Samandağ bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Samandağ Aktiviteleri

Samandağ’a eğer yaz mevsiminde geldiyseniz yapılabilecek en güzel aktivite upuzun Samandağ Plajı’na gitmek ve burada dalgalı masmavi denizinin tadını çıkarmaktır.Samandağ Aktiviteleri

Samandağ’a eğer yaz mevsiminde geldiyseniz yapılabilecek en güzel aktivite upuzun Samandağ Plajı’na gitmek ve burada dalgalı masmavi denizinin tadını çıkarmaktır.
Bölgenin balıkları da oldukça meşhurdur. Antakya ve diğer çevre ilçelerden buraya balık yemeye gelenler var. Yöresel mezelerin de sunulduğu enfes balık lokantalarında balık yemeden dönmeyin deriz.

Vakıflı Köyü’ne ziyaret düzenleyebilirsiniz. Burası Türkiye'nin tek Ermeni köyüdür. 30 haneli köyün tamamı Ermeni halkından oluşmaktadır. Köyün evleri çok şirindir ve görülmeye değerdir.

Hatay içinde yer alan pek çok türbeden biri de Samandağ’da yer almaktadır. Bunlardan en ünlüsü Hz. Hızır ile Hz. Musa’nın buluştuğu yer olarak kabul edilen kayanın üzerine kurulu olan türbedir. Bu türbe de görülebilir Samandağ’a gelmişken.

Eğer bacaklarınıza güveniyorsanız, şehrin Akropol’üne çıkabilirsiniz. Burada kayalara oyulmuş mağaralar var. Beşikli Mağarası da burada yer almaktadır. Mezar odaları oldukça enteresan olan Beşikli’de bir de kilise kalıntısı bulunuyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın
Bölgede Son Yorumlananlar