Afyonkarahisar bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Afyonkarahisar Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Ülkemizin en önemli kaplıca merkezlerinden olan Afyonkarahisar'da pek çok doğal güzellik ve tarihi değere sahip yapı sizleri bekliyor...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Afyonkarahisar Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 36 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Gazlıgöl Kaplıcaları

"Hijyenik ve termal su"

"Tavsiye ederim"

8.5

Misafir yorumu

6 yorum

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

"İlk ve son olacak"

7.8

Misafir yorumu

4 yorum

Afyon Arkeoloji Müzesi

"Sahip çıkın"

"Gelin, gezin, görün"

8.3

Misafir yorumu

3 yorum

Afyon İmaret Camii

"Cami şadırvanındaki akustik harika"

"Uğramanızı tavsiye ederim"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Karahisar Kalesi

"Manzara harbi güzel"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

"Çok güzel"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kurtini Mağarası

"Gidip görmeye değer"

9.0

Misafir yorumu

1 yorum

Eğerli Kaya Kilisesi

"Bilgiler"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Avdalas Kalesi

"Manzarası ve mühendisliği"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Yedikapılar Manastırı

"Yedikapılar Manastırı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Afyonkarahisar Tarihi Mekanlar

Ülkemizin en önemli kaplıca merkezlerinden olan Afyonkarahisar'da pek çok doğal güzellik ve tarihi değere sahip yapı sizleri bekliyor...
Termal merkezleri, kaplıca tesisleri, doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile ülkemizin görülmeye değer şehirlerinden biri Afyonkarahisar. Yılın her dönemi ziyaret edebileceğiniz Afyonkarahisar'da bir gezi planlıyorsanız Afyonkarahisar gezilecek yerler listemize göz atmayı unutmayın... Konaklama seçenekleri için, Afyonkarahisar otel fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Müzeler: Afyon Kurtuluş Savaşı'nın simge kentlerinden biri. Dolayısıyla Kurtuluş Savaşı ve mücadelesine dair birçok müze ve anıt bulunuyor Afyonkarahisar'da. Afyonkarahisar Müzesi, Afyon Zafer Müzesi, Afyon Bolvadin Müzesi, Afyon Arkeoloji Müzesi, Cumhuriyet Şehitleri Anıtı ve Anıtkaya Şehitliği mutlaka görmenizi önerdiğimiz, tarhite sizi yolculuğa çıkaracak müzeler.

Örenyerleri: Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden olan Afyonkarahisar'da gezebileceğiniz pek çok örenyeri mevcut. Synnada Antik Kenti, Dokimaia Antik Kenti, Apameia Antik Kenti, İhsaniye Döğer Örenyeri, Pentapolis Kentleri, Göynüş Vadisi Açık Hava Tapınağı, Sarıçayır Kaya Mezarları görülmeye değer yerlerden.

Kaleler: Afyonkarahisar'ın tarihini yansıtan bir diğer yapılar da Afyonkarahisar kaleleri. Avdalas Kalesi, Karahisar Kalesi, Sandıklı Kalesi ve Bayramaliler Kalesi'ni görmenizi öneriyoruz.

Camiler: Ülkemizin hemen her şehrinde olduğu gibi Afyonkarahisar'da özellikle Osmanlı devrinden kalma, mimari açıdan eşsiz güzellikte camiler bulunuyor. Mısri Camii, Afyon Ulu Camii, Afyon İmaret Camii, Ot Pazarı Camii, Türbe Camii Afyon camileri arasında görülmeye değer olanlardan.

Kilise ve Manastırlar: Eğerli Kaya Kilisesi ve Yedikapılar Manastırı Hristiyan kültüründen kalma yapılar Afyon'da. Konaklama seçeneklerinin yer aldığı uygun Afyonkarahisar otelleri sayfamıza göz atmanızı öneririz.

Mağaralar: Mağara keşiflerine ilginiz varsa Afyonkarahisar'da sizi bekleyen mağaralar seyahatinize renk katacak. Buzluk Mağarası, Kurtini Mağarası ve İnsuyu Mağarası mağaralara ilgi duyan gezginlerin uğrak noktalarından.

