattan önce 7000 yılına kadar uzanmaktadır. Böylesine eski bir tarihe sahip olan şehirde birçok kalıntı ve harabe bulunmaktadır. Van Kalesi, Hüsrevpaşa Külliyesi içinde bulunan Hüsrev Paşa Camii ve Çifte Hamam, Kaya Çelebi Camii, Çifte Kilise, Akdamar Kilisesi ve diğer eserler Van'ın birer simgesidir adeta.

Van Gölü'nde bulunan Akdamar Adası'nın en ünlü yapısı olan tarihi Akdamar Kilisesi yerli ve yabancı birçok turist tarafından yılın her dönemi ziyaret edilmektedir. 2005- 2007 yılları arası yapılan yenileme çalışmaları sonrası, Akdamar Kilisesi'nde 19 Eylül 2010 tarihinde Türkiye Ermenileri Patrikliği Ruhani Meclisi Patrik Genel Vekili Başpiskopos Aram Ateşyan yönettiği bir ayin düzenlenmiştir. Bu ayin yaklaşık 95 yıl aradan sonra bu kilisede düzenlenen ilk ayindir.

Van Merkez'de ve çevresinde bulunan bu tarihi yerleri ve doğal güzellikleri keşfetmek için gelen gezginler konaklamada Van Merkez otelleri içinde yer alan farklı kategorideki tesisleri tercih etmektedir. Van Merkez otelleri bölgenin hava şartlarının düzeldiği bahar aylarında ve yaz sezonunda en yoğun zamanını yaşamaktadır. Bu sebeple bu bölgeye yapılacak ziyaretlerden önce Van Merkez otelleri içinden seçimi yaptıktan sonra konaklamak istenilen tesise erken rezervasyon yaptırmak önemlidir.

Milattan önce 7000 yılına kadar uzanan geçmişi, tarihi Akdamar Kilisesi ve daha nice simgeleriyle Van, doğunun en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Van, sınırları içinde bulunan birçok tarihi değere sahip kalıntılarıyla, Van kedisiyle, otlu peyniriyle, Van Gölü'yle, dünya çapında tanınan bir şehirdir.

Van'ın simgelerinden biri olan inci kefali de bu yöreye ait özel bir balık türüdür. Van Erciş'te, her yıl İnci Kefali adına ”'Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali“' düzenlenmektedir. Festival programı içinde farklı etkinliklerin düzenlenmesinin yanında, inci kefalinin dans gösterisi olarak adlandırılan ve görsel bir şölene dönüşen üreme göçleri de izlenmektedir.

İnci kefali göçü nisan ayı sonunda başlayıp, haziran ayı sonlarına kadar devam etmektedir. Bu göç yavruların Van Gölü'nün sodalı suyunda yaşayamayacağından dolayı gerçekleşmektedir. İnci Kefali yavrulama döneminde göle akan ırmakların akışının ters yönünde yüzmektedir. Akışın tersi yönündeki bu tırmana, izlemeye değer görüntüler ortaya çıkarmaktadır. Sırf bu göçü izlemek için Van'a yılın bu zamanı birçok kişi gelmektedir. Bu göç zamanına denk gelen aylarda da Van Merkez otel fiyatları farklılaşabilmektedir.

Tarih boyunca üzerinde yaşamış birçok kavime ev sahipliği yapmış, başkentlik yapmış bu şehir yılın her dönemi yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Özellikle de soğukların bittiği, güneşin yüzünü gösterdiği yaz aylarında Van en kalabalık zamanını yaşamaktadır.

Yaz sezonunda bu bölgeyi keşfe gelen gezginlerin konaklamada tercih ettiği tesisler en yoğun dönemini bu sezonda yaşamaktadırlar. Bu yoğunluktan dolayı Van Merkez otel fiyatları yaz sezonunda biraz daha artmaktadır. Yaz sezonunda artan Van Merkez otel fiyatlarından olumsuz yönde etkilenmemek için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmakta fayda vardır.

Van Merkez otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Van Şehit ve Gazi Aileleri Misafirhanesi
Van Şehit ve Gazi Aileleri Misafirhanesi

-

Kahvaltısı gerçekten 10 numara

Çok güzel bir yer. Evi aratmıyor, özellikle kahvaltısı gerçekten 10 numara.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Van Şehit ve Gazi Aileleri Misafirhanesi
Van Şehit ve Gazi Aileleri Misafirhanesi

-

Evden farkı yok

Bence harika bir yer. Evden farkı yok. Saygılar.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

Bölgede Son Yorumlananlar