Nilüfer bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Nilüfer Gezilecek Yerler

Kültürüyle, coğrafyasıyla ve sıcak insanlarıyla keşfedilesi bölgeler arasındaki Nilüfer, gezilecek ve görülecek mekanlarıyla da uzun bir yolculuğun başlangıç noktasıdır.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Nilüfer Gezilecek Yerler

Toplam 9 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Gölyazı Bursa

"Belediye hiç ilgilenmiyor"

"Orası balıkçılık köyü"

6.5

Misafir yorumu

6 yorum

Misi Köyü

"Selma Töre tarafından..."

"Halil Atak tarafından..."

10

Misafir yorumu

2 yorum

Ağlayan Çınar

"aglayan cinar"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Ayvaini Mağarası

"Yol tarifi yanlıştı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Nilüfer Tarihi Mekanlar

Kültürüyle, coğrafyasıyla ve sıcak insanlarıyla keşfedilesi bölgeler arasındaki Nilüfer, gezilecek ve görülecek mekanlarıyla da uzun bir yolculuğun başlangıç noktasıdır.

Bursa Nilüfer'in gezilecek yerlerinden bahsedeceğiz bu sayfamızda. Siz de verdiğimiz bilgilerden yararlanarak harika bir gezi listesi hazırlayabilirsiniz.

Nilüfer gezinizde ilk ziyaret noktalarınız arasında Ayvaini Mağarası mutlaka yerini almalı. Doğal bir oluşuma sahil olan mağara, ismini bulunduğu köyden alıyor. Mağara, yapısıyla ve içinden akıp giden Karadonla Deresi'yle unutulmayacak bir yolculuk yaşatacak sizlere. İçindeki sarkıtlar ve dikitler mağarayı gezdiğiniz sürece sizlere eşlik edecek.

Nilüfer'in doğal güzelliklerinden biri de Ulubat Gölü'dür. Seyrine doyum olmayan Ulubat Gölü, ev sahipliği yaptığı kuşlarla, bıyıklı sumrularıyla ve gece balıkçılarıyla güzel bir doğ gezisi olacak sizler için.

Theodoros Kilisesi Tahtalı Köyü'nde yeni ziyaretçilerini bekliyor. Günümüze çok sağlam bir şekilde gelememiş olsa da hala görülmeye değer bir tarihi yapıdır. Yapılan araştırmalar sonucunda kilisenin devşirme malzemelerden yapıldığı ortaya çıkarılmıştır. Nilüfer de Theodoros Kilisesi'ni ziyaret etmenizi öneririz.

H. Georgios Kilisesi de gezi listenize dahil olabilecek tarihi noktalar arasındadır. Aziz Georgios'a ithaf edilen kilisenin ne zaman yapıldığına dair bir bilgi bulunamamıştır. Kiliseyi ilk tanıtan isim W. J. Hamilton'dur.

Nilüfer'de uzun bir dönem kalmayı planlıyorsanız, Köylerindeki, beldelerindeki camileri ve kiliseleri ziyaret etmeyi unutmamalısınız. her yıl birçok turist tarafından ziyaret edilen Yeşil Camii ve Emir Sultan Türbesi'ni rotalarınıza dahil etmenizi öneririz.

10 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
10
Belediye hiç ilgilenmiyor
5

-

Gölyazı gerçekten pis ve bakımsız. Restore edilse ve güzelce temizliğe önem verilse dünyada bile adından söz ettirebilir ama bu şartlarda çok ama çok zor. Boş laf yapmıyorum tabi, duyarlı bir vatandaş olarak belediyeye, büyükşehir belediyesine defalarca bu durumu dile getirip şikayet dilekçeleri göndermeme rağmen hiç bir sonuç alınmadı. 2 senedir Bursa'dayım ve 2 senede Gölyazı'ya hiçbir şey yapılmadı. Ama tüm olums.. Devamını Göster

10
Orası balıkçılık köyü
10

-

Orası benim babamın köyü. Çok bakımsız diyorsunuz, orası balıkçılık köyü. Ne bekliyordunuz, size hizmet mi etsinler? Beğenmediyseniz gelmezsiniz olur biter.

10
Restoranlar iyi değil
2

-

Merhaba, hiç iyi bir yer değil, temizlik sıfır, restoranlar iyi değil, ilgi alaka sıfır.

10
Çok bakımsız
2

-

Bugün oradaydım... Hiç güzel bir yer değil, internette göründüğü gibi hiç değil. Çok bakımsız, gezilecek bir yeri yok... Anlatılan manastır, surlar, vs. tamamen bir hayal kırıklığı, bu da yetmezmiş gibi eğer özel araçla gitmedi iseniz araç saatini beklemek zorundasınız... Uzun lafın kısası görülmesi gereken bir yer olmadığı gibi tarih adına da hiçbir şey yok.

10
Yol tarifi yanlıştı
10

-

Yolu yanlış tarif etmişler. Bizi bir mahalleye getirdiler, çıkmaz sokaktı. Bir günümüz aramakla geçti.

10
okan ayaz tarafından...
10

-

Beklentilerinizin üzerinde zaman geçireceğiniz şirin bir göl köyü. Tekneyle göl turuna çıktığınızda fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın.

10
Selma Töre tarafından...
10

-

Kahvaltıya gitmek için şimdi en güzel zamanları...

10
aglayan cinar
10

-

Gerçekten çok tuhaf bir ağaç. Gölyazı Bursa'ya gittiğim zaman uğrayacağım kesinlikle.

10
golyazi bursa
10

-

Çok güzel bir köy... Mutlaka keşfedilmeli...

10
Halil Atak tarafından...
10

-

Misi Köyü'nde Bursa ilinin Nilüfer ilçesinin işlettiği kaliteli bir çadır ve karavan kamp alanı mevcuttur. Neredekal.com bu kamp alanını da bünyesine eklerse faydalı olur kanaatindeyim. Kamp alanının kordinatı: 40.179988,28.972663'dir.