Artvin bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Artvin Gezilecek Yerler

Yeşilin binbir tonunu görebileceğiniz eşsiz doğası, binlerce yıllık tarihi ve köklü kültürü ile Artvin, Karadeniz'de mutlaka gezilmesi gereken bir şehir.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Artvin Gezilecek Yerler

Toplam 54 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Şavşat Karagöl

"Doğa harikası bir yer"

"Anlatılmaz yaşanır"

7.6

Misafir yorumu

9 yorum

Borçka Karagöl

"Çadır için uygun değil"

"Gördüğüm en güzel yerlerden"

7.4

Misafir yorumu

6 yorum

Mençuna Şelalesi

"Gezginler için ideal"

"Araba yolu berbat"

8.0

Misafir yorumu

4 yorum

Atabarı Kayak Merkezi

"Eğlenilecek bir yer"

"Bu güzellikleri görmelisiniz"

8.0

Misafir yorumu

3 yorum

Hatila Vadisi

"Yürüyüş için harika"

"Doğa harikası"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Kafkasör Yaylası

"Kafkasör Yaylası"

"Kafkasör Yaylası"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Maral Şelalesi

"Cennetten bir köşe"

"Gördüğüm en muhteşem şelale"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Dolishane Kilisesi

"Restorasyonunu bitirin"

"Mükemmel manzara"

6.5

Misafir yorumu

2 yorum

Papart Vadisi

"Altı yüksek araçla gidin"

"Mehmet Eroğlu tarafından..."

9.0

Misafir yorumu

2 yorum

Macahel

"Telefon hattınıza dikkat"

"Güzel bir yer"

8.0

Misafir yorumu

2 yorum

Artvin Tarihi Mekanlar

Yeşilin binbir tonunu görebileceğiniz eşsiz doğası, binlerce yıllık tarihi ve köklü kültürü ile Artvin, Karadeniz'de mutlaka gezilmesi gereken bir şehir.
Heybetli dağları, yemyeşil ormanları, birbirinden güzel yaylaları, krater gölleri, zengin fauna ve florası, 5000 yıllık tarihi mirası ile yeryüzü cennetidir Artvin. Bu cennet bölgeyi gezmeye karar verdiyseniz sizin için hazırladığımız Artvin gezilecek yerler listemiz de yanınızda olsun... Tabi konaklamanız esnasında güzel bir tesiste konaklamak isterseniz, Artvin oteller fiyatları sayfamıza göz atabilirsiniz.

Milli Parklar: Artvin ülkemizin doğal güzelliklerinin en nadidelerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Bu güzellikler arasında koruma altındaki milli parklar da var. Karagöl Sahara Milli Parkı, Camili Gorgit Tabiatı Koruma Alanı ve Çamburnu Tabiat Koruma Alanı Artvin'de gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer almalı.

Yaylalar, Vadiler: Artvin, Karadeniz'deki önemli yayla turizmi merkezlerinden biri. Küçük büyük pek çok yaylanın bulunduğu Artvin'de Arsiyan Yaylası, Beyazsu Yaylası, Bilbilan Yaylası, Kafkasör Yaylası, Papart Vadisi, Hatila Vadisi görmeye değer olanlar arasında bulunuyor.

Şelaleler, Kanyonlar: Artvin'deki bir başka doğal güzellik de şelaleler ve kanyonlar. Yemyeşil ormanlar arasında, tepelerden dökülen şelaleleri ve heybetli kanyonları görmeden Artvin'den ayrılmadan. Mençuna Şelalesi, Maral Şelalesi, Cehennem Deresi Kanyonu görmenizi önerdiğimiz doğal güzelliklerden.

Kaleler: Doğal güzellikleri ile olduğu kadar tarihi yapıları ile de gezginleri kendine çeken Artvin'de özellikle tarihi kaleler görülmesi gereken tarihi yapılar arasında bulunuyor. Artvin Kalesi, Şavşat Kalesi, Gevhernik Kalesi, Satlel Kalesi, Ferhatlı Kalesi, Ardanuç Kalesi gezebileceğiniz Artvin kaleleri arasında.

Kilise ve Manastırlar: Artvin'de gezmenizi önerdiğimiz bir diğer tarihi yapı da Artvin'deki kilise ve manastırlar. Tekkale Manastırı, Porta Manastırı, Opiza Manastırı, Tibeti Kilisesi, İbrikli Kilisesi, Yeni Rabat Kilisesi, Dolishane Kilisesi, Barhal Kilisesi Artvin geziniz sırasında görebileceğiniz Hristiyan kültürüne ait yapılar.

Plajlar: Artvin yaz aylarında deniz turizminin de hareketlendiği bir şehir. Karadeniz'in serin sularında yüzmek ve tertemiz sahillerin tadını çıkarmak isterseniz Hopa'da bulunan Kemalpaşa Plajı ve Kopmuş Plajı ile Arhavi Plajı'na gidebilirsiniz.

Eğer kış aylarında Artvin'de bulunuyorsanız Artvin kış sporları merkezi Atabarı Kayak Merkezi'nde kayak ve diğer kış sporlarını yapabilir veya Otingo Kaplıcası'nda hem sağlık hem keyif bulacağınız bir tatil yapabilirsiniz.

49 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
49
Doğa harikası bir yer
10

-

İnanılmaz doğa harikası bir yer. Gezdiğim doğa gezi listemde 1.favori yerimdir. Mutlaka gezin,görün..

49
Çadır için uygun değil
4

-

Hiç anlatıldığı gibi bir yer değil, gidip görüp donmelisiniz asla çadır için uygun değil

49
Kesinlikle gelmelisiniz
10

-

Görmenizi tavsiye ederim. Bence ilk sırada geliyor burası ve Beyazsu Yaylası 2. sırada geliyor. Kesinlikle gelmelisiniz.

49
Eğlenilecek bir yer
10

-

Ailece gidip, görülüp, eğlenilecek bir yer. Bir gününüzün tamamını hiç sıkılmadan geçireceğiniz bir yer.

49
Restorasyonunu bitirin
5

-

Yer güzel, ulaşım yolu rahat; ama restorasyon… Yahu restorasyonunu bitirin de turist çeksin. Yazık oluyor gerçekten.

49
Anlatılmaz yaşanır
10

-

Dünya güzel, Türkiye bir başka güzel. Fakat Artvin ve Karagöl bir başka güzel. Anlatılmaz yaşanır. Kesinlikle görülmesi gerek.

49
Gördüğüm en güzel yerlerden
6

-

Gördüğüm en güzel yerlerden biriydi. Yeşilin bin bir tonu mevcuttu, gölün etrafında yaptığımız doğa yürüyüşü bir harikaydı.

49
Her taraf uçurum
2

-

Rezalet bir yolu var. Her taraf uçurum, daracık yokuşlu, virajlı, bitmek bilmeyen yollar...

49
Doğa harikası bir yer
10

-

Doğa harikası bir yer. Ulaşımı biraz sıkıntılı ama kesinlikle görülmesi gereken, yeşilliğin arasına saklanmış gizli bir cennet diyebilirim...

49
Tam bir hayal kırıklığı
6

-

Borçka Karagöl'den sonra tam bir hayal kırıklığı oldu. Yol hem çok uzun hem de kötüydü. Borçka Karagöl'deki hava, ruh kesinlikle yoktu. Gittiğimize çok pişman olduk. Tuvaletler o kadar bakımsız ve pisti ki, bir metre yakınına bile yanaşamadım kokudan. Gölü çevreleyen yola arabayla girme gafletinde bulunduk, çıkmak tam bir işkence oldu. O yola kesinlikle araba girmesine izin verilmemeli. Gölde bulunan kırmızı ve siya.. Devamını Göster

