Şavşat Görülecek Yerler

Artvin Şavşat pek çok doğa ve turizm aktivitesi yapabileceğiniz Karadeniz ilçelerinden biridir.Şavşat Görülecek Yerler - Şavşat En İyi 10 Yapılacak Şey

Artvin Şavşat pek çok doğa ve turizm aktivitesi yapabileceğiniz Karadeniz ilçelerinden biridir.
Şavşat'ta yapmanızı önerdiğimiz aktiviteler şöyle:

Artvin Şavşat'ın tarihine tanıklık edeceğiniz bir gezi yapmak isterseniz

Otluca Köyü'nde yer alan yeraltı mahzenlerini, Yavuzköy'de bulunan Komta Kalıntıları'nı, Meşeli Köyü'ndeki yeraltı odalarını, Köprülü Köyü'ndeki Zorbey yurtlarını, Tarihi Kemer Köprü'yü, Şavşat Kalesi'ni, Dutlu Kalesi'ni, Tukharis Kalesi'ni, Kocabey Camii'yi gezebilirsiniz.

Yayla turizmine ilginiz varsa Arsiyan, Bilbilan, Cancır, Cengelek, Sahara ve Sarıçayır yaylalarına çıkabilir, eşsiz doğa güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Şavşat'ta farklı doğa sporları yapmanız mümkün. Tırmanış, trekking, kamp, avcılık, kuş gözlemciliği, bitki gözlemciliği, yamaç paraşütü ve atlı doğa yürüyüşü yapabileceğiniz sporlar arasında.

Dağcılık sporu ile ilgileniyorsanız Cin Dağı, Karçal Dağları, Nasara Dağı, Sarıçayır Dağı, Yalnızçam Dağları ve Göze Dağı'nda tırmanış yapabilirsiniz.

Şavşat'ta pek çok gezi ve mesire yeri bulunmakta. Sahara-Karagöl Milli Parkı, Karaağaç Gölü, Boğa Gölü, Carba Gölü, Koyunlu Şelalesi, Kocabey Köyü Kışlaları, Maden Köyü ve Şelalesi, Papart Ormanı bu gezi ve mesire yerlerinin başlıcaları. Bu tabiat güzelliklerini mutlaka görün.

Jeep safarı, doğa fotoğrafçılığı, yaban hayatı turizmi ve botanik turizmi de Şavşat'ta yapabileceğiniz aktiviteler arasında.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın