Marmaris Kleopatra Plajı

  • Muğla / Marmaris / Sedir Adası
8.5puan

Marmaris Kleopatra Plajı

Marmaris'in doğası gerçekten de insanı hayrete düşürecek kadar şahane. Sadece ülkemizce değil, bu bölgenin güzelliği tüm dünyada biliniyor artık. Kleopatra Plajı da bu doğal zenginliklerden sadece bir tanesi. İncecik, pudramsı kumu ve tertemiz denizi ile Kleopatra Plajı, herkesin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri.

Plajdan bahsetmeden önce belirtmemiz gereken bir şey var; adanın altın sarısı kumlarının Kleopatra ile bağdaştırılmaması gerekiyor. Zira bu masal turist çekmek için uydurulmuş rivayetlerden öteye gitmiyor ne yazık ki. Hatta bu masallardan en çok kulağımıza çalınanı da, Kraliçe Kleopatra ile sevgilisi Romalı Komutan Antonius'un adada buluşmaları için Mısır'dan gemilerle bu plaja getirildiği şeklinde olanı.

Gelelim Kleopatra Plajı'ndaki kumların özelliğine. Sedir Adası'nın kuzey kıyısında yer alan kumlar, özel biçimde oluşan kalker damlacıklar aslında. Bu özel kumlar dünya üzerinde, bir Sedir Adası'nda, bir de Girit Adası'nda yer alıyor. Dediğimiz gibi çok özel jeolojik oluşumlar sonucu meydana gelen bu kumlar, şimdilerde koruma altına alınmış durumda.

Bir gün rotanızı Marmaris'e çevirecek olursanız eğer, Kleopatra Plajı'nı mutlaka ama mutlaka görmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.
2 misafir tavsiyesi
  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
2
8
Marmaris Kleopatra Plajı
Marmaris Kleopatra Plajı
Marmaris / Muğla
Türkiye
Su ve yiyecek götürün

-

Ada çok güzel. Kum güvenlik görevlilerince korunuyor. 2018 Ağustos'ta gittik. Bir tane 0,5 lt su 8 TL idi. Diğerlerini siz düşünün yanınızda su ve yiyecek götürün kesinlikle. Ayrıca girişte müze kart ya da ücretle yapılıyor.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
9
Marmaris Kleopatra Plajı
Marmaris Kleopatra Plajı
Marmaris / Muğla
Türkiye
Gelirken yiyecek getirin

-

Tek kelimeyle müthiş. Bayıldım bayıldım bayıldım. Tek sorun adada yiyecek alternatifinin olmaması. Gelirken kesinlikle yiyecek bir şeyler getirin.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)