49
Belediyenin çalıştırdığı yerde bir şey yeyip içmeyin
8

-

Kesinlikle görülmeye değer bir yer. Yol fena değil. Yağmurluk mutlak surette bulundurmalı. Otopark ücretsiz. Kamp alanlarının olması da çok güzel. Ancak sakın belediyenin çalıştırdığı yerde bir şey yeyip içmeyin hem çok pahalı hem de çayı çok bayattı. Ancak yol üstündeki küçük çay evleri hem fiyat olarak uygun hem de daha temizdi. Bizim durduğumuz Emirin Çay Evi'nde bize mis gibi çayın yanında karalahana sarması da .. Devamını Göster

49
Manzara süper
10

-

Göl harika. Manzara süper. Giderken kesinlikle piknik malzemeleri götürün. Gölde belediye kontrolünde bir tane restoran var, o da köfte ve gözleme, bir de pahalı. Otoparkına araç bırakmayın, boşa ücret ödersiniz, içeride biri var, direk sizi otoparka yolluyor. Siz aracınızı uygun bir yere park edin.

49
Çok bakımsız
2

-

Göl manzarası çok güzel ama kesinlikle otelde kalmayın. Çok bakımsız, sabah kahvaltısı çok kötüydü, bakım yapılmalı.

49
Piknik alanları da hazır
6

-

Güzel. Yollar gayet düzgün. Giriş 9 TL. Piknik alanları da var hazır da yiyebilirsiniz. (Şahsi fikrim Şavşat Karagöl daha büyük ve güzel buradan.)

49
Telefon hattınıza dikkat
6

-

Yol boyu doğa güzel. Otellerin olduğu bölge ve şelaleye gitmek için yüksek bir aracınız olmalı ve yaya gidilecek bölümün olduğunu da söylemek gerek. Yol otellerden sonra çok düzgün değil. An itibari ile hala kar olan ufak alanlar var. Yağmurlu havalarda sis çöküyor. Camili yolunda görüş alanı daralıyor. Ve son olarak Türk Telekom Macahel vadisinde çekmiyor. Sizi Gürcistan sınırında değil sınırı geçmiş görüyor. Eğer .. Devamını Göster

49
Rahat ayakkabıyla gidin
6

-

Kaya oluşumu meraklısı için güzel. Rota yine tam nokta atışı yapamadı. Birkaç km daha gidilmesi gerekiyordu. Yol çalışması yapanlara sorarak bulduk. Tavsiyeler: uygun giysi (rahat ayakkabı) olmalı, geniş ciğerler gerekiyor. Tabi ki 4 yaşında çocukla çıkılacak bir yer değil.

49
Korunmuş doku
6

-

Karagöl'e giderken uğranabilir bir rota. Birçok esere göre daha belirgin ve korunmuş bir dokusu var. Güzel.

49
Yol boyu fotoğraf manzaraları
8

-

Çok güzel. Yol boyu fotoğraf çekebileceğiniz bir doğa var ve hafif saparak kiliseyi de görebilirsiniz. Göle giriş için 9 TL ücret alınıyor. Mescid, tuvalet mevcut. Harika geniş bir piknik alanı. Yol uzun yanınıza ufak da olsa atıştırmalık bir şeyler alabilirsiniz. Satış yapan herhangi bir market vs. yok. Tesis denecek özellikle yemek bir noktası bulunmuyor. Bir bina var ve onu ıslah ederlerse orası için gayet yeterl.. Devamını Göster

49
Altı yüksek araçla gidin
8

-

Buradan aldığım yol tarifi doğru fakat eksik. Navigasyon sizi ortalama 15 km falan aşağıda bırakıyor. Hatta köydeki ahaliye sormasanız vadinin dışına bile atabilir. Vadiye giden yol boyu çok güzel. Fırtına deresi gibi zaman zaman yükselen dere suları, hala karları erimemiş tepeler sizi karşılıyor. Zaten yol Borçka'ya çıkıyor ve dilerseniz tabi ki erken giderseniz Gürcistan'a da geçebilirsiniz. Vadi düzlüğünde pek de.. Devamını Göster

49
Gezginler için ideal
10

-

Çok güzel! Biraz yoruluyorsunuz. Ama değer. Ayak sokma imkanı bile var. Arhavi'de. Çok da büyük. Yüzülebilir. Gezginler için ideal.

