Afyon İmaret Camii

+ 6 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Afyon İmaret Camii Hakkında

1472 yılından bu yana görkemli yapısını, sağlamlığını ve nakış süslemelerini koruyan İmaret Camii, Afyonkarahisar’ın merkezinde bulunan kurtuluş Caddesi üzerindedir. 1472 yılında Fatih Sultan Mehmet’in vezirlerinden olan Gedik Ahmet Paşa tarafından inşa ettirilmiştir. Mimar Ayaz Ağa’nın eserlerinden biridir. Afyon İmaret Camii, Gedik Ahmet Paşa Camii olarak da adlandırılıyor. Bu muazzam mimariye sahip olan ibadet mekanının tek bir minaresi vardır ve minaresi tek şerefelidir. Cami 1795 yılında Müftfzade Ahmet tarafından restore ettirilmiştir.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Afyon İmaret Camii
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
28.01.2016
sumsevzun
Cami şadırvanındaki akustik harika
Gerçekten cami şadırvanındaki akustik harika ve hayret verici. Yıllar önce imar edilmesine rağmen son teknoloji hoparlörlerden daha iyi sesi iletiyor ve şadırvandaki direklere yaslanmayan sesi duyamıyor. Ses sadece karşılıklı direklere sırtını veren kişiler arasında mikrofonla konuşuyormuş gibi çıkıyor.
5/5 Mükemmel
22.07.2015
Ahmet Akturk
Uğramanızı tavsiye ederim
Kesinlikle uğramanızı tavsiye ederim. Cami şadırvanının sahip olduğu akustik hayranlık verici. Bu akustiği duymanız lazım. Şadırvanın ayaklarına karşılıklı iki kişi sırtınızı verin. Konuşun. Bakalım ne olacak?