Palovit Şelalesi

+ 5 Fotoğraf
3.9/5
Çok İyi
5 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Palovit Şelalesi Hakkında

Türkiye’nin, her şehrine serpiştirdiği doğal güzelliklerinden biri de Palovit Şelalesi’dir. Rize-Çamlıhemşin’de bulunan Palovit Şelalesi, bölgenin en yüksek debili şelalesi özelliği taşıyor. Yeşil renkler arasında beyaz ve ince bir örtü gibi serilir kendi yatağına. Karadeniz’in benzersiz doğasının önemli parçalarından olan Palovit Şelalesi’ne ulaşım oldukça kolaydır. Çat Köyü yönünden Zil Kalesi’ni geçtikten sonra yol ayrımından girerek ulaşabilirsiniz. Yol ayrımında yürüyerek gitmeyi tercih etmelisiniz; çünkü yol araçlar için uygun değildir. Yürüyerek şelaleye doğru gidebilir ve bu yolun sunduğu manzaraları da doyasıya seyredebilirsiniz. Palovit Şelalesinde serinlemeyi de unutmayın. Bölgedeki Palovit Yaylası, Gito Yaylası ve Hazindak Yaylası gezi listenize dahil olabilir.

Yorum / Değerlendirme

3.9/5
Çok İyi
5 değerlendirme
Palovit Şelalesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
1/5 Kötü
24.12.2019
Hüseyin
Gitmeyin
Sakın ama sakın gitmeyin. Aracımızla yolda giderken ayılar önümüzü kesti. Ondan sonra yoldan aşağıya inerken keçiye rastladık, boynuz atmaya başladılar. Sonra yoldan giderken kapşonlu durdurmaya çalıştı. Gözleri kırmızıydı. Sonra biz de zor kaçtık. Yollar da çok kötü. Sizin şelaleniz batsın. Sakın gitmeyin arkadaşlar. Yolun sonu hiçe çıkıyor. Ağaçlar, her yer yıkılmış, gitmeyin.
5/5 Mükemmel
20.02.2018
Öykü
Gezmeye değer
Gezdim ve çok güzeldi. Tavsiye ederim. İnsanın içini açıyor. Gerçekten gezmeye değer.
4/5 Mükemmel
04.07.2017
Eda Köksal
Fırtına Vadisi’ndeki en güzel yerlerden
Fırtına Vadisi’ndeki en güzel yerlerden biri. Ağaran Şelalesi’ne benziyor. Ama Palovit Şelalesi’nin debisi daha yüksektir.
5/5 Mükemmel
30.08.2016
Merve Dilek
Mükemmel ötesi bir şelale
Mükemmel ötesi bir şelale... Yanına yaklaştıkça ürperten bir ses ve görüntü.
5/5 Mükemmel
23.09.2015
sevilay
Dünyadaki cennet köşesi
Dünyadaki cennet köşesi. Harika, görülmeye değer bir yer.