49
Cennetten bir köşe
10

-

Ormanın ortasında cennetten bir köşe sanki. Büyüleyici…

49
Anlatılmaz güzel
10

-

Git, gör, yaşa. Anlatılmaz güzel.

49
Çok güzel bir yer
10

-

Çok güzel bir yer. Yıllar önce gezmiştim. Mükemmel.

49
Bu güzellikleri görmelisiniz
10

-

Artvin'in zirvesinde konumlandırılan kayak merkezinde tam donanımlı olarak kayak faaliyeti gerçekleştirebilirsiniz. Kayak merkezine en yakın konaklama Koliva Otel'dir. Şiddetle tavsiye ederim. Bu güzellikleri görmelisiniz.

49
Yürüyüş için harika
10

-

Çok güzel bir yer. Yürüyüş için harika bir alan.

49
Mükemmel manzara
8

-

Aynı zamanda mükemmel bir manzaraya sahip, yolu düşen kesinlikle uğramalı.

49
Araba yolu berbat
4

-

Kesinlikle tavsiye etmem. Gitmeye değecek kadar güzel değil. Araba yolu berbat, çok dar. Karşıdan gelen arabaya yol vermek çok zor. Yetkililerin bu işe bir el atması lazım. Arabadan inince 1 km kadar çok dik bir yolu tırmanıyorsunuz nefes nefese ve sıradan, küçük bir şelale. Tekrar gitmem, karar sizin.

49
Harika bir bölge
10

-

Hangi bir güzelliğini anlatsam ki... Yeşilin kırk tonu, endomik bitkileri, dağlardaki yaban çileklerini ve bolca yiyebileceğiniz yaban mersinleri ve kaldığımız emekli öğretmen Hamdi Bey'in Katamize Pansiyon'undaki ev sahipliğini... Yazmakla bitmez ki... Harika bir bölge. İmkanınız varsa hemen gidin.

49
Kesinlikle değecek
10

-

Motogastro grubumuzla gittiğimiz Karadeniz turunda uğradığımız ve tüm grubun beğenisini kazanan bir şelale oldu. Hatta bazı arkadaşlarımız göletinde yüzme mutluluğunu da yaşadılar. Yolu biraz dik ama oraya vardığınıza kesinlikle değecek. Tavsiye ederim.

49
Doğa cenneti
10

-

Bilbilan Yaylası Artvin'in Ardanuç ilçesine 31 km uzaklıkta bir yayladır. Ardanuç-Ardahan sınırında olan ancak Ardanuç ilce sınırlarında bulunan bu doğa cenneti yayla; gelen yerli-yabancı turistleri, eşsiz güzelliği, havası ve suyuyla mükemmel bir sunumla karşılar. Artvin'e gelip de Ardanuç'a Bilbilan Yaylası'na uğramadan sakin gitmeyin! Yaylada cumartesi günleri kurulan hayvan pazarı ve normal pazarla kültürel etki.. Devamını Göster

49
Ulaşın da görmesi kalsın
4

-

Kışın Maral Şelalesi'ne ulaşın da görmesi kalsın. :)

49
Gördüğüm en muhteşem şelale
10

-

Maral Şelalesi gördüğüm en muhteşem şelale. 65 metreden aşağı dökülen kuvvetli sesi ve görüntüyü unutamayacaksınız.

