Sedir Adası Otelleri

En iyi 0 otel, en uygun fiyatlar

Sedir Adası Hakkında

Sedir Adası, bir diğer adıyla Kleopatra Adası, dünyaca ünlü kumlarıyla Muğla'nın ve hatta Türkiye'nin en önemli turizm bölgelerinden biridir.

Altın sarısı kumsalı ve denizi ile meşhur Sedir Adası, diğer bir ismiyle Marmaris Kleopatra Plajı, Marmaris'in 16 kilometre kuzeyinde bulunan turistik ve mutalaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Adaya ulaşım sadece toplu olarak irili ufaklı teknelerle yapılmaktadır. Gidiş ve dönüşün biraz zahmetli olsa da bu şahane lagünü ve kumlarını mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Küçük bir not düşmekte fayda var: adaya ulaşmak için özel tekneler maalesef kullanılmaktadır. Sedir adasının tarihteki adı ise Kedrai Adası'dır. Muhtemelen burada yaşayan Kadra halkından gelmektedir ismi. Ada, bir dönem Rodos egemenliğine de girmiştir.

Sedir Adası, enteresan bir özellik daha göstermektedir. Ada, müze statüsündedir. Bu nedenle bilet almak gerekmektedir adaya girerken ve denize girerken. Ayrıca yine aynı sebeple ada 7'de kapanmaktadır. Denizde yüzdükten sonra ise güvenlik eşliğinde duş alanına gidip duş alıyorsunuz. Bunun sebebi ise çok değerli olan ada kumlarını insanların yanında götürmesini engellemek.

Ayrıca adada alkol ve sigara satışı da yok fakat yanınızda getirebiliyorsunuz adaya. Çay veya kahve içmek isteyenler için ise diğer turistik bölgelere nazaran fiyatlar daha uygun.

Sedir Adası'ndaki kumların efsanevi bir de hikayesi vardır. Günümüzden binlerce sene öncesinde Kleopatra ve Sezar bu adada büyük bir aşk yaşamışlardır. Mısır kralı Antonius Sezar, Kleopatra'yı o kadar çok sevmektedir ki onu balayı için çok özel bir yere götürmek istemektedir. Bu sebeple de Sedir Adası'na teknelerle Mısır'dan çok özel kumlar getirtmiştir. Günümüzde de varlıklarını koruyan bu kumların özelliği çaplarının 1 milimetreden küçük olmasıdır. 60 adet gemiyle Mısır'dan getirilmiştir bu kumlar.

Kum tanelerinin her birinin boyutunun da aynı olduğu yine söylentiler arasındadır. Aslında kumların başka olağan dışı özellikleri de var. Örneğin ateşte yanabilir olmaları, sodalı suda kendiliğinden çoğalabilmeleri ve büyüteç altında incelendiğinde hareket edebiliyor oluşları gibi… Sedir Adası'ndaki bu eşsiz doğa harikası kumlar denize apayrı güzellikte bir renk vermektedir. Dünya'da sadece iki yerde var olan bu kumların bir benzeri sadece Kızıldeniz'de görülebilir.

Yerli ve yabancı turistler tarafından çok büyük ilgi gören bu kumların korunması için günümüzde pek çok güvenlik önlemi alınmıştır. Burada denize girenler duş almadan ve adaya kumlarını bırakmadan dönemezler ve ada dışına yanlarında kum taşımaları yasaktır.

Sedir Adası Gezilecek Yerler

Sedir Adası Otel Fiyatları

Sedir Adası, Gökova Körfezi´nde antik kalıntılarla dolu üçlü ada grubunun en büyük üyesi. Apollon Tapmağı, antik tiyatro, agora ve antik liman kalıntıları görülmeye değer eserler.

Sedir’e gitmeyi planlayan tatilcilerimize önerimiz çevredeki diğer beldelerdeki otel ve pansiyonları incelemeleri ve buralarda yer ayırtmaları yönünde olacaktır. Buralardan adaya günübirlik kalkan tekneler mevcuttur. Bu tekneleri kullanarak adaya ulaşabilirler.

Sedir Adası oteli olmadığı için tercih edilebilecek oteller olarak sizlere Marmaris otellerini öneririz.

Sedir Adası'nda otel bulunmadığı için burayı görmek isteyen tatilcilerimize civardaki Marmaris otellerinde kalmalarını öneririz.

Sedir Adası Otel Yorumları

10

Uslu House Tatil Evleri

Nurettin BÜLBÜL - 3 Aralık 2019, Salı 10:15

Huzur, samimiyet, deniz ve doğa

Huzur, samimiyet, deniz ve doğa... Yıllardır Marmaris'te tatil yaparız ilk kez yaz gelse de gitsek dediğimiz bir yer. Turgut çok harika bir yer. Uslu House Tatil Evleri ise samimiyet, temizlik… Gerçekten rahat etmenizi sağlıyorlar. En önemlisi de sizi baş düşmanınızdan sivrisineklerden koruyorlar. Akşam olduğunda balkonunuzda sivrisinekler saldırmadan zaman geçirebiliyorsunuz. Denize birkaç adım. Sahili gece gündüz kullanabiliyorsunuz. Her şeyden önce fiyatları verilen hizmete göre çok uygun. Dedim ya yazı şimdiden iple çekiyorum. Teşekkürler Gülfer Hanım ve Mehmet Bey.

