Martı Balık Restaurant

  • Bartın / Amasra
  • Küçük Liman Cad. No:15/A

Martı Balık Restaurant

Meşhur Amasra salatası ve günlük balık çeşitleri servisi ile Martı Balık Restaurant, Haziran 2010'dan bu yana, yenilenen yüzü, genişleyen ara sıcak ve meze hizmeti sunan mekanda keyif, üstü açılır-kapanır teras ve yaz aylarında denize sıfır masalarda yaşatılıyor.

Kafe kısmında hizmet, öğlen 11:30'a kadar kahvaltı, gün boyu sıcak-soğuk içecekler, atıştırmalıklar ve alkollü-alkolsüz içecek servisi ile kapanış saatlerine kadar sürüyor.

Hoşafçı Hasan'ın yeri olan Martı Balık Restaurant, 14 yıllık geçmişe sahiptir.

Merhum Hasan Bey'in eşi Fatma Hanım ile yine mutfak direksiyonunda, tavasının başında. İşletme Amasra'da el attığı her konuda en iyiyi üreten mutfak olma hedefi ile yola devam ediyor.

Yenilenmeyi gerçekleştiren Münir Çekici, Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Profesyonel iş hayatına1991'de Yapı Kredi Bankası'nda başladı. Türk Pirelli Lastikleri, Şöllmer Dondurma, Ülker Grubu ve Türk Telekom'da çeşitli pozisyonlarda görev aldı.

Restaurant, işletmeciliğine geçiş hayallerini, çocukluk yıllarında tatillerini geçirdiği Bartın-Amasra'da, ailesinin mülkiyetindeki yerde hayata geçirdi.

Her şeyden önce Amasra diyenlerden.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Amasra'nın en temiz ve nezih mekanı
10

-

Amasra'da yemek yenilebilecek en temiz ve nezih restaurant. Bölgesel standartların çok üzerinde, kaliteli bir hizmet anlayışıyla karşılaştık. Daha önce bölgede isim yapmış yerleri de denedik, uzun süre servis bekledik ama Martı Balık Restaurant (Yeni adı Sahil Balık olmuş) hem konum hem de manzara olarak çok daha iyi. Münir Bey'e ve çalışanlarına çok teşekkür ederiz.