Fincan Cafe & Restaurant

  • İstanbul / Adalar / Burgazada
  • Gezinti Cad. No:6
2.5puan

Fincan Cafe & Restaurant

Fincan Cafe & Restaurant, 1986 yılında Burgazada'da hizmet vermeye başlamış son beş yıldır cafe & restaurant olarak çeşitlerini çoğaltıp yeni çizgisiyle Burgazada'nın vazgeçilmez yerlerinden biri olmuştur.

Burgazada'da vapurdan indiğinizde iskelenin solundaki dördüncü dükkan Fincan Cafe & Restaurant'tır. İki büyük dükkanın arasına sıkışmış ufak şirin bir mekandır.

Hemen deniz kenarında 40 kişilik dış, 30-35 kişilik iç mekan kapasitesi ile hizmet vermektedir. Kendi teknenizle geldiğinizde de cafenin önüne rahatça yanaşmamız sağlanmaktadır.

Kahvaltı, öğle yemeği, beş çayı, akşam yemeği tüm gününüzü güzel müzikler eşliğinde Fincan Cafe & Restaurant'ta geçirebilirsiniz.

Dilerseniz doğum günü, yıl dönümleri, grup yemeklerinde de hizmetinizdedir. Akşamları bir başkadır. Burgazada ve Fincan Cafe & Restaurant'ın sıcaklığı, işletmecilerin samimiyeti müşterilerine de yansır. Bütün masalar birbiriyle dost olur. Kadehler kalkar, içkiler yudumlanır.

Sahibi Rasim Sofuoğlu'nun dedesi Burgazada'ya ilk yerleşenlerdendir. Rasim Bey'de adada doğmuş, eski adayı yaşatmaya çalışanlardandır.

Bu isteğini de Fincan Cafe & Restaurant'ta gerçekleştiriyor. Müşterilerim demiyor dostlarım diyor hepsine ve iyi bir ev sahibi gibi ağırlıyor dostlarını.

Bunu yaparkende en büyük desteğini, eşi ve kızından görüyor. Eşi Canan Hanım beslenme bölümü mezunu.

Kendisi Cafe & Restaurant'ın ahçılığını üstlenmiş. Ermeni usulü midye dolma ve Çerkez tavuğu Efe Rakı'nın meze yarışmasından ödüllü bütün mezeler onun elinden çıkıyor. Bu yüzden yemekler çok leziz ve lezzetler de değişmiyor. Tabi değişmeyen bir başka şey de müşterilerine gösterdikleri ilgileri.

Fincan Cafe & Restaurant bu sıcak ilgi ve zengin menüsüyle sizleri bekliyor.
2 misafir tavsiyesi
  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
2
1
Fincan Cafe & Restaurant
Fincan Cafe & Restaurant
Adalar / İstanbul
Türkiye
Mezeleri vasat

-

Mezeleri vasat. Lezzet yok. Yediğim en kötü kalamar tava diyebilirim. Patates tavayı bile bu kadar kötü yapan bir yere daha rastlamadım. Çay ikramı yok. Bu kalitede bir yere göre fiyatı pahalı.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
4
Fincan Cafe & Restaurant
Fincan Cafe & Restaurant
Adalar / İstanbul
Türkiye
Vedat Milor bir kez daha gitmeli

-

Biz daha dün gittik Fincan Cafe'ye; işletme sahibi Rasim Bey'in kabalıklarından biz de nasibimizi aldık. Masaya oturmamızla başladı sorunlar;örtü kirliydi ve doğal olarak değişmesini istedik ve negatif elektriği zaten o anda aldık. Mezenin üzerinde kıl vardı (elbet olabilir), söyledik ama yine suçlu olduk, kalamar ısmarladık, bizden sonra gelenlere servis edilince sorduk, cevap: "mutfağa gidin söyleyin, karışıklık oluyor" dendi, samimiyeti kabalığa vurmuş artık. Evlilik yıldönümümüz için seçtiğimiz yerde biz neleri paylaşmak istiyorduk oysa ki. Günümüz rezil oldu.Canan Hanım'ın mutfağına yazık oldu.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)