Güzelcehisar Gezilecek Yerler

Türkiye’nin gizli kalmış güzelliklerinden biridir Güzelcehisar… Keşfedilmemişliğin verdiği o tatlı keyifle, kendini diğer beldelerden soyutlamıştır adeta…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Aramanızla ilgili olarak

Toplam 3 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Güzelcehisar Kalesi

"1,5 km yürüyüşten sonra kaleye ulaşabilirsiniz"

1.0

Misafir yorumu

1 yorum

Güzelcehisar Koyu

"Ölüdeniz tadında"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Güzelcehisar Tarihi Mekanlar

Türkiye'nin gizli kalmış güzelliklerinden biridir Güzelcehisar… Keşfedilmemişliğin verdiği o tatlı keyifle, kendini diğer beldelerden soyutlamıştır adeta…
Bartın'a 17 km mesafede bulunan Güzelcehisar, Amasra, İnkumu gibi beldelere nazaran daha az ziyaretçi çekiyor. Tarihin ve doğanın iç içe geçtiği Güzelcehisar, 80 milyon yıllık bir tarihe sahip olan Lav Sütunları ile daha da bir anlam kazanmıştır. Güzelcehisar'da gezilecek yerler neresidir diye merak ediyorsanız, aşağıdaki listemize mutlaka göz atmalısınız.

Lav Sütünları: Boyları 30 cm'nin üzerinde olan Güzelcehisar Lav Sütunları, 80 milyon yıllık bir tarihe sahip. Dünyanın ender gelişmiş doğal oluşumlarından biri olarak kabul edilen Güzelcehisar Lav Sütunları'nı mutlaka görmelisiniz.

Güzelcehisar Koyu: El değmemiş doğal yapısıyla, özellikle doğaseverlerin fazlasıyla ilgisini çekebilecek bir yer. Tarihi lav kayalıklarına ev sahipliği yapan bu harika koyu da mutlaka görülecek yerler listenize eklemelisiniz.

Güzelcehisar Kalesi: Tarihi, Cenovalılar dönemine uzanan Güzelcehisar Kalesi'de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Ancak kaleye araçla giriş mümkün olmadığından, aracınızı kalenin 1,5 km gerisinde bırakıp, yolun geri kalan kısmını tarlalar üzerinden yürüyerek tamamlamanız gerekiyor.

Mahalleler: Güzelcehisar, 3 mahallenin birleşiminden meydana gelen bir bölge. Güzelcehisar'a gitmişken bu mahalleri görmenizi de mutlaka öneriyoruz; Kapaklı Mahallesi, Hisar Mahallesi ve Yaylacık Mahallesi.

2 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
2
1
Güzelcehisar Kalesi
Güzelcehisar Kalesi
Amasra / Bartın
Türkiye
1,5 km yürüyüşten sonra kaleye ulaşabilirsiniz

-

Öncelikle Güzelcehisar, Amasra'ya bağlı değildir ve Amasra ile ters istikametlerde yer almaktadır. Bartın iline bağlı Güzelcehisar Köyü, Bartın Nehri'nin batısında, Karadeniz kıyısındaki küçük bir yerleşimdir. Aracınızı Güzelcehisar Camii yakınlarına park edip patika bir yoldan 1,5 km yürüyüşten sonra kaleye ulaşabilirsiniz.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
10
Güzelcehisar Koyu
Güzelcehisar Koyu
Amasra / Bartın
Türkiye
Ölüdeniz tadında

-

Sadece adı Karadeniz olan Ölüdeniz tadında harika bir yer. Umarım doğal kalır.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)