Şirince Görülecek Yerler

Daha çok günübirlik geziler ve kısa süreli konaklamalar için tercih edilen Şirince'de yapabileceğiniz pek çok keyifli aktivite var.Şirince Görülecek Yerler - Şirince En İyi 10 Yapılacak Şey

Daha çok günübirlik geziler ve kısa süreli konaklamalar için tercih edilen Şirince'de yapabileceğiniz pek çok keyifli aktivite var.
İzmir'in ismi gibi şirin ilçesi Şirince, bölgenin önemli turizm merkezlerinden biri. Özellikle 2012 yılında Maya Takvimi ve kıyamet senaryoları ile ilgili adından sıkça söz ettiren Şirince'nin popülaritesi de aynı oranda arttı. Geleneksel mimarinin ve yapının bozulmadan günümüze ulaştığı Şirince, tarihi ve doğal pek çok güzellik sunuyor misafirlerine.

Şirince'de ne yapılır, nereler görülür diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Şirince'de yapılacak en keyifli şeylerden biri ilçenin tarihi dokusu bozulmamış dar sokaklarında yürüyüşler yapıp, keşiflere çıkmak. Tarihi evler ve geleneksel mimari, yolculuğunuzu büyülü bir atmosferle saracak. Bu yürüyüşler sırasında fotoğraf makinanız mutlaka yanınızda olsun.

Şirince'ye özgü mimariye sahip bu evlerden birine konuk olabilir, misafirperver ve güler yüzlü Şirince insanlarını tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz. Köylülerin Şirince mutfağına ait eşsiz lezzetteki yemeklerinden tadabilirsiniz.

Dünyaca ünlü Şirince şarabını tatmadan Şirince'den dönmek olmaz. Merkezde yer alan cafe ve restoranlarda Şirince şarabından içebilir, yanınızda götürmek üzere bu şaraplardan satın alabilirsiniz.

Efes Meryem Ana Kilisesi, Efes Antik Kenti, Selçuk Kalesi gibi dünyaca ünlü tarihi yapılar Şirince'ye oldukça yakındır. Bu muhteşem tarihi yapıları mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Şirince çarşısında bulunan hediyelik eşya pazarına uğrayıp kendinize ve sevdiklerinize yöreye özgü el işlerinden ve hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz.

İzmir Şirince'nin bir diğer meşhur ürünü de zeytin yağı ve sabunu. Farklı koku ve şekillerde hazırlanıp satışa sunulan sabunlardan ve eşsiz lezzete sahip zeytin yağından almayı ihmal etmeyin.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın