Sedir Adası Otelleri

Sedir Adası, Gökova Körfezi´nde antik kalıntılarla dolu üçlü ada grubunun en büyük üyesi. Apollon Tapmağı, antik tiyatro, agora ve antik liman kalıntıları görülmeye değer eserler.Sedir Adası Otelleri ve Sedir Adası Otel Fiyatları

Sedir Adası, Gökova Körfezi´nde antik kalıntılarla dolu üçlü ada grubunun en büyük üyesi. Apollon Tapmağı, antik tiyatro, agora ve antik liman kalıntıları görülmeye değer eserler.

Sedir Adası, ada olma özelliği ve bir müze olarak hizmet edip sadece akşam 7’ye kadar halkın ziyaretine açık olması sebebiyle topraklarında otel gibi yapıları bulundurmamaktadır.

Sedir’e gitmeyi planlayan tatilcilerimize önerimiz çevredeki diğer beldelerdeki otel ve pansiyonları incelemeleri ve buralarda yer ayırtmaları yönünde olacaktır. Buralardan adaya günübirlik kalkan tekneler mevcuttur. Bu tekneleri kullanarak adaya ulaşabilirler.

Sedir Adası oteli olmadığı için tercih edilebilecek oteller olarak sizlere Marmaris otellerini öneririz.

Sedir Adası, incecik Kleopatra kumları ve masmavi lagün deniziyle tatilcilerini bekliyor. Sedir Adası, doğal ve tarihi pek çok güzelliğie ev sahipliği yapmaktadır.

Zeytin ağaçlarıyla kaplı Sedir Adası'nda, doğal güzelliklerin yanı sıra Helenistik ve Roma dönemlerine ait kalıntılar da bulunmaktadır. Antik tiyatro, agora ve antik liman kalıntıları bunlardan başlıcalarıdır. M.Ö. 1000'li yıllara dayandığı düşünülen Pers ve Romalılardan kalma tarihi eserler de turistlerin ilgisini çeken diğer etkenler arasında yer alıyor.

Sedir Adası'nda otel bulunmadığı için burayı görmek isteyen tatilcilerimize civardaki Marmaris otellerinde kalmalarını öneririz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın