Eski Foça bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Eski Foça Aktiviteleri

Eşsiz koyları ve huzur dolu atmosferiyle keyifli bir seyahatin önemli duraklarından olan Eski Foça, gezginlere unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.Eski Foça Görülecek Yerler - Eski Foça En İyi 10 Yapılacak Şey

Eşsiz koyları ve huzur dolu atmosferiyle keyifli bir seyahatin önemli duraklarından olan Eski Foça, gezginlere unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.
İzmir'e bağlı bir sahil kasabası olan Eski Foça, il merkezine 65 km uzaklıkta yer alıyor. Yoğun geçen bir yılın ardından stres atabileceğiniz, sakin bir tatil olanağı sunan ilçe aynı zamanda oldukça hesaplı. Ege Denizi'nin görülesi muhteşem koylarına ev sahipliği yapan Eski Foça'yı ziyaret etmeden önce sizin için hazırladığımız “'Eski Foça Yapılacak Şeyler”' yazımıza kısaca bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Siren Kayalıkları:Eski Foça'da bulunduğunuz süre boyunca Foça Siren Kayalıkları'nı gezi planınıza mutlaka dahil etmeyi ihmal etmeyin. Günlük tekne turları ile ziyaret edebileceğiniz kayalıklar fokların önemli yaşam alanlarındandır. Foklara ev sahipliği yapan mağaralara yakın alanlarda denize girmek yasaktır; ancak ziyaretçiler için denize girilebilecek bir bölüm yer almaktadır.

Tekne Turları:Eski Foça'da olmazsa olmaz denilecek aktiviteler arasında şüphesiz eşsiz Ege koylarını tek tek keşfedebileceğiniz tekne turları yer alıyor. Fırsatınız varken mutlaka görmeniz gereken bu koyların serin ve berrak sularını kendinizi bırakarak asla hafızalarınızdan silinmeyecek bir gün geçirebilirsiniz.

Balık Restoranları:Özellikle akşam saatlerinde bambaşka bir keyif veren ve sahil boyunca uzanan balık restoranları, Eski Foça'nın en özel aktivitelerindendir. Daha önce yemediğiniz kadar lezzetli mezelere ve Ege'ye özel tatlara ev sahipliği yapan restoranlarda sevdiklerinizle keyifli bir akşam geçirmeden seyahatinizi sonlandırmayın.

Frigya Tepesi: Eski Foça'nın muhteşem manzarasına hakim konumuyla Frigya Tepesi özellikle gün batımının en güzel izlendiği tepelerden biridir. Tatiliniz sırasında mutlaka uğramanız gereken bu durakta unutulmaz bir manzara sizleri bekliyor.

Kybele Açık Hava Tapınağı:Eski Foça sınırları içerisinde yer alan Kybele Açık Hava Tapınağı, tanrıça Kybele'nin kabartma ve heykellerine ev sahipliği yapıyor. Keyifli seyahatinize mini bir kültür turunu sığdırabileceğiniz bu destinasyon sevimli sahil kasabasının en özel yerlerinden sayılmakta.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın