Kayseri bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Kayseri Aktiviteleri

Tarih kokan sokakları, ünü bölge sınırlarını aşan mantı, sucuk ve pastırması, doğal güzellikleri, zengin mutfak kültürü ve sürprizlerle dolu sokakları ile adım attığınız anda etkisi altına alır sizi Kayseri.Kayseri Görülecek Yerler - Kayseri En İyi 10 Yapılacak Şey

Tarih kokan sokakları, ünü bölge sınırlarını aşan mantı, sucuk ve pastırması, doğal güzellikleri, zengin mutfak kültürü ve sürprizlerle dolu sokakları ile adım attığınız anda etkisi altına alır sizi Kayseri.
Erciyes Dağı'nın gölgesinde yer alan Kayseri, sadece ülkemizin değil, dünyanın en eski şehirlerinden biridir. Buram buram tarih kokan sokakları, ünü bölge sınırlarını aşan mantı, sucuk ve pastırması, doğal güzellikleri, Anadolu'nun misafirperverliğini yansıtan sıcakkanlı insanları, zengin mutfak kültürü ve sürprizlerle dolu sokakları ile adım attığınız anda etkisi altına alır sizi Kayseri. Türkiye'nin turizm cennetlerinden biri olan Kapadokya Bölgesi'nin sınırları içerisinde yer alır bu güzeller güzeli şehir. Konaklama seçenekleri için uygun Kayseri otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Tarihi Çarşı ve Bedesten Gezisi: Kapadokya Bölgesi'nin önemli şehirlerinden biri olan Kayseri'de tarihi çarşı ve bedestenleri mutlaka ama mutlaka gezi listenize eklemelisiniz. Özellikle Hacıefendi, Pirinççiler ve Kapalı Çarşı en bilinen ve en sık ziyaret edilen çarşılar arasında yerini alır. Sevdiklerinize hediye almak istiyorsanız; Yahyalı ve Bünyan halısı, mantı, pastırma ve sucuk satın alabilirsiniz.

Kayak: Güzelliğini Kayseri'den alan Erciyes Dağı, ülkemizin en popüler kayak merkezleri arasında yerini alır. Kayak sporu için elverişli kar Erciyes'e yağdığı için bölgenin önemi daha da artmaktadır. Pamuk gibi beyazlara bürünen Erciyes Dağı'nda adrenalin ve eğlence dolu kış sporları yapmak, bölgenin güzelliğine daha yakından dokunmak ve tatilinize renk katmak istiyorsanız Kayseri gezinizde aktivitelere zaman ayırmalısınız.

Doğa Yürüyüşü: Sadece tarihi eserleri ve kültürel değerleriyle değil, doğal güzellikleri ile de dikkat çeker Kayseri. Ağaçların gölgesinde uzun bir yürüyüş yapmak, doğa ile iç içe vakit geçirmek, sakinliğin tadını çıkarmak ve huzur bulmak istiyorsanız; Yedigöller, Sarımsaklı Baraj Gölü, Hacer Ormanı ve Kapuzbaşı Şelalesi yürüyüş için en elverişli parkurlar arasında yer alır.

Piknik: Ağaçların gölgesinde, uçsuz bucaksız yeşilin içinde, güneşin içinizi ısıttığı anlarda, kuş sesleri eşliğinde yemeğinizi yemek istiyorsanız Kayseri ve çevresi birçok seçenek sunacak sizlere. Beştepeler Piknik Alanı ve Kapuzbaşı Şelalesi piknik yapmak için en sık tercih edilen yerlerden bazılarıdır.

Yemek Molası: Kayseri'ye geldiyseniz ünü bölge sınırlarını aşan birbirinden leziz tatlarından ve yöresel yemeklerinden denemeden dönmeyin. Damak tadınızı kışkırtacak olan mantı, pastırma ve sucuk özellikle denemenizi önerdiğimiz tatlar arasında gelir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın