Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Yalıkavak Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri En uygun sonuca göre listele
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

"Neden bu köyleri terk etmişler"

"Kalbim Sandima Köyü'nde kaldı"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Yalıkavak Gezilecek Yerler

Yalıkavak, Bodrum merkeze 18 k. uzaklıktadır ve çok fazla rüzgar almasından dolayı, Bodrum'un sembolü olan yel değirmenleri en çok burada görülür. Yel değirmenlerinden bir tanesi kıyıdadır ve dilerseniz çalışırken görme şansınız da vardır. Bu bölgedeki Tilkicik, Paşa ve Ağaçbaşı koyları güzel ve büyük plajlara sahiptir. Sabah erken saatlerde Arka Küdür koyuna yapılacak bir yürüyüş ve orada yüzmek çok keyifli bir alternatif olabilir. Koya Küdür camisinden sola dönerek Fok yolundan ulaşabilirsiniz.

Sabah yürüyüşleri için yalıkavak'tan 2km. uzaktaki Sandima köyüne de gidebilirsiniz. Köy, eski taş evleriyle terkedilmiş izlenimi verir fakat çok panaromik bir manzaraya sahiptir. Eğer bir otelde kalıyorsanız rıhtımı kaplayan restaurantlarda kahvaltı edebilirsiniz. Sabah serinliğinde köy yapımı reçellerden oluşan mükellef bir kahvaltı yapmanız mümkündür. Yalıkavaktayken görülmesi gereken bir diğer yer de Bodrum'un Tibet'i olarak da adlandırılan Geriş Köyüdür. Ali'nin kahve evinde oturun ve bir kez de bu noktadan günbatımının tadını çıkarın. Daha sonra da rıhtımdaki Hasan'ın yerindeki mükemmel mezeleri yemeye gidin.

Yalıkavak'ta bir çok içme suyu kaynağı bulunur fakat adının aksine bölgede kavak ağacından çok meşe ağacı vardır. Yalıkavak pazarı perşembeleri olur ve Denizli üretimi elbiseleri ile ünlüdür.

Yalıkavak gezilecek yer tavsiyeleri

  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
Sandima Köyü
Sandima Köyü

-

Neden bu köyleri terk etmişler

Neden bu köyleri terk etmişler men bile bilmedim. Ama men çok isderdim ele bir köyde yaşayım .

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Sandima Köyü
Sandima Köyü

-

Kalbim Sandima Köyü'nde kaldı

Doğa, sanat ve iki sıcacık insan. :) Kalbim Sandima Köyü'nde kaldı. Gidin, sevin, huzur dolun ve anlatın. Masal, masal içinde. :)

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)