Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Sedir Adası Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Sedir Adası Otelleri

Sedir Adası için {{ (filteredHotels).length}} / 0 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Sedir Adası Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Sedir Adası, Gökova Körfezi´nde antik kalıntılarla dolu üçlü ada grubunun en büyük üyesi. Apollon Tapmağı, antik tiyatro, agora ve antik liman kalıntıları görülmeye değer eserler.
Sedir Adası, ada olma özelliği ve bir müze olarak hizmet edip sadece akşam 7’ye kadar halkın ziyaretine açık olması sebebiyle topraklarında otel gibi yapıları bulundurmamaktadır.

Sedir’e gitmeyi planlayan tatilcilerimize önerimiz çevredeki diğer beldelerdeki otel ve pansiyonları incelemeleri ve buralarda yer ayırtmaları yönünde olacaktır. Buralardan adaya günübirlik kalkan tekneler mevcuttur. Bu tekneleri kullanarak adaya ulaşabilirler.

Sedir Adası oteli olmadığı için tercih edilebilecek oteller olarak sizlere Marmaris otellerini öneririz.

Sedir Adası, incecik Kleopatra kumları ve masmavi lagün deniziyle tatilcilerini bekliyor. Sedir Adası, doğal ve tarihi pek çok güzelliğie ev sahipliği yapmaktadır.
Zeytin ağaçlarıyla kaplı Sedir Adası'nda, doğal güzelliklerin yanı sıra Helenistik ve Roma dönemlerine ait kalıntılar da bulunmaktadır. Antik tiyatro, agora ve antik liman kalıntıları bunlardan başlıcalarıdır. M.Ö. 1000'li yıllara dayandığı düşünülen Pers ve Romalılardan kalma tarihi eserler de turistlerin ilgisini çeken diğer etkenler arasında yer alıyor.

Sedir Adası'nda otel bulunmadığı için burayı görmek isteyen tatilcilerimize civardaki Marmaris otellerinde kalmalarını öneririz.

Sedir Adası Hakkında
Sedir Adası, bir diğer adıyla Kleopatra Adası, dünyaca ünlü kumlarıyla Muğla'nın ve hatta Türkiye'nin en önemli turizm bölgelerinden biridir.
Altın sarısı kumsalı ve denizi ile meşhur Sedir Adası, diğer bir ismiyle Marmaris Kleopatra Plajı, Marmaris'in 16 kilometre kuzeyinde bulunan turistik ve mutalaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Adaya ulaşım sadece toplu olarak irili ufaklı teknelerle yapılmaktadır. Gidiş ve dönüşün biraz zahmetli olsa da bu şahane lagünü ve kumlarını mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Küçük bir not düşmekte fayda var: adaya ulaşmak için özel tekneler maalesef kullanılmaktadır. Sedir adasının tarihteki adı ise Kedrai Adası'dır. Muhtemelen burada yaşayan Kadra halkından gelmektedir ismi. Ada, bir dönem Rodos egemenliğine de girmiştir.

Sedir Adası, enteresan bir özellik daha göstermektedir. Ada, müze statüsündedir. Bu nedenle bilet almak gerekmektedir adaya girerken ve denize girerken. Ayrıca yine aynı sebeple ada 7'de kapanmaktadır. Denizde yüzdükten sonra ise güvenlik eşliğinde duş alanına gidip duş alıyorsunuz. Bunun sebebi ise çok değerli olan ada kumlarını insanların yanında götürmesini engellemek.

Ayrıca adada alkol ve sigara satışı da yok fakat yanınızda getirebiliyorsunuz adaya. Çay veya kahve içmek isteyenler için ise diğer turistik bölgelere nazaran fiyatlar daha uygun.

Sedir Adası'ndaki kumların efsanevi bir de hikayesi vardır. Günümüzden binlerce sene öncesinde Kleopatra ve Sezar bu adada büyük bir aşk yaşamışlardır. Mısır kralı Antonius Sezar, Kleopatra'yı o kadar çok sevmektedir ki onu balayı için çok özel bir yere götürmek istemektedir. Bu sebeple de Sedir Adası'na teknelerle Mısır'dan çok özel kumlar getirtmiştir. Günümüzde de varlıklarını koruyan bu kumların özelliği çaplarının 1 milimetreden küçük olmasıdır. 60 adet gemiyle Mısır'dan getirilmiştir bu kumlar.

Kum tanelerinin her birinin boyutunun da aynı olduğu yine söylentiler arasındadır. Aslında kumların başka olağan dışı özellikleri de var. Örneğin ateşte yanabilir olmaları, sodalı suda kendiliğinden çoğalabilmeleri ve büyüteç altında incelendiğinde hareket edebiliyor oluşları gibi… Sedir Adası'ndaki bu eşsiz doğa harikası kumlar denize apayrı güzellikte bir renk vermektedir. Dünya'da sadece iki yerde var olan bu kumların bir benzeri sadece Kızıldeniz'de görülebilir.

Yerli ve yabancı turistler tarafından çok büyük ilgi gören bu kumların korunması için günümüzde pek çok güvenlik önlemi alınmıştır. Burada denize girenler duş almadan ve adaya kumlarını bırakmadan dönemezler ve ada dışına yanlarında kum taşımaları yasaktır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın