Artvin Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Artvin civarında yapılacak 0 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Artvin Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Doğu Karadeniz’in yemyeşil doğasına ev sahipliği yapan şehirlerimizden biridir Artvin.

Yeşilin her tonunu gözler önüne seren Artvin, aynı zamanda tarihi değerleriyle de benzersiz bir şehirdir. Vadileri, yaylaları, kiliseleri, manastırları, şelaleleri, kaleleri ve daha birçok doğal ve tarihi eseriyle uzun bir keşif yolculuğu sunar.

Artvin’de yapılacak çok aktivite, görülecek çok mekan var. Uzun bir tatil geçirecekseniz Artvin’de kesinlikle baştan sona bu şehri keşfetmelisiniz. Tabii ilk önce kendinize yapılacaklar listesi hazırlamanızı öneririz. İşte Artvin’de yapılmasını tavsiye ettiğimiz aktiviteler:

Güne harika bir köy kahvaltısıyla başlayabilirsiniz. Artvin’in yöresel kahvaltısına dahil olurken zamanınızı uzatıp, hoş bir doğa eşliğinde keyifli bir kahvaltı yapmalısınız. Köy reçelleri, bal ve kaymağın dahil olacağı masanızda mısır ekmeği lezzeti ile başka bir anlam kazanacak. Konaklama seçenekleri için uygun Artvin otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Kahvaltının hemen ardından size en yakın bir Artvin yaylasında keşif yolculuğuna başlayabilirsiniz. Kafkasör Yaylası, Beyazsu Yaylası veya Arsiyan Yaylası’ndan yana kullanabilirsiniz tercihinizi. Yayla turizmi açısından gelişmiş olmasından dolayı hemen hemen her yaylasında alt yapı hizmetleri bulunuyor.

Tabii Artvin’e yakın olan Çoruh Nehri’nde rafting yapabilirsiniz. Eğer raftinge bir ilginiz varsa Çoruh Nehri’ne gidip, keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Fakat bir rehber eşliğinde yapmanızı öneririz. Şehir’de Çoruh Nehri’nde rafting turları düzenleyen firmalar bulunuyor.

Şehrin en göz alıcı manzaralarına sahip olan Mençuna Şelalesi’ne, Maral Şelalesi’ne gidip tatilinizen sizlere anı kalacak fotoğraflar çekebilirsiniz. Bu arada şehrin kale kalıntıları arasındaki Şavşat Kalesi, Ferhatlı Kalesi, Artvin Kalesi’ni de görmeden tatilinizi kesinlikle sonlandırmayın.

Artvin’in yöresel mutfağı da oldukça zengin… Hinkal, garşo, gaviçi, çimur ve kete tatmanızı önerdiğimiz lezzetlerin başında geliyor. Aynı zamanda katmer, erişte, kaymaklı börek de tavsiyelerimiz arasında.