Ordu'da Bunları Yapmadan Dönme!

Yorum Yok

Yapmadan Dönme Gülnur Sağlam

Ordu'da Bunları Yapmadan Dönme!
Karadeniz'in turistik şehirleri arasında yer alan Ordu, her mevsime özel aktivite seçenekleri sunan nadir şehirlerden biri. Tertemiz sahili, doğal güzellikleri ve coğrafi konumu ile Ordu, pek çok aktiviteyi yapabileceğiniz bir şehir olarak karşınıza çıkıyor. Denize kıyısı olan bu şehirde, su sporlarını deneyimlerken aynı zamanda yamaç paraşütü, doğa yürüyüşleri ve kaya tırmanışı gibi pek çok aktiviteyi deneyimleyebilirsiniz. İlkbahar aylarında doğada yapılacak aktiviteler için uygun şartları sağlayan iklimi ile Ordu, keyifli bir deneyim sunuyor. Bu ilkbaharda rotasını Ordu'ya çevirmek isteyenler için çeşