Dalyan Gölü

+ 5 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Dalyan Gölü Hakkında

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı bir mahalle olan Dalyan, sazlıkları ve kaya mezarlarıyla ünlüdür. Dalyan’da yer alan Dalyan Gölü ise Kaunos Antik Kenti’nin yakınlarında yer almakta ve bölgeye bambaşka bir güzellik katmaktadır. Denizden bir kum kordonu ile ayrılan göl, neredeyse ilçenin tüm güzelliklerini çevresinde toplamıştır. Birbirinden farklı renklerdeki teknelerin suyun üzerinde muhteşem bir iz bırakarak ilerlediği Dalyan Gölü sezon boyunca, yalnızca yerli değil dünyanın dört bir yanından gelen yabancı turiste de ev sahipliği yapmaktadır. Denizle buluşan gölün görüntüsünün hiç şüphesiz insana huzur veren bir yanı vardır. Dalyan Gölü’nün huzurlu duruşunun arkasından yatan bitki ve hayvan türlerinin çeşitliliği, tekne turları, kral kaya mezarları ve derin sessizliği ile muhteşem bir köy bulunmaktadır. Her haliyle güzel olan Dalyan’da hem stresinizden uzaklaşabilir hem de göl kenarında keyifli zamanlar geçirerek unutulmaz bir tatil sezonunun tadını çıkarabilirsiniz. Seyahatiniz sırasında denize girmek için ilçeye yakın konumda yer alan İztuzu Plajı’nı planınıza dahil etmeyi ihmal etmeyin.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Dalyan Gölü
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
18.03.2015
Misafir
dalyan golu
Dalyan Gölü Bursa Karaçabey de, Kaonos Antik Kenti Dalyan ise Muğla da arada 550 km. mesafe var, nasıl Kaunos Antik Kenti Dalyanın yakınında bulunur Dalyan Gölü? Yanlış bilgiyi düzeltmenizi öneririm.
5/5 Mükemmel
18.03.2015
PEACE
dalyan golu
DALYAN GÖLÜ BURSA KARACABEYDE, KAUNOS ANTİK KENT DALYAN İSE MUÐLA DA ARADA 550 KM. MESAFE VAR NASIL KAUNOS ANTİK KENT DALYANIN YAKININDA BULUNUR DALYAN GÖLÜ ? YANLIŞ BİLGİYİ DÜZELTMENİZİ ÖNERİRİM.