Erciyes Görülecek Yerler

İç Anadolu Bölgesi’nin en yüksek dağı olan Erciyes Dağı, Kayseri’nin 25 km güneybatısında yer almakta olup, ziyaretçilerine unutulmaz bir seyahat olanağı sunmaktadır.Erciyes Görülecek Yerler - Erciyes En İyi 10 Yapılacak Şey

İç Anadolu Bölgesi'nin en yüksek dağı olan Erciyes Dağı, Kayseri'nin 25 km güneybatısında yer almakta olup, ziyaretçilerine unutulmaz bir seyahat olanağı sunmaktadır.
3.916 metrelik bir zirveye sahip olan Erciyes'in, sahip olduğu yükseklik sebebiyle zirvesinin hiçbir zaman kardan arınmadığı söylenmektedir. Yoğun aşınmalara uğramış eski ve sönmüş bir yanardağ olan Erciyes, ülkemizde kayak turizminin önemli duraklarından biridir. Kayseri'nin en özel sembollerinden biri sayılan Erciyes Dağı ziyaretçiler için farklı aktivitelere olanak sunmaktadır. Bünyesinde pek çok konaklama olanakları da bulunan bölge, kışı ve kış seyahatini seven herkesin günün birinde mutlaka ziyaret etmesi gereken destinasyonlardan biridir.

Dağcılık ve kayak için ülkemizin sayılı duraklarından olan Erciyes'te aktif bir kış sporları olanağı bulunmaktadır. Aralık ve nisan ayı arasındaki dönemde kayak yapmak için mükemmel zamanlama olana Erciyes, spor faaliyetlerinin yanı sıra akşam saatlerinde kayak pistlerinde DJ performanslarının da olduğu eğlenceli bir seyahatin önemli adreslerindendir.

Çevresinde pek çok konaklama alternatifi bulunan Erciyes'te gün içerisindeki aktif spor faaliyetlerinden yorgun düşen ziyaretçiler de dilerse otellerinde sıcak şöminenin karşınsında dinlenebilir, dilerse çevrede yer alan kafe ve restoranlarda keyifli bir akşam geçirebilirler.

Erciyes Kayak Merkezi'nde geçireceğiniz unutulmaz seyahatin ardından teleferik alanının yakınında yer alan ve bölgeye ait yöresel ürünlerin satıldığı dükkanlardan alışveriş yapmadan, Erciyes'in yerel lezzetlerinin tadına bakmadan tatilinizi sonlandırmayın.

Üstelik kayak merkezine ulaşım oldukça kolay. Kayseri Erkilet Havalimanı'ndan hareket eden servislerle bölgeye ulaşmanız mümkündür. Havalimanı ile kayak merkezi arasındaki mesafe 27 km'dir. Ek olarak Kayseri merkezinden de bölgeye ulaşım sağlayan otobüsler bulunmaktadır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın