Karaburun Görülecek Yerler

İzmir’in turizmini yaz sezonu boyunca hareketli bölgelerinden biri olan Karaburun, uzun tatiller için tercih edilen noktalar arasındadır.Karaburun Görülecek Yerler - Karaburun En İyi 10 Yapılacak Şey

İzmir'in turizmini yaz sezonu boyunca hareketli bölgelerinden biri olan Karaburun, uzun tatiller için tercih edilen noktalar arasındadır.

Karaburun'un sahip olduğu tabiatı, denizi, kumsalları, yerli ve yabancı turistlerin beğenisini kazanmaktadır. Her yaz sezonunda tatilcilerle dolup taşan Karaburun Yarımadası, kendine has doğasıyla sizlere de tüm güzelliğini sergilemeye hazır.

Bundan sonraki tatilinizi Karaburun'da yapmayı planlıyorsanız eğer, Karaburun'da yapılması gereken aktiviteleri bir kağıda yazın ve tatilinizi unutulmaz bir anı olarak geride bırakın. İşte Karaburun'da yapılması gerekenler:

Güzel bir köy kahvaltısıyla güne başlamanızı öneriyoruz. Kahvaltı sofranızı köy ürünleriyle süsleyin ve kahvaltınızı uzun uzun keyfini çıkararak yapmaya özen gösterin. Çünkü sonrasında uzun bir gün sizleri bekliyor olacak.

Kahvaltının hemen ardından deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak için hazırlık yapabilirsiniz. Karaburun Koyu'nun kıyılarında istediğiniz noktada denize girip, şnorkelle kısa bir dalış yaparak su altı dünyasına küçük bir göz atın mesela. Yüzerken eğleneceğiniz en güzel aktivitelerden biridir şnorkelle dalmak. Tabii kızgın kumlara zaman ayırıp, kitap okuyabilirsiniz. İş hayatından fırsat bulamayıp okuyamadığınız kitapları tatilinize sığdırabilirsiniz.

Karaburun'da ne yenir diye sakın düşünmeyin. Bölgede deniz kıyısına yakın veya iç kesimlerde restoranlar ve kafeler bulunuyor. Dilediğiniz lezzeti tadabilirsiniz bulunan restoranlarda ama kalamarın tadına kesinlikle bakmalısınız. Aynı zamanda sakızlı Karaburun dondurmasından da bol bol yemelisiniz.

Karaburun, dalış meraklılarının uğrak yerlerinden biri… Eğer dalışa ilginiz varsa tüplü veya tüpsüz dalışlar gerçekleştirebilirsiniz. Su altı dünyasının en renkli hallerini mutlaka tatilinize dahil edin.

Sıra Karaburun'da alışveriş yapacak yerler var mı sorusuna geldi. Evet Karaburun'daki küçük sokak tezgahlarında süs eşyaları satın alabilirsiniz. Eğer daha büyük bir alışveriş planı yapıyorsanız İzmir Merkez'e gidip alışveriş merkezilerinde, mağazalarda dilediğiniz kadar alışveriş yapabilirsiniz. İzmir Merkez'e gittiğinizde İzmir Saat Kulesi'ni de mutlaka görmelisiniz. İzmir Kordon'da ise bir çay, kahve molası vermelisiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın