Marmaris Kleopatra Plajı, Sedir Adası

Marmaris Kleopatra Plajı

  • Muğla / Marmaris / Sedir Adası

Marmaris Kleopatra Plajı

Marmaris'in doğası gerçekten de insanı hayrete düşürecek kadar şahane. Sadece ülkemizce değil, bu bölgenin güzelliği tüm dünyada biliniyor artık. Kleopatra Plajı da bu doğal zenginliklerden sadece bir tanesi. İncecik, pudramsı kumu ve tertemiz denizi ile Kleopatra Plajı, herkesin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri.

Plajdan bahsetmeden önce belirtmemiz gereken bir şey var; adanın altın sarısı kumlarının Kleopatra ile bağdaştırılmaması gerekiyor. Zira bu masal turist çekmek için uydurulmuş rivayetlerden öteye gitmiyor ne yazık ki. Hatta bu masallardan en çok kulağımıza çalınanı da, Kraliçe Kleopatra ile sevgilisi Romalı Komutan Antonius'un adada buluşmaları için Mısır'dan gemilerle bu plaja getirildiği şeklinde olanı.

Gelelim Kleopatra Plajı'ndaki kumların özelliğine. Sedir Adası'nın kuzey kıyısında yer alan kumlar, özel biçimde oluşan kalker damlacıklar aslında. Bu özel kumlar dünya üzerinde, bir Sedir Adası'nda, bir de Girit Adası'nda yer alıyor. Dediğimiz gibi çok özel jeolojik oluşumlar sonucu meydana gelen bu kumlar, şimdilerde koruma altına alınmış durumda.

Bir gün rotanızı Marmaris'e çevirecek olursanız eğer, Kleopatra Plajı'nı mutlaka ama mutlaka görmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Marmaris için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Marmaris otelleri adresini ve Marmaris gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Su ve yiyecek götürün
8

-

Ada çok güzel. Kum güvenlik görevlilerince korunuyor. 2018 Ağustos'ta gittik. Bir tane 0,5 lt su 8 TL idi. Diğerlerini siz düşünün yanınızda su ve yiyecek götürün kesinlikle. Ayrıca girişte müze kart ya da ücretle yapılıyor.

2
Gelirken yiyecek getirin
9

-

Tek kelimeyle müthiş. Bayıldım bayıldım bayıldım. Tek sorun adada yiyecek alternatifinin olmaması. Gelirken kesinlikle yiyecek bir şeyler getirin.