Doğal Parklar: Afyonkarahisar tarihi ile olduğu kadar doğası ile görülmeye değer bir şehir. Özellikle kuş gözlemcileri için cennet niteliğinde göller ve parklar var. Başkomutanlık Milli Parkı, Eber Gölü, Akşehir Gölü, Acıgöl, Akdağ görülmesi gereken yerlerden.

Phryg Vadisi: Ülkemizin en önemli trekking rotalarından olan Frig Vadisi yürüyüş yolunun bir bölümü Afyon'dan geçiyor. Doğaseverlerin favori rotalarından olan Phryg Vadisi'nin Afyon ayağını siz de keşfedebilirsiniz.

Kaplıcalar: Afyonkarahisar denince akla gelen ilk şeylerden biri de kaplıca merkezleri ve termal tesisler. Termal turizmin oldukça geliştiği Afyonkarahisar'da keyifle tatil yapıp dinlenebileceğiniz ve şifa bulacağınız birçok kaplıca var. Bunlardan en popüler olanları ise Sandıklı Hüdai Kaplıcaları, Gazlıgöl Kaplıcaları ve Gecek Kaplıcaları.

25 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
25
Bilgiler
10

-

Malesef çok yanlış bilgiler var bu resimdeki yer eğerli kilisesi degil yedi kapılar manastırı ve yer altı şehri Bolvadin ilçesinin Kemerkaya kasabası yakınlarında, Emirdağ-Bolvadin Karayolu?ndan 500 metre kadar içeridedir. Yedikapılar veya Süllünün Öreni olarak bilinen mevkide bulunan ve Bizanslılara ait olduğu belirtilen kaya yerleşiminin büyük olasılıkla manastır olduğu sanılmaktadır. Barınma yerlerinin dışında.. Devamını Göster

25
Frigler tarafından inşa edilmiş
6

-

Açık hava tapınağı olarak adlandırdığınız eser Aslantaş Mezar Odası MÖ. 7. yüzyılda Frigler tarafından inşa edilmiştir.

25
İlk ve son olacak
1

-

Sizler e tavsiyem hiç evinizde çıkıp buralara kadar zahmet etmeyin. Görüp görebileceğiniz en berbat rezalet vasat bir yer yer. Gelmeden önce rezerve yapıyorsun bilgilendirme yok. Geldiğimizde bize odaların sıcaklığına bakmak ister misin diye bir soru sordular. Tabi bizde anlamadık ne olabilir ki petekler yanıyor, sıcak su var. Ooo tamam dedik. Meğerse akşam beli oluyormuş. Çok şikayet edilince ondan sormuşlar. Madem.. Devamını Göster

25
Gidip görmeye değer
9

-

Gidenler bilir, çok uzun ve yüksek bir mağara. Gidip görmeye değer.

25
Hijyenik ve termal su
9

-

Gazlıgöl'de yeni açılan Coşkun Termal, şifanın tek adresi temiz, hijyenik ve termal suyuyla.

25
Tavsiye ederim
10

-

Özgül Termal, tesis olarak Gazlıgöl'ün en harika yeri diyebilirim. Tavsiye ederim.

25
Kafa dinlenecek yer
10

-

Çok şifalı, huzurlu, kafa dinlenecek yer. Giderseniz [otel=hilal-termal-hotel]Hilal Termal Hotel[/mekan]'i tavsiye ederim.

25
Suyun minarel oranı çok yüksek
10

-

Afyon Gazlıgöl'e her yıl giderim. Orada şifa bulduğuma inanıyorum. Suyun minarel oranı çok yüksek. 450 metre derinlikten 87 derece kadar sıcaklıkta çıkıyor. Gelenlere şifa olsun dilerim Allah'tan.

25
Her yer çok kötü durumda
2

-

Afyon Gazlıgöl Cesur Termal'e sakına gelmeyiniz. Villa diye giriyorsunuz eve ama içerisi çöp ve halılar, camlar, yerler, her yer çok kötü durumda. Duvarlar deseniz dökülmüş ve özellikle termal havuz diye kakaladıkları yer evdeki sadece pislik kaynıyor, pişman olursunuz.

25
Çok güzel
10

-

Çok güzel. Hem askerler için daha uygun.

25
Manzarası ve mühendisliği
10

-

Çok güzel bir manzarası ve mühendisliği var. O zamanlardaki imkanlarla yapılmış olarak düşünürsek müthiş bir mühendislik ve yapılar var. Gezip görmenizi tavsiye ederim.

