Sığacık Gezilecek Yerler

Masmavi denizi ve sımsıcak insanları ile Ege’nin en şirin beldelerinden biri olmaya aday Sığacık, mandalina bahçelerinin ortasında ziyaretçilerine huzur dolu bir seyahat imkanı sunuyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Sığacık Gezilecek Yerler

Toplam 4 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
 • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Akkum Plajı

"Şirin bir plaj"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Teos Antik Kent

"Kalplerimizi yerinden oynatacak"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

Ekmeksiz Plajı

"Sahili bakımsız"

4.0

Misafir yorumu

1 yorum

Sığacık Tarihi Mekanlar

Masmavi denizi ve sımsıcak insanları ile Ege'nin en şirin beldelerinden biri olmaya aday Sığacık, mandalina bahçelerinin ortasında ziyaretçilerine huzur dolu bir seyahat imkanı sunuyor.
Zamanında sığınak olarak kullanılması nedeniyle Sığacık ismini alan belde, İzmir il merkezine 52 km mesafede konumlanıyor. Muhteşem bir doğaya ve denize ev sahipliği yapan bölge hem il merkezine yakınlığı hem de sahip olduğu güzellikler nedeniyle yalnızca yazın değil yılın dört mevsimi ziyaretçi ağırlamaya devam ediyor. Sığacık'a doğru içinizi ısıtacak bir yolculuğa çıkmayı planlıyor ve Sığacık'ta gezilecek yerler nelerdir merak ediyorsanız sizi düşünerek hazırladığımız yazıda aradığınız tüm cevapları bulabilirsiniz.

Plajlar:Özellikle yaz aylarında çok sayıda ziyaretçi ağırlayan belde, bu durumu muhteşem Mavi Bayraklı plajlarını borçlu diyebiliriz. Ekmeksiz Plajı ve Akkum Plajı gibi hem masmavi bir denize hem de tertemiz bir kumsala ev sahipliği yapan plajlar, beldeyi öncelikli tatil yerlerinizden biri haline getirmeye yetecek türden.

Teos Antik Kent:Tarihi oldukça eskilere, M.Ö. 1000 yıllarına kadar uzanan Teos Antik Kent, Sığacık'ın sahip olduğu önemli tarihi değerlerdendir. Dionysos'un oğlu Athames kentin kurucusu olarak bilinir ve içerisinde yer alan Dionysos Tapınağ dünyada Dinysos'a adanan en büyük tapınak olarak bilinir. Bu durak ise Sığacık seyahatinin olmazsa olmazlarından biri haline gelmiştir.

Teos Marina:2010 yılında açılmış olan marina bölgenin doğal dokusuna dikkat edilerek inşa edilmiş ve bugün ziyaret etmek için ideal yerlerden biri haline gelmiştir. Özellikle burada Sığacık'a dair birbirinden güzel fotoğraf kareleri yakalamanız mümkün.

Sığacık Kalesi:Sığacık'ta limanın yanı başında yer alan Sığacık Kalesi, özellikler de Aydınoğulları ve Osmanlılar döneminde defalarda onarılmıştır. Kalenin Selçuklular döneminde kurulduğu tahmin edilmektedir. Bugün beldenin önemli tarihi duraklarından biri olan kaleyi, Sığacık seyahatine dahil etmeyi ihmal etmeyin.

Sığacık Pazarı:Pazar günleri yöre halkı tarafından kurulan pazar, çevre il ve ilçelerde yaşayanların da oldukça ilgisini çekiyor. Burada birbirinden lezzetli ve doğal yemekler genellikle yapan kadınlar tarafından satılıyor ve kesinlikle Sığacık'ta görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

3 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
3
10
Akkum Plajı
Akkum Plajı
Seferihisar / İzmir
Türkiye
Şirin bir plaj

-

Sığacık'ta bulunan şirin bir plaj. Sığacık Mahallesi Seferihisar / İzmir'e bağlı küçük bir balıkçı mahallesinde.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
3
8
Teos Antik Kent
Teos Antik Kent
Seferihisar / İzmir
Türkiye
Kalplerimizi yerinden oynatacak

-

Kalplerimizi yerinden oynatacak yere uzaklardan selam olsun. Belki bir gün…

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
3
4
Ekmeksiz Plajı
Ekmeksiz Plajı
Seferihisar / İzmir
Türkiye
Sahili bakımsız

-

Sığacık, Ekmeksiz Plajı'na yıllar sonra tekrar gitmiş oldum. Sahili bakımsız idi. WC ve temiz değildi. Bence biraz daha özen gösterilmeli. Seferhisar'a hiç yakışmıyor. Ücret az ise biraz daha artırılabilir. Yine de ailecek iyi bir gün geçirdik. Teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)