9

Alados Otel

Semih Uslu - 23 Kasım 2019, Cumartesi 16:56

Sakin ve huzurlu

Sakin, huzurlu ve çalışanları ilgili. Havuzu güzel. Odaları temiz ve kullanışlı. Çözüm odaklı sahipleri var. Umarım hep böyle devam edebilirler.

10

Kaya Hotel

Sadiye Aydin - 19 Kasım 2019, Salı 20:01

Odaları temiz, yeni

Konumu ve hizmeti ile mükemmel bir tesis. Odaları temiz, yeni ve geniş. Kahvaltısı geniş ve lezzetli.

10

Küçük Ev Selimiye

Esra - 18 Kasım 2019, Pazartesi 08:58

Rüya gibi bir tatil

Tek kelime ile rüya gibi bir tatil geçirdik. Her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştü. Aycan Hanım harika bir ev sahibesiydi. Temizlik ve hijyen arayan biri olarak evimde hissettim kendimi. Müdavimi olacağınız ender yerlerden biri.

9

Yunus Hotel Marmaris

Sıdıka Uztug - 15 Kasım 2019, Cuma 16:32

Çok memnun kaldım

İki kez kaldım. Güler yüz ve mükemmel kahvaltı. Çok memnun kaldım. Pınar Hanım sağ olsun rezervasyonlarımda çok nazımı çekti... Gece harika müzikler dinledim. Çok kaliteli program yapıyorlardı. Zaten lokasyon mükemmel. Odalar biraz küçük ama hizmet çok iyiydi.

10

Karia Konuk Evi

Ilknur Dağcı - 9 Kasım 2019, Cumartesi 22:19

Kahvaltıları mükemmel

Selimiye'ye ilk gidişimiz olmamakla birlikte ilk defa çok memnun kalarak ayrıldığımız bir işletme Karia Konuk Evi. Odaların dekorasyonu ve temizliği kendinizi evinizde hissettiriyor. Sabah kahvaltıları mükemmel. Her sabah Selma Hanım'ın yaptığı kek, börek, poğaça, lokma... Kahvaltıda sunulan ikramlar harika. Bir sabah önce istediğimiz limonu içtiğimiz suya koyduğumuzu görüp de ertesi sabah dilimlenmiş olarak masamızda görünce ne kadar dikkatli ve ilgili olduklarını ve sizi nasıl özel hissettirdiklerini anlıyorsunuz. Değerli Selma Hanım ve eşlerine sohbetleri için de ayrıca çok teşekkür ederiz.

9

Angel's Marmaris Hotel

Sıdıka bayraktar - 6 Kasım 2019, Çarsamba 21:23

Her şeyiyle muhteşem

Dört gün tatil yaptık geçen ay. İlk defa konakladık. Her şeyiyle muhteşem bir otel. Doğası, denizi, odaların temizliği, odalardaki kullanılan malzemeler, bayanların havuz deniz kısmı her şey kaliteli ve son derece mükemmel. Yemekleri çok çeşitli ve lezzetli. Çalışanlar işini severek yapıyorlar. Çok güzel hizmet veriyorlar. Plajda havlunuza, peştemala kadar çalışanlar getiriyor. Tam anlamıyla mükemmel. Çok güzel dört gece, beş gün geçirdik. Tekrar gitmeyi düşünüyoruz. Tam bir aile oteli. Tavsiye ediyoruz.

1

Aphrodite Otel

orhan - 31 Ekim 2019, Perşembe 21:10

Tavsiye etmiyorum

Otel eski ve bakımsız. Odaları küçük ve mobilyaları eski. Verilen paranıza yazık. Zaman kaybından başka bir şey değil. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.

10

Aybay Apart & Pansiyon

Ayşe Paksoy - 30 Ekim 2019, Çarsamba 22:07

Sakin ve şirin

Ara ara gittiğim bir yer. Çok sakin ve şirin. Mekan sahipleri çok iyiler ve ilgililer. Gitmenizi mutlaka ama mutlaka tavsiye ederim

9

Şanezen Apart

metin j. kader - 28 Ekim 2019, Pazartesi 20:07

Çok memnun kaldık

Özgürlükçüyseniz buyurun gelin. Doğal ortam. Mükemmel konum ve de ekonomik. Sahibi ve çalışanlar güzel insanlar. Çok memnun kaldık. En uygun bir zamanda yine geleceğiz.