Çat Köyü
Çat Köyü - Görsel 1
Çat Köyü - Görsel 2
Çat Köyü - Görsel 3
Çat Köyü - Görsel 4
6 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Çat Köyü Hakkında

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı bir köy Çat. Hatta 5 hanelik bir köy. Ne yazık ki bölgede yaşanan göç sebebiyle köyde ancak kala kala bu kadarcık hane kalmış. Üstüne bir de sadece 5 kişinin oyuyla seçilmiş muhtarı da var Çat Köyü'nün.

Son seçimlere kadar muhtar olan bu kişi, yine seçimle muhtarlığını oğluna devretmiş. Çat Köyü hem yayla hem de köy aslında. Köy diyoruz çünkü muhtarı var, meyve ağaçları yetişiyor, elektrik, telefon ve yol var. Sessiz ve sakin olması ise Çat'ı birden yayla görünümüne bürüyor.

Evlerin büyük bir çoğunluğu Karadeniz'in çetin kış şartlarına direnemediğinden çökmüş. Çat Köyü'nde, taştan yapılmış güzeller güzeli bir cami de bulunuyor. Birçok yaylayla komşu olan Çat Köyü'nde, çok eskiden kış aylarında da yaşayan aileler oluyormuş. Fakat son yıllarda kış mevsiminde kimsecikler kalmıyormuş köyde. Herkes ‘ kendi köyüm' dediği başka köylere gidiyormuş.

Çamlıhemşin'den sonra Ayder yolu değil de, Zil Kalesi yolunu takip ederek Çat Köyü'ne ulaşabilirsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

Çat Köyü
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?