Gazlıgöl Kaplıcaları

+ 10 Fotoğraf
4.3/5
Mükemmel
6 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Gazlıgöl Kaplıcaları Hakkında

Afyonkarahisar’un sahip olduğu termal zenginlikler arasındaki Gazlıgöl Kaplıcaları, her yıl yüzlerce turiste şifalı sularını sunmakta... Özellikle sonbahar ve kış aylarında tercih edilen Gazlıgöl Kaplıcaları, şehrin il merkezine 25 kilometrelik uzaklıkta bulunan İhsaniye’ye bağlı Gazlıgöl beldesinde yer alır. Gazlıgöl Kaplıcaları’nın mineralli suları aynı zamanda 1868 yılından bu yana faaliyette olan Kızılay Maden Suyu’nun kaynağıdır. Gazlıgöl Kaplıcaları’na Afyon-İhsaniye karayoluyla veya Afyon-Kütahya-Eskişehir demiryoluyla ulaşmak mümkündür. Kaplıcaların güzel bir efsanesi var. Kral Midas’ın kızı Suna’nın tüm vücudunun çıbanlar sarmıştır ve hiçbir şekilde tedavi edilememiştir. Suna dışarıda dolaştığı bir gün bu kaplıcalarının bulunduğu yere gelir ve buradaki bir su birikintisinden içip uyuyakalır. Kalktığında vücudunda bulunan çıbanlar kurumuş ve ağrısı azalmıştır. Bu durumu öğrenen Kral Midas, hemen emir veriri ve bölgeye bir kaplıca yapılmasını sağlar. Gazlıgöl Kaplıcası’nın ilk keşfedilişi böyle rivayet edilir. Afyon’un termal su kaynaklarından biri olan Gazlıgöl Kaplıcaları’nda termal tedavi uygulayan konaklama tesisleri bulunuyor. Bu kaplıca bölgesinden faydalanmak istiyorsanız erkenden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Yorum / Değerlendirme

4.3/5
Mükemmel
6 değerlendirme
Gazlıgöl Kaplıcaları
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
28.02.2018
Misafir
Hijyenik ve termal su
Gazlıgöl’de yeni açılan Coşkun Termal, şifanın tek adresi temiz, hijyenik ve termal suyuyla.
5/5 Mükemmel
02.07.2017
Ali konuk
Tavsiye ederim
Özgül Termal, tesis olarak Gazlıgöl’ün en harika yeri diyebilirim. Tavsiye ederim.
5/5 Mükemmel
19.02.2017
oktay sevim
Kafa dinlenecek yer
Çok şifalı, huzurlu, kafa dinlenecek yer. Giderseniz [otel=hilal-termal-hotel]Hilal Termal Hotel[/mekan]’i tavsiye ederim.
5/5 Mükemmel
25.12.2016
Misafir
Suyun minarel oranı çok yüksek
Afyon Gazlıgöl’e her yıl giderim. Orada şifa bulduğuma inanıyorum. Suyun minarel oranı çok yüksek. 450 metre derinlikten 87 derece kadar sıcaklıkta çıkıyor. Gelenlere şifa olsun dilerim Allah’tan.
1/5 Kötü
21.08.2016
Yusuf Çolak
Her yer çok kötü durumda
Afyon Gazlıgöl Cesur Termal’e sakına gelmeyiniz. Villa diye giriyorsunuz eve ama içerisi çöp ve halılar, camlar, yerler, her yer çok kötü durumda. Duvarlar deseniz dökülmüş ve özellikle termal havuz diye kakaladıkları yer evdeki sadece pislik kaynıyor, pişman olursunuz.
Daha fazla yorum gör