Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Dalyan Gölü Muğla
Dalyan Gölü Muğla - Görsel 1
Dalyan Gölü Muğla - Görsel 2
Dalyan Gölü Muğla - Görsel 3
Dalyan Gölü Muğla - Görsel 4
5 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Dalyan Gölü Muğla Hakkında

Muğla’ nın Ortaca ilçesine bağlı bir mahalle olan Dalyan, sazlıkları ve kaya mezarlarıyla ünlüdür. Dalyan’ da yer alan Dalyan Gölü ise Kaunos Antik Kenti’ nin yakınlarında yer almakta ve bölgeye bambaşka bir güzellik katmaktadır. Denizden bir kum kordonu ile ayrılan göl, neredeyse ilçenin tüm güzelliklerini çevresinde toplamıştır.

Birbirinden farklı renklerdeki teknelerin suyun üzerinde muhteşem bir iz bırakarak ilerlediği Dalyan Gölü sezon boyunca, yalnızca yerli değil dünyanın dört bir yanından gelen yabancı turiste de ev sahipliği yapmaktadır. Denizle buluşan gölün görüntüsünün hiç şüphesiz insana huzur veren bir yanı vardır.

Dalyan Gölü’ nün huzurlu duruşunun arkasından yatan bitki ve hayvan türlerinin çeşitliliği, tekne turları, kral kaya mezarları ve derin sessizliği ile muhteşem bir köy bulunmaktadır. Her haliyle güzel olan Dalyan’ da hem stresinizden uzaklaşabilir hem de göl kenarında keyifli zamanlar geçirerek unutulmaz bir tatil sezonunun tadını çıkarabilirsiniz.

Seyahatiniz sırasında denize girmek için ilçeye yakın konumda yer alan İztuzu Plajı’ nı planınıza dahil etmeyi ihmal etmeyin.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Dalyan Gölü Muğla
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?