İnkumu bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

İnkumu Aktiviteleri

Yeşil ile mavinin eşsiz bir şekilde bütünleştiği bir Karadeniz rotası; İnkumu…İnkumu Aktiviteleri

Yeşil ile mavinin eşsiz bir şekilde bütünleştiği bir Karadeniz rotası; İnkumu…
Amasra'nın en özgür kasabalarından biri olarak tanımlayabiliriz İnkumu'nu. Masmavi bir çarşaf misali uzanan uçsuz bucaksız bir deniz, nerede biteceğini asla tahmin edemeyeceğimiz yemyeşil ormanlar ve ciğerlerimize çek çek bitiremeyeceğimiz oksijen dolu mis gibi bir hava. Burada sadece gözler ve ciğerler bayram etmiyor, ruhumuz da bu sevince ortak oluyor. Yeşil ile mavinin eşsiz uyumunu gözler önüne seren Bartın'ın bu şirin beldesinde yapılacak şeyler nelermiş öğrenmeden yola çıkmayın deriz.

İnkumu Plajı'nda Denize Girin: Yaklaşık 3 km uzunluğunda olan İnkumu Plajı, tertemiz berrak suyu ve ince kum yapısı ile ülkemizin en güzel plajlarından biri. Çabuk derinleşmemesi ve Karadeniz'in diğer sahillerinin aksine dalgalı olmayışı daha da bir güven uyandırıyor. Ancak ince kumlu olmasından dolayı akıntı olabiliyor. Bu nedenle yine yüzerken dikkatli olmanızda fayda var.

Ev Tipi Pansiyonlarda Konaklayın: Tüm kıyı boyunca yer alan otellerde de konaklayabilirsiniz elbette. Ancak bu şirin sahil kasabasının atmosferini daha net yaşamak için ev tipi pansiyonlarda konaklamanızı tavsiye ediyoruz. Eğer konaklamanızı yaz aylarında gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, yoğun turist akınını hesaba katarak, erken rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin.

Trekking ve Bisiklet Turu Yapın: İnkumu yapılacak şeyler deyince, denize girmenin yanı sıra yemyeşil ormanlarda trekking yapmak ve bisiklete binmek de geliyor akıllara. Eğer bir doğaseverseniz, tertemiz havayı içinize çekerek, bu tarz sportif aktivitelerde de bulunabilirsiniz. Sonrasında ise orman manzarasına karşı çay ya da kahve içerek yorgunluğunuzu üzerinizden atabilirsiniz.

Amasra Salatası ve Balık Yiyin: Hazır İnkumu'na kadar gelmişsiniz, o halde Amasra'nın o meşhur salatasından ve Karadeniz'den çıkan enfes balıklardan birini yiyerek kendinize efsane bir ziyafet çekmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Bir yanda muhteşem bir manzara, diğer yanda damağınızı şenlendiren lezzetler…

Piknik Yapın: İnkumu'nda yapılacak şeylerden biri de piknik. Sahil boyunca piknik yapabilmeniz için düzenlenmiş çok sayıda alan mevcut. Bu alanlarda doğanın benzersiz atmosferi eşliğinde piknik ve mangal yapabilirsiniz.

Güzelcehisar Lav Sütunları'nı Görün: İnkumu'na 10 km mesafede yer alan Güzelcehisar Lav Sütunları, 80 milyon yıllık tarihi ile dünyada eşi benzeri görülmemiş en önemli yapı taşlarından biri olarak görülüyor. Bu muhteşem güzelliği görmeden İnkumu'ndan ayrılmayın. Araçla Güzelcehisar Lav Sütunları'na rahatlıkla ulaşım sağlanabiliyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın