Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Yalıkavak Gezilecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
 • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Sandima Köyü

"Böyle bir yerde yaşamak istiyorum"

"Neden bu köyleri terk etmişler"

10

Misafir yorumu

3 yorum

Yalıkavak Tarihi Mekanlar

Yalıkavak, Bodrum merkeze 18 k. uzaklıktadır ve çok fazla rüzgar almasından dolayı, Bodrum'un sembolü olan yel değirmenleri en çok burada görülür. Yel değirmenlerinden bir tanesi kıyıdadır ve dilerseniz çalışırken görme şansınız da vardır. Bu bölgedeki Tilkicik, Paşa ve Ağaçbaşı koyları güzel ve büyük plajlara sahiptir. Sabah erken saatlerde Arka Küdür koyuna yapılacak bir yürüyüş ve orada yüzmek çok keyifli bir alternatif olabilir. Koya Küdür camisinden sola dönerek Fok yolundan ulaşabilirsiniz.

Sabah yürüyüşleri için yalıkavak'tan 2km. uzaktaki Sandima köyüne de gidebilirsiniz. Köy, eski taş evleriyle terkedilmiş izlenimi verir fakat çok panaromik bir manzaraya sahiptir. Eğer bir otelde kalıyorsanız rıhtımı kaplayan restaurantlarda kahvaltı edebilirsiniz. Sabah serinliğinde köy yapımı reçellerden oluşan mükellef bir kahvaltı yapmanız mümkündür. Yalıkavaktayken görülmesi gereken bir diğer yer de Bodrum'un Tibet'i olarak da adlandırılan Geriş Köyüdür. Ali'nin kahve evinde oturun ve bir kez de bu noktadan günbatımının tadını çıkarın. Daha sonra da rıhtımdaki Hasan'ın yerindeki mükemmel mezeleri yemeye gidin.

Yalıkavak'ta bir çok içme suyu kaynağı bulunur fakat adının aksine bölgede kavak ağacından çok meşe ağacı vardır. Yalıkavak pazarı perşembeleri olur ve Denizli üretimi elbiseleri ile ünlüdür.

3 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
3
10
Sandima Köyü
Sandima Köyü
Bodrum / Muğla
Türkiye
Böyle bir yerde yaşamak istiyorum

-

Böyle bir yerde yaşamak isterdim. Huzur, kaybettiğimiz ve bulamadığımız satın alamadığımız tek değer. Acaba dışarıdan gitmek orada yaşamak isteyen biri için şartlar nedir? Bilen arkadaşlar bilgi verebilir mi? Sanırım ben böyle bir yerde yaşamak istiyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
3
10
Sandima Köyü
Sandima Köyü
Bodrum / Muğla
Türkiye
Neden bu köyleri terk etmişler

-

Neden bu köyleri terk etmişler men bile bilmedim. Ama men çok isderdim ele bir köyde yaşayım .

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
3
10
Sandima Köyü
Sandima Köyü
Bodrum / Muğla
Türkiye
Kalbim Sandima Köyü'nde kaldı

-

Doğa, sanat ve iki sıcacık insan. :) Kalbim Sandima Köyü'nde kaldı. Gidin, sevin, huzur dolun ve anlatın. Masal, masal içinde. :)

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)