Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Şehir Turları
Festival
Su Sporları

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Afyonkarahisar Aktiviteleri

Afyonkarahisar civarında yapılacak 7 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Afyonkarahisar
GastroAfyon Turizm ve Lezzet Festivali
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Afyonkarahisar
Afyon Motosiklet Festivali
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Afyonkarahisar
Frig Vadileri Bisiklet Turu
Şehir Turları
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Afyonkarahisar

7 mekandan 4 tanesi gösteriliyor

Afyonkarahisar Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Kaplıcalarıyla ün yapmış, aynı zamanda zengin tarihi ve doğal güzellikleriyle Türkiye’nin keşfedilmesi gereken önemli şehirlerimizden biridir Afyonkarahisar.

Antik kentlerinden kalelerine, yöresel mutfağından sosyal yaşantısı cezbeden Afyonkarahisar, keşfedilmesi gereken sayısız noktaya sahiptir. Hele ki bu şehre gelip de kaplıcaların tadını çıkarmadan olmaz tabii. Uzun bir tatil isteyenlere harika bir keşif yolculuğu sunan Afyonkarahisar’da yapılacak birçok aktivite bulunuyor aynı zamanda.

Şehir merkezi başta olmak üzere her şehri farklı bir aktivite sunuyor misafirlerine.

Afyonkarahisar gezinizden önce kendinize bir gezi listesi hazırlamalısınız mutlaka. Listenizi bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız bilgilerle şekillendirebilirsiniz. Konaklama seçeneklerini de görmek isterseniz, uygun Afyon otelleri sayfamıza bakabilirsiniz. İşte Afyonkarahisar’da yapılmasını önerdiğimiz aktiviteler:.

Tabii ki bir yere giderken yapmanız gereken ilk şey, el yapımı reçellerle, balla, organik domatesler ve çeşitli peynirlerle yapacağınız bir kahvaltı olmalı. Afyonkarahisar’da uyanacağınız ilk sabah, iştahınız her zamankinden biraz daha açık olacak. Tabii ki şehrin tertemiz havasının bunda büyük etkisi olacak.

Kahvaltınızı uzun tutup, köy reçellerinin ve peynirlerinin tadını demli bir çayla taçlandırabilirsiniz. Kahvaltının ardından uzun soluklu bir gezi sizi beklerken, siz her zamankinden daha dinç bir şekilde başlayacaksınız güne.

Afyonkarahisar’ın o meşhur kaplıcalarında dinlenmeyi sakın unutmayın. Eğer özel aracınız varsa ve Gazlıgöl’e uzak bir yerdeyseniz kesinlikle günün yarısını Gazlıgöl Kaplıcaları’nda veya şehrin başka bir kaplıcasında geçirebilirsiniz. Şifa dağıtan kaplıcalarda dinlenip, yılın tüm yorgunluğunu üzerinizden atacaksınız.

Afyonkarahisar’da alışveriş turları düzenleyin, kendinizi küçük hediyeler ödüllendirin mesela. Afyonkarahisar’ın hemen hemen her ilçesinde geleneksel motiflerle yapılan el işlerinden satın alabilirsiniz. Dilerseniz bir kök boyalı kilim, ipek halı, dilerseniz mermer biblolar, satranç takımları alın. Tatilinizi size anımsatacak küçük hediyeler geçirdiğiniz güzel zamanları hatırlatacaktır aynı zamanda.

Tabii şehrin meşhur Napolyon kirazından ve vişnesinden alarak tatil dönüşü sevdiklerinize ikram etmeyi de unutmayın. : ).

Afyonkarahisar’da kültür gezileri yapmayı sakın ihmal etmeyin. Müzeler, kaleler, kiliseler ve ören yerleri şehrin en görülesi ve en keyif veren gezilerini oluşturacak. Yapılacak şeyler listenize Afyonkarahisar Müzesi, Afyonkarahisar Zafer Müzesi, Afyonkarahisar Arkeoloji Müzesi, Şuhut’taki Synnada Antik Kenti, İscehisar’daki Dokimaia Antik Kenti, Dinar’daki Apameia Antik Kenti, İhsaniye Döğer Örenyeri’ni mutlaka ekleyin.

Aynı zamanda Gazlıgöl’deki Avdalas Kalesi, Karahisar Kalesi, Sandıklı Kalesi’ni de görmeden tatilinizi sakın sonlandırmayın.

Afyonkarahisar’ın yöresel mutfağının zengin tatlarını denemeyi sakın unutmayın. Peki Afyonkarahisar’da ne yenir? Hemen söyleyelim; bu güzel şehirde damağınızla buluşturacağınız çok lezzet var. Çullama köfte, ilibada dolması, sulu köfte, sırt dolması, göce tarhanası, Afyonkarahisar salatası ve şakşuka yemenizi önerdiğimiz lezzetlerin başlıcaları. Afyonkarahisar kaymağı ve şekerlemelerini de tatmanızı tavsiye ederiz.

Bu arada Gazlıgöl’de Afyonkarahisar maden suyunu içmeden tatilinizi sakın sonlandırmayın. Keyifli bir Afyonkarahisar gezisi dileriz. :)

Afyonkarahisar Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Afyonkarahisar için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Afyonkarahisar için ailelere uygun aktiviteler : Frig Vadileri Bisiklet Turu, Afyon Macera Parkı, Amatör Çalgıcılar Festivali, Afyonkarahisar konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Afyonkarahisar için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Afyonkarahisar için ücretsiz yapılacak aktiviteler : Frig Vadileri Bisiklet Turu, Afyon Macera Parkı, Amatör Çalgıcılar Festivali, Afyonkarahisar konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Afyonkarahisar için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Afyonkarahisar için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : Frig Vadileri Bisiklet Turu, Amatör Çalgıcılar Festivali, GastroAfyon Turizm ve Lezzet Festivali, Afyonkarahisar konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Afyonkarahisar için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Afyonkarahisar için çiftlere uygun aktiviteler : Frig Vadileri Bisiklet Turu, Afyon Macera Parkı, Amatör Çalgıcılar Festivali, Afyonkarahisar konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Afyonkarahisar için aktiviteler nelerdir?
Afyonkarahisar için aktiviteler : Frig Vadileri Bisiklet Turu, Afyon Macera Parkı, Amatör Çalgıcılar Festivali, Afyonkarahisar konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.