Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler
Temizle..

Kategori

Aktivite-Eğlence
Doğal Güzellikler

Artvin Gezilecek Yerler

Artvin civarında görülmesi gereken 3 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Atabarı Kayak Merkezi
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(4 yorum)
Artvin
Otingo Kaplıcası
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Artvin
Karagöl Sahara Milli Parkı
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Artvin

3 mekandan 3 tanesi gösteriliyor

Artvin Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler İçin Yapılan Yorumlar
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
11.02.2019
Misafir
Atabarı Kayak Merkezi için yapılan yorum
Eğlenilecek bir yer
Ailece gidip, görülüp, eğlenilecek bir yer. Bir gününüzün tamamını hiç sıkılmadan geçireceğiniz bir yer.

Artvin Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Artvin gezilecek yerler, doğa tutkunları ve gezginlerin bir hayli ilgisini çekiyor. Artvin, yemyeşil oranları, heybetli dağları ve doğal güzellikleriyle ilginizi çekecek bir şehir. Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, cenneti andıran bir görünüme sahip. Artvin’de gezilecek yerler listesi ile bu şehri daha rahat keşfedebilirsiniz. Konaklamak için Artvin otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Şehirdeki krater göller ve zengin fauna alanları, geniş florası ile turistlerin dikkatinizi çekiyor. Aynı zamanda, Artvin’in 5000 yıllık tarihi ise tarih tutkunlarının ziyaret edebilecekleri yerlerin olduğunu gösteriyor. Artvin’de ziyaret edebileceğiniz yerlerin listesi ise şu şekilde:.

 • Milli Parklar: Ülkemizin doğal güzelliklerine ev sahipliği yapan Artvin’de Çamburnu Tabiat Koruma Alanı, Karagöl Sahara Milli Parkı, Camili Gorgit Tabiatı Koruma Alanı gibi yerleri mutlaka ziyaret etmelisiniz. 
 • Yaylalar ve Vadiler: Artvin gezilecek yerler listesi eklemesi yapacağınız yayla ve vadiler arasında Arsiyan Yaylası, Kafkasör Yaylası, Papart Vadisi, Hatila Vadisi, Beyazsu Yaylası ve Bilbilan Yaylası gibi yerler bulunuyor. 
 • Kanyon ve Şelaleler: Artvin’de şelale ve kanyonları sıklıkla görebilirsiniz. Şehirdeki, Mençuna Şelalesi, Cehennem Deresi Kanyonu ve Maral Şelalesi gibi yerler, hayran kalacağınız doğal güzelliklerinden bir kaçı. 
 • Kaleler: Tarih tutkunları, Şavşat, Gevhernik, Ferhatlı, Ardanuç, Artvin gibi kaleleri ziyaret ederek şehrin tarihi dokusunu daha yakından keşfediyor. 
 • Manastır ve Kiliseler: Şehirde dini yapıları ziyaret etmek isterseniz Dolishane Kilisesi, Barhal Kilisesi, Porta Manastırı, Opiza Manastırı, İbrikli Kilisesi, Yeni Rabat Kilisesi, Tekkale Manastırı ve Tibeti Kilise’sini gezebilirsiniz.

Artvin’deki Turistik Yerler

Artvin gezilecek yerleri arasında turistik öneme sahip yapılarda bulunuyor. Yaz aylarında turizmdeki hareketliliği bu şehirde görebilmeniz mümkün. Burada turizm denildiğinde akla deniz ve plaj geliyor. Ancak şehirde deniz kültürünün yanı sıra farklı turizm değerleri de var. Artvin yaz aylarında turizmin hareketli olduğu bir şehir.

Karadeniz’in serin sularında yüzmek istediğinizde öncelikle Hopa’da yer alan Kemalpaşa Plajı’na gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra, farklı plajları keşfetmek ve buralarda tatil yapmak için ise Kopmuş ve Arhavi gibi plajları da ziyaret edebilirsiniz. Yaz turizminin yanı sıra kış turizminde de Artvin, ön plana çıkmış durumda.

Eğer şehre kışın geldiyseniz Artvin’de yapılan kış sporlarını mutlaka denemelisiniz. Artvin’de gezilecek görülecek yerler arasında kış turizminin canlı olduğu Atabarı Kayak Merkezi yer alıyor. Kış sporunu bu kayak merkezinde rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Otingo Kaplıcası ise yine kış ayında sağlık ve tatil amaçlı gidebileceğiniz bir yer.

Artvin turistik yerler arasında dikkat çekenlerden bazıları şu şekilde:.

 • Artvin Cam Terası
 • Atatürk Heykeli 
 • Ciro Şelalesi 
 • Balık Gölü 

Yukarıda sıralanan yerlerin yanı sıra Artvin’in kültürünü yakından tanımak ve daha iyi anlamak için Çifte Köprü, Artvin Atatepe, Borçka Karagöl Tabiat Parkı gibi yerleri de ziyaret edebilirsiniz.

Artvin’in Doğal Güzellikleri

Artvin doğal güzellikleri ile bilinen Karadeniz’in en popüler şehirlerinden bir tanesi. Türkiye’de orman bakımından da bir hayli zengin olan bu şehirde, gezip görebileceğiniz birçok doğal güzellik bulunuyor. Dünyanın en zengin bitki örtüsü Artvin’de yer alıyor. Buna bağlı olarak da şehirdeki doğal güzellikler, görenleri kendine hayran bırakıyor.

Artvin Kalesi olarak görebileceğiniz tarihî yapının yanı sıra şehirdeki doğal güzellikler de bu ilin coğrafi dokusunu keşfetmek adına önem arz ediyor. Artvin’in gezilecek yerleri arasında bulunan doğal güzelliklerinden bazıları da şu şekilde:.

 • Macahel
 • Şavşat Karagöl
 • Borçka Karagöl
 • Barhal Çayı
 • Karçal Dağları
 • Papart Vadisi
 • Çamburnu Tabiat Koruma Alanı
 • Ortacalar Çifteköprü
 • Yıldız Gölü

Bu yerler, Artvin’de gezilecek görülecek yerler listesinin başında geliyor. Bu doğal güzellikleri ziyaret ederek şehrin tabiatını daha rahat anlayabilirsiniz. Artvin Restoranları ve Yemek Yerleri sayfasını inceleyerek gezinizi güzelleştirebilirsiniz.

Artvin Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Artvin için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Artvin için gezilecek ücretsiz yerler : Karagöl Sahara Milli Parkı, Atabarı Kayak Merkezi, Otingo Kaplıcası, Artvin konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Artvin için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Artvin için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Karagöl Sahara Milli Parkı, Atabarı Kayak Merkezi, Artvin konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Artvin için gezilecek yerler nelerdir?
Artvin için gezilecek yerler : Karagöl Sahara Milli Parkı, Atabarı Kayak Merkezi, Otingo Kaplıcası, Artvin konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.