Haritayı Görüntüle

Kategori

Aktivite-Eğlence
Tarihi Yerler
Turistik Yerler
Yerleşkeler
Alışveriş Merkezi
Müzeler
Tümünü gör
Resmi Daireler

Nilüfer Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Nilüfer civarında görülmesi gereken 0 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Nilüfer Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Kültürüyle, coğrafyasıyla ve sıcak insanlarıyla keşfedilesi bölgeler arasındaki Nilüfer, gezilecek ve görülecek mekanlarıyla da uzun bir yolculuğun başlangıç noktasıdır.

Bursa Nilüfer’in gezilecek yerlerinden bahsedeceğiz bu sayfamızda. Siz de verdiğimiz bilgilerden yararlanarak harika bir gezi listesi hazırlayabilirsiniz.

Nilüfer gezinizde ilk ziyaret noktalarınız arasında Ayvaini Mağarası mutlaka yerini almalı. Doğal bir oluşuma sahil olan mağara, ismini bulunduğu köyden alıyor. Mağara, yapısıyla ve içinden akıp giden Karadonla Deresi’yle unutulmayacak bir yolculuk yaşatacak sizlere. İçindeki sarkıtlar ve dikitler mağarayı gezdiğiniz sürece sizlere eşlik edecek.

Nilüfer’in doğal güzelliklerinden biri de Ulubat Gölü’dür. Seyrine doyum olmayan Ulubat Gölü, ev sahipliği yaptığı kuşlarla, bıyıklı sumrularıyla ve gece balıkçılarıyla güzel bir doğ gezisi olacak sizler için.

Theodoros Kilisesi Tahtalı Köyü’nde yeni ziyaretçilerini bekliyor. Günümüze çok sağlam bir şekilde gelememiş olsa da hala görülmeye değer bir tarihi yapıdır. Yapılan araştırmalar sonucunda kilisenin devşirme malzemelerden yapıldığı ortaya çıkarılmıştır. Nilüfer de Theodoros Kilisesi’ni ziyaret etmenizi öneririz.

H. Georgios Kilisesi de gezi listenize dahil olabilecek tarihi noktalar arasındadır. Aziz Georgios’a ithaf edilen kilisenin ne zaman yapıldığına dair bir bilgi bulunamamıştır. Kiliseyi ilk tanıtan isim W. J. Hamilton’dur.

Nilüfer’de uzun bir dönem kalmayı planlıyorsanız, Köylerindeki, beldelerindeki camileri ve kiliseleri ziyaret etmeyi unutmamalısınız. her yıl birçok turist tarafından ziyaret edilen Yeşil Camii ve Emir Sultan Türbesi'ni rotalarınıza dahil etmenizi öneririz.