Kızkalesi Plajı

  • Mersin / Erdemli / Kızkalesi
4.0puan

Kızkalesi Plajı

Kızkalesi Plajı; Akdeniz'in incisi Mersin'in en ünlü tarihi noktası Kızkalesi'nin incecik kumlu sahilidir. Tertemiz bir denize sahip olan Kızkalesi Plajı mavi bayrak ile ödüllendirilmiştir. Popüler olmasının en büyük nedenlerinden birisi harika denizinin, kumsalının yanı sıra sahip olduğu manzarasıdır.

Kızkalesi Plajı, sahilin en solunda bulunan Liman Kalesi ile başlar ve Silifke istikametine doğru devam eder. Deniz ileriye doğru 50 metreye kadar sığdır. Denizin bu kadar sığ olması ve birden derinleşmemesi küçük çocuklu aileler için oldukça ideal bir sahil olma özelliği gösterir.

Kızkalesi Plajı belediye tarafından işletilmektedir. Plaj boyunca şezlong ve güneş şemsiyesi kiralanabilmektedir. Plajda ayrıca özel işletmeler tarafından su sporları da yapılmaktadır. Ayrıca sahilde bulunan kano ya da deniz bisikletlerinden kiralayarak Kızkalesi'ne ulaşabilirsiniz. Kale ziyarete açıktır ve meraklıları kaleyi gezebilir, kalenin içindeki mozaikleri görebilirler.
3 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
3
1
Kızkalesi Plajı
Kızkalesi Plajı
Erdemli / Mersin
Türkiye
Çok fazla para alıyorlar

-

Kızkalesi plajına parasız girmek yasak. 4-5 dil dişi anlaşılmayan görevli koymuşlar. Şezlong ve şemsiye adı altında haraç kesiyorlar. Ne makbuz var, ne fiş, ne de fatura. Pazarlığa 20TL'den başlıyorlar. Erdemli Belediyesi, kendi halk plajlarını bakımsızlıktan adeta halka ceza keser gibi turizm dursun gelmeyin kardeşim dercesine başıbozuk bir düzene gelmiş. Belediyenin burada çalışan kişileri denetlememesi, çalışanların SSK'sı var mı, güvenlik soruşturması yapılmış mı diye denetleyen yok. Erdemli Belediyesi'nin plajlara yaptığı özelikle Karahasanlıdaki o pis hali, turistleri iğrendirecek görüntüsü sebebiyle kınıyorum. Ankara'dan her sene buraya geliyorum bu seneki rezalet.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
1
Kızkalesi Plajı
Kızkalesi Plajı
Erdemli / Mersin
Türkiye
Her yerde çöp

-

Biz eşimle Ramazan Bayramı'nda 1 günlüğüne gittik. Çok kalabalıktı, plaj güzel fakat bizim insanlarımız bu güzelliğin kıymetini bilmiyor. Aşırı derece sap var. Pantolonla yüzenler, kaldırımda mangal yapanlar, Arap mülteciler, her yerde çöp, vb.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
10
Kızkalesi Plajı
Kızkalesi Plajı
Erdemli / Mersin
Türkiye
kizkalesi plaji

-

Kızkalesi Plajı eskiden ücretsizdi. Ancak son birkaç yıldır belediyenin de üzerine düşmesi ile plaj hem ücretli hem de daha temiz ve bakımlı. Girişte alınan ücrete şezlong ve şemsiye kirası da dahil. İçeride ekstra şemsiye ve şezlong ücreti verilmiyor. Plajda parasailing, dalış, banana ve ringo gibi su sporları yaptıran teknelerde bulunuyor. Deniz ilk girişte oldukça sığ. Bir hayli hayli ilerledikten sonra derinleşmeye başlıyor. Mersin'in mavi bayraklı plajlarından biri olan Kızkalesi Plajı, solundaki kalesi ve denizin ortasındaki kalesi ile bambaşka bir plaj deneyimi sunuyor.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)