Sinap Kalesi

  • Mersin

Sinap Kalesi

Sinap Kalesi, Mersin'in Çamlıyayla beldesinde bulunmaktadır. Çandır Kalesi yolundan ilerlediğinizde Sinap Kalesi'ne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Şehrin tarihine ışık tutan yapılardan biri olan Sinap Kalesi, Ortaçağ şatosuna benzetilmektedir. Fakat Ortaçağ'daki ismi bilinmemektedir.

Kalenin iç duvarları kesme taştan, duvar araları moloz taştan inşa edilmiştir. Her ne kadar sağlam olmasa da şimdiki görünümü de görülmeye değer...

Mersin'in önemli kale yapılarından biri olan Sinap Kalesi'nden sonra Softa Kalesi'ni ve Gözne Kalesi'ni de ziyaret edebilirsiniz.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Ortak değer denince ne anlaşılıyor
10

-

Ortak değer denince ne anlaşılıyor cidden merak konusu. Belediyelerin işlevi nedir acaba? Tarihi eserler ki tekrar oluşması hiç olmayan, bunlara hak ettikleri gibi bir bütçesi yok mu, şu şanlı milletin vergileri nereye gidiyor? Turistik yerlerin içler acısı hali hiç mi göz önüne alınmıyor? Bu nasıl bir cehalet, vurdumduymazlıktır.

2
Bakımsız durumda
1

-

Çok çok bakımsız durumda. İlgilenen hiçbir yetkili yok. İç kısmı yıkılmış ve kalenin içinin bir tuvaletten farkı yok. İlgilenilmesi gerekiyor.