Kahramanlar Gezilecek Yerler

Konak ilçesinin şirin semti Kahramanlar’da konakladığınız sürece tarihi Antik Smyrna Kenti’ni ziyaret edebilir, Kemeraltı çarşısını gezebilirsiniz.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kahramanlar Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kemeraltı Çarşısı

"Tarihi Kemeraltı Çarşısı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kahramanlar Tarihi Mekanlar

Konak ilçesinin şirin semti Kahramanlar'da konakladığınız sürece tarihi Antik Smyrna Kenti'ni ziyaret edebilir, Kemeraltı çarşısını gezebilirsiniz.
Üzeri yarı açık yarı kapalı olan tarihi çarşı Konak'a gelmişken mutlaka görülmeli. Kemeraltı Çarşısı'nda geleneksel Türk el sanatlarından çini panolar, ahşap ürünler, seramikler ve kilim dokumacılığı ürünleri bulabilirsiniz.

Binlerce yüzyıldan sonra gün yüzüne çıkarılan kalıntılarla dolu bir antik kent: Smyrna. Günümüzde ortaya çıkarılmış kalıntılar arasında; tiyatro, kente su ulaştıran su kemerleri iç kale ve içinde çok büyük bir bazilikanın olduğu düşünülen Agora bulunmaktadır. Ayrıca burada ülkemizde sürdürülen en önemli arkeoloji projelerinden birisi hala devam etmektedir.

1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
10
Kemeraltı Çarşısı
Kemeraltı Çarşısı
Konak / İzmir
Türkiye
Tarihi Kemeraltı Çarşısı

-

Tarihi Kemeraltı Çarşısı, evet tarihi bir öneme sahip bu çarşı İzmir'in, Ege'nin ve hatta dünyanın belli başlı sayılı alışveriş merkezlerindendir. İzmir'in ve buraya gelen herkesin birçok kez mutlaka geleceği, uğrayacağı ve nefes alıp huzur bulacağı favori bir yer. Kesinlikle çarşı kavramından daha fazlası bir yer simgedir Kemeraltı Çarşısı. Halkın ihtiyaçlarını karşılayacak işyerleri ve işinin hakkını veren emektar esnaflar var burada. Camiler, tarihi hanlar ve çok daha fazlası var burada...

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)