Kapuzbaşı Şelalesi

+ 6 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
4 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli

Kapuzbaşı Şelalesi Hakkında

Aladağlar Milli Parkı içerisinde yer alan Kapuzbaşı Şelalesi, Kayseri ilinin Yahyalı ilçesinde yer almaktadır. 500 metrekarelik bir alanda bulunan Kapuzbaşı Şelalesi 7 şelaleden oluşmaktadır. En önemli özelliği ise kaynağından çıktığı gibi sularını döküyor olmasıdır. Yani tam bir görsel şov… Yahyalı ilçesine 75 kilometre uzaklıkta olup, kendini tabiatın en güzel yerinde saklamaktadır. Suların yükseklikten düşerken çıkan sesleri, hiç duyulmayan bir nağmeyi sanki daha önce dinlemiş hissi verir. Evet, bu his kesinlikle sizin iç sesinizin yansıması. Alıp götürür tüm sıkıntıları. Geriye sadece siz ve benliğiniz kalır. Kapuzbaşı Şelalesi dinlendiren doğasında sizleri misafir etmeye ve muhteşem bir gün geçirmeye davet ediyor.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
4 değerlendirme
Kapuzbaşı Şelalesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
26.07.2017
Emrah Aykora
En az 1 gece kalınmalı
Günübirlik de gidilir ama mutlaka en az 1 gece kalınmalı. Merhaba dedik, girdik içeri ve planı bozmaya karar verdik. Günübirlik derken 2 gece kaldık. Kaldığımız Gül Pansiyon bize beklemediğimiz güzellikler sundu. Çardak üzerinde çadır kurmamıza izin verdiler. Sadece lavabo, tuvalet beklerken sıcak duş çok iyi geldi. Kahvaltı isterseniz hazırlarız dediler, çok mutlu olduk. Balık ve salata, ayrıca sac kavurma müthiş. Ali abiye ve ailesine teşekkür ediyorum. (Gül Pansiyon, 05345147472)
5/5 Mükemmel
11.07.2017
Mehmet VAROL
Aracınızın yakıtını ayarlayarak gidin
Kayseri Yahyalı ilçesinden 75 km mesafede 10 Temmuz 2017 tarihinde gittim. Yollar tek gidiş geliş şeklinde ve gayet güzel. Asfalt. Sadece virajlı dikkat edilmeli. 3 yerde kısa çalışma var. Kapuzbaşı köyünde kalmak için pansiyonlar mevcut. Herkesin senede en az 1 kez gitmesi gereken bir yer. Yahyalı ilçesinden çıkışta son yakıt istasyonu var başka istasyon bulunmamakta. Aracınızın yakıtını ona göre ayarlayın. Yahyalı ilce merkezinde belediyesine ait sosyal tesislerde bulunmakta burada yemek ya da kahvaltı yaparak şelalelere gidin. Ayrıca şelalelere de gözleme tost gibi yemek için büfe bulunmakta. Şelalelerin 3 km yukarısında mesire alanları var.
5/5 Mükemmel
22.10.2015
Misafir
Çok iyi
Çok iyi yer.
5/5 Mükemmel
20.08.2013
Misafir
Kapuzbaşı Şelalesi
Böyle bir memleket nerede olabilir ki ama harika yer.