49
Destek alamadığım için yarıda kaldı
8

-

Öncelikle herkese selam ve saygılarımı sunarım. Ben Opiza Köyü'nde büyüdüm. Çok eskiyi bilmem ama çocukluk yaşlarım, yani 1990 yıllarını hatırlarım. Çok sayıda kâfiler gelip giderdi, köyde iken rastladığımızda yol gösterir, köy ürünlerinden yedirir yolcu ederdik. Çok sevinirdiler. Ertesi yıl arkadaşlarını gönderirdiler, çok hoşumuza, onların da hoşuna giderdi. Şimdi konum olarak demek istediğim şudur ki, eğer küçücü.. Devamını Göster

49
Güzel bir yer
10

-

Güzel, çekici, Buluş gibi güzel bir yer. Köyler güzel, alıcı bir yerdir.

49
Doğa harikası
10

-

Doğanın sessizliği, bol oksijenin bulunduğu bir doğa harikası, herkese gelip görmesini tavsiye ederim…

49
Yaylalar güzel
10

-

Yani yaylalar güzel ama yine de çok dağ var ya.

49
Tavsiye ederim
8

-

Biraz yorucu ama çıktığınızda karşılaştığınız görüntüye değmiş diyorsun. Tavsiye ederim...

49
Gittiğim ve gördüğüm en güzel yer
10

-

Hemen hemen Rize ve Artvin'de gitmediği yer kalmamış. Burası gittiğim ve gördüğüm en güzel yer. Lütfen rica ederim, burayı da beton otel ya da saçma sapan restoran ve termik santral belasına harcamayın...

49
En güzel memleketlerden
10

-

Ben bir Hopalı olarak en güzel memleketlerden bir tanesi. Hopalı olmaktan büyük gurur duyuyorum. Bekle Hopa, ben geliyorum. İrfan Ateş. :))

49
Mehmet Eroğlu tarafından...
10

-

Çok görmek istediğim yerler. İnşallah nasipse bir gün gider, görürüz.

49
ömer çakır tarafından...
10

-

Bugün gitme şansım oldu. Çok güzel bir yer. Bahçesi, yeşili harika. Hatta kalma imkanı da var, kamp yeri misali restoran yapılmış. Yolu güzel, asfalt, tek gidiş-geliş. Kendinde et getirip, orada ücretsiz pişirebiliyorsun. Beğendim. Haziran 9-14 arası boğa güreşleri var. Kalmayı düşünüyorum.

49
artvin karagol
10

-

Keşfedeceğim yerlerden birisi. Çok methini duydum. Kesinlikle gitmek istiyorum. Buralara da termik santral yapmadan...

49
ortacalar ciftekopru
10

-

Piknik serbest mi?

49
Yaylalar Köyü
10

-

Ben gittim özellikle Ahalamta Yaylası çok güzel ve üst dağlarda keşfi yapılamamış güzel birkaç tane göl var. Köylüler oraya Dipsizgöl adını vermiş bence insanların gezmenin yanında en az iki gün yayla havasını tatmaları ve yaşamaları lazım çok güzel. Benden demesi.

49
Kafkasör Yaylası
10

-

Çok merak ettim bu Kafkasör ismi nereden geliyor, anlamı nedir?

49
Mübin Müdür Duran tarafından...
10

-

Hayallerdeki cennet, yeşil Şavşat...

49
Artvin Kalesi
10

-

Benim askerlik yaptığım yer.

49
Kafkasör Yaylası
10

-

Kafkasör'de göl var mı?

49
Ferhatlı Kalesi
10

-

Kale hakkında fazla bilgi verilmemiş. Ben kısaca bilgilendireyim. Ferhatlı Köyü sınırları içinde olan kalenin sırrı henüz çozülememiş. Kalenin içine girmek imkansız, kale kapıları içerden kapatılmış, üzerinde olduğu kaya bloğunun içi tamamen boş olup kalenin hemen altından Çoruh Nehri geçmektedir. Kale içerisindeki mağaralar Çoruh'un altına dek inmekte ve su ihtiyacını burdan karşılamakta. Maalesef şimdi kalenin alt.. Devamını Göster