Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Safari Turları
Yamaç Paraşütü
Su Sporları

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Kayseri Aktiviteleri

Kayseri civarında yapılacak 9 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Talas Yamaç Paraşütü
Yamaç Paraşütü
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kayseri
MAZAKALAND

MAZAKALAND

Ücretli
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kayseri
Erciyes Dağı'nda ATV
Safari Turları
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kayseri
Türkuaz Zamantı Rafting
Su Sporları
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kayseri

9 mekandan 4 tanesi gösteriliyor

Kayseri Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Tarih kokan sokakları, ünü bölge sınırlarını aşan mantı, sucuk ve pastırması, doğal güzellikleri, zengin mutfak kültürü ve sürprizlerle dolu sokakları ile adım attığınız anda etkisi altına alır sizi Kayseri.

Erciyes Dağı’nın gölgesinde yer alan Kayseri, sadece ülkemizin değil, dünyanın en eski şehirlerinden biridir. Buram buram tarih kokan sokakları, ünü bölge sınırlarını aşan mantı, sucuk ve pastırması, doğal güzellikleri, Anadolu’nun misafirperverliğini yansıtan sıcakkanlı insanları, zengin mutfak kültürü ve sürprizlerle dolu sokakları ile adım attığınız anda etkisi altına alır sizi Kayseri. Türkiye’nin turizm cennetlerinden biri olan Kapadokya Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer alır bu güzeller güzeli şehir. Konaklama seçenekleri için uygun Kayseri otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Tarihi Çarşı ve Bedesten Gezisi: Kapadokya Bölgesi’nin önemli şehirlerinden biri olan Kayseri’de tarihi çarşı ve bedestenleri mutlaka ama mutlaka gezi listenize eklemelisiniz. Özellikle Hacıefendi, Pirinççiler ve Kapalı Çarşı en bilinen ve en sık ziyaret edilen çarşılar arasında yerini alır.

Sevdiklerinize hediye almak istiyorsanız; Yahyalı ve Bünyan halısı, mantı, pastırma ve sucuk satın alabilirsiniz.

Kayak: Güzelliğini Kayseri’den alan Erciyes Dağı, ülkemizin en popüler kayak merkezleri arasında yerini alır. Kayak sporu için elverişli kar Erciyes’e yağdığı için bölgenin önemi daha da artmaktadır.

Pamuk gibi beyazlara bürünen Erciyes Dağı’nda adrenalin ve eğlence dolu kış sporları yapmak, bölgenin güzelliğine daha yakından dokunmak ve tatilinize renk katmak istiyorsanız Kayseri gezinizde aktivitelere zaman ayırmalısınız.

Doğa Yürüyüşü: Sadece tarihi eserleri ve kültürel değerleriyle değil, doğal güzellikleri ile de dikkat çeker Kayseri.

Ağaçların gölgesinde uzun bir yürüyüş yapmak, doğa ile iç içe vakit geçirmek, sakinliğin tadını çıkarmak ve huzur bulmak istiyorsanız; Yedigöller, Sarımsaklı Baraj Gölü, Hacer Ormanı ve Kapuzbaşı Şelalesi yürüyüş için en elverişli parkurlar arasında yer alır.

Piknik: Ağaçların gölgesinde, uçsuz bucaksız yeşilin içinde, güneşin içinizi ısıttığı anlarda, kuş sesleri eşliğinde yemeğinizi yemek istiyorsanız Kayseri ve çevresi birçok seçenek sunacak sizlere. Beştepeler Piknik Alanı ve Kapuzbaşı Şelalesi piknik yapmak için en sık tercih edilen yerlerden bazılarıdır.

Yemek Molası: Kayseri’ye geldiyseniz ünü bölge sınırlarını aşan birbirinden leziz tatlarından ve yöresel yemeklerinden denemeden dönmeyin. Damak tadınızı kışkırtacak olan mantı, pastırma ve sucuk özellikle denemenizi önerdiğimiz tatlar arasında gelir.

Kayseri Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kayseri için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Kayseri için ailelere uygun aktiviteler : Muser Go Kart, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Buz Pateni Pisti, MAZAKALAND, Kayseri konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kayseri için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Kayseri için ücretsiz yapılacak aktiviteler : Muser Go Kart, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Buz Pateni Pisti, MAZAKALAND, Kayseri konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kayseri için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Kayseri için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : Muser Go Kart, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Buz Pateni Pisti, MAZAKALAND, Kayseri konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kayseri için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Kayseri için çiftlere uygun aktiviteler : Muser Go Kart, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Buz Pateni Pisti, MAZAKALAND, Kayseri konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kayseri için aktiviteler nelerdir?
Kayseri için aktiviteler : Muser Go Kart, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Buz Pateni Pisti, MAZAKALAND, Kayseri konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.