25
Sahip çıkın
10

-

Afyon Türkiye'mizin en güzel yerlerinden birisi. Sahip çıkın bu güzel ilimize.

25
Gelin, gezin, görün
7

-

Afyonluyum, Afyon'da oturuyorum. Gelin, gezin, görün. Tam tatillik, denizi olmasa da.

25
Gezilip görülmesi tavsiye edilir
8

-

İçerik olarak gayet güzel, eserler şehrin belirli dönemleri ne ışık tutuyor... Gezilip görülmesi tavsiye edilir.

25
Cami şadırvanındaki akustik harika
10

-

Gerçekten cami şadırvanındaki akustik harika ve hayret verici. Yıllar önce imar edilmesine rağmen son teknoloji hoparlörlerden daha iyi sesi iletiyor ve şadırvandaki direklere yaslanmayan sesi duyamıyor. Ses sadece karşılıklı direklere sırtını veren kişiler arasında mikrofonla konuşuyormuş gibi çıkıyor.

25
Suyundaki mineral oranı çok yüksek
10

-

Kaplıca suyundaki mineral oranı çok yüksek, konaklamak isteyenler için alternatif yerler mevcut, şifa arayanlara şifa olsun. :)

25
Görseller az
4

-

Görseller az. Sandıklı Kalesi görseli bir kare var. Gezme arzusu uyandırmadı.

25
Uğramanızı tavsiye ederim
10

-

Kesinlikle uğramanızı tavsiye ederim. Cami şadırvanının sahip olduğu akustik hayranlık verici. Bu akustiği duymanız lazım. Şadırvanın ayaklarına karşılıklı iki kişi sırtınızı verin. Konuşun. Bakalım ne olacak?

25
Manzara harbi güzel
8

-

Kondisyon ve ciğer lazım oraya çıkmaya, ama manzara harbi güzel...

25
Sizleri kutluyorum
10

-

Sayın yetkililer, öncelikle başarılı çalışmanızdan dolayı sizleri kutluyorum. Bir turizm firmasında koordinatör olarak görev yapmaktayım. Türkiye genelinde farklı gezi destinasyonları oluşturmak ve bunları özgünleştirmek (isteğe göre) için önemli bir çalışma yapıyorum. Oldukça zor olan (bana göre tabi :))) böyle bir bilgi kaynağını oluşturma işinde sitenizden oldukça yararlanıyorum, bu nedenle sizlere teşekkür eder,.. Devamını Göster

25
Benden tavsiye
8

-

2014'de İhsaniye'de bulunan termallerde kaldım. 1 günümü ayırarak Ayazini Kilisesi'ni hafta sonu gezdim. Önceki insanların yaşadığı yerleri şimdiki yaşamımla karşılaştırarak Rabb'ime hamdettim. Hafta sonu gidilirse Gazlıgöl'den sonra yer yer gözleme yapan güzel yerler var. Sadece buraları görmek için il dışından gelinmez ama bilhassa Afyon ve Gazlıgöl'e kadar gelmişken kaplıcaya 1 gün ara verip gezmek güzel oluyor. .. Devamını Göster

25
sandikli hudai kaplicalari
10

-

Ben 2015 Nisanda Sandıklı Hüdai Kaplıcaları'nda 35 TL'lik 4 yataklı pansiyonda konakladım. Kür merkezi mükemmel olmamakla beraber sezon öncesi olmasına rağmen iyiydi. Hizmette lüks otelleri aratmayacak ölçüde.

25
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları
10

-

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları belli ki çok emek verilerek yapılmış muhteşem bir tesis ama gel gör ki hizmet için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. 2013 Aralık ayında ailem ile birlikte villalarda kaldım ama maalesef mutfak dolapları ve çekyatlar dökülmeye başlamış. Esas beni en çok üzen kısmı ise çok güzel bir kür merkezi yapılmış, fakat ücretini ödeyip içeri girdiğinizde buz gibi bir hamam, çalışmayan bir göbek taşı, içeriy.. Devamını Göster

25
Yedikapılar Manastırı
10

-

Çok güzel.

25
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları
10

-

Pislik içinde. Hastalık kapmamak için kesinlikle gitmeyin. Oda boşaldıktan sonra temizlenmek bir tarafa nevresimler bile değişmiyor.