Şirince Gezilecek Yerler

Sevimli sokakları, taş evleri, sıcak insanları ve bölgeye özgü nefis şarapları ile huzur dolu hafta sonu kaçamaklarının önemli merkezlerinden olan Şirince, yaz – kış demeden ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatıyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Şirince Gezilecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Şirince Tarihi Mekanlar

Sevimli sokakları, taş evleri, sıcak insanları ve bölgeye özgü nefis şarapları ile huzur dolu hafta sonu kaçamaklarının önemli merkezlerinden olan Şirince, yaz – kış demeden ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatıyor.
Tıpkı ismi gibi şirin mi şirin ilçelerden biri olan Şirince, özellikle de İzmir gibi büyük şehirlerimizden birine bağlı olması, hatta yakın konumda olması nedeniyle, hareketli şehir ortamından bunalan ziyaretçilerin en tercih ettiği durakların başında geliyor. Yalnızca konumu değil, bu sevimli kasabanın sahip olduğu tüm güzellikler ziyaretçileri bünyesine çekmeyi başarıyor. Sakin bir seyahat geçirmek, biraz kafa dinlemek hatta gelmişken yalnızca 8 km mesafe yer alan Selçuk'un tarihi değerlerini keşfetmek isterseniz Şirince, tıpkı bahsettiğimiz gibi yıl boyunca siz ziyaretçilerini büyük bir keyifle ağırlamaya devam ediyor. Şirince seyahatinize çıkmadan önce bölgede gezilecek yerler nelerdir merak ediyorsanız, sizin için hazırladığımız yazıya bir göz atabilirsiniz.

Şirince Sokakları:Seyahatiniz ilk aşamasını kesinlikle Şirince sokaklarında yapacağınız keyif dolu yürüyüşler oluşturmalı. Her bir köşesini karış karış gezebileceğiniz köyde sizi; tarihi şirince Rum evlerinin, köy meydanının, çarşının ve onlarca zeytinyağlı doğal ürünlerin, yöre halkına ait el işlerinin, şarap evlerinin beklediğini görünce emin olun içiniz içinize sığmayacak.

Nesin Matematik Köyü:Şirince'nin ayakta alkışlanmayı hak eden köylerinden Nesin Matematik Köyü isminden de anlaşıldığı üzere matematiğe büyük katkı sağlıyor. Matematik üzerine eğitimlerin, seminerlerin, söyleşilerin, dersleri ve etkinliklerin düzenlendiği köyün en nihai amacı matematiği ve bilimin yükselmesi.

Aziz John Baptist Kilisesi:1832 yılına kadar uzanan uzun bir tarihi geçmişe sahip olan yapı, bölgede ayakta kalmayı başaran ve seyahat planına dahil edilmeyi fazlasıyla hak eden değerlerden biri.

Şirince Taş Mektep Müzesi:Tarihi bir Rum okulu olan ve önceleri restoran olarak işletilen bina, 2012 yılından itibaren Şirince'nin geçmişten bugüne eğitim ve öğretim tarihini yansıtabilmek adına Şirince Taş Mektep Müzesi olarak hizmet veriyor. Ziyaretçilerin oldukça ilgisini çeken bina da yine köyde mutlaka keşfedilmesi gereken yerlerden biri.

Başta da bahsettiğimiz gibi Şirince'ye gelmişken 8 km mesafede yer alan Selçuk'u seyahat planına dahil etmeden olmaz. Efes Antik Kenti, Artemis Tapınağı, Efes Meryem Ana Kilisesi ve Efes Müzesi bölgede ziyaret edebileceğiniz tarihi durakların yalnızca birkaçı.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın