Seferihisar bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Seferihisar Aktiviteleri

Hayatın yavaş ve huzurla aktığı Seferihisar'da atacağınız her adım size bolca mutluluk verecek...Seferihisar Görülecek Yerler - Seferihisar En İyi 10 Yapılacak Şey

Hayatın yavaş ve huzurla aktığı Seferihisar'da atacağınız her adım size bolca mutluluk verecek...
Ülkemizin ilk "yavaş şehir" ünvanına sahip yeri olan Seferihisar, kendine özgü atmosferi, bozulmamış doğası, sevimli ve neşeli halkı ile ziyaretçilerine huzur ve mutluluk aşılayan bir yer adeta.

Seferihisar'da bolca dinlenmenin yanı sıra yapabileceğiniz pek çok aktivite de var. İşte bunlardan bazıları...

Seferihisar'ın semt pazarını gezmek burada yapılabilecek en keyifli şeylerden biri. Adeta bir panayır havasına sahip olan semt pazarında yöreye özgü otlar, ev yapımı börekler, kekler, organik sebze ve meyveler ile el işi dekoratif eşyalar bulabilirsiniz.

Seferihisar binlerce yıllık bir tarihin üzerine kurulu bir yer. Bu tarihe tanıklık etmek için Teos Antik Kenti'ni ve Lebedos'u gezebilirsiniz.

Bir yaz tatilinin vazgeçilmezi elbette masmavi denizin tadını çıkarmak. Akkum Plajı ve Ekmeksiz Plajı'nda tertemiz denizin keyifini sürebilir, rüzgar sörfü yapabilir, henüz başlamadıysanız rüzgar sörfü dersi alabilir, sıra dışı bir sualtı canlılığı olan bu alanda dalış yapabilirsiniz.

Seferihisar'ın arnavut kaldırımlı sokaklarında yürüyüşe çıkabilir, cumbalı evlere göz atabilirsiniz. Kale duvarları, kapılar ve pencerelerini beyaz sardunyaların süslediği bu yörede gözünüze çarpan her unsur sizi gülümsetecek.

Merkezde yer alan sevimli balıkçılarda Ege'nin en taze deniz ürünlerini tadabilir, sevdiklerinizle birlikte keyifli bir yemek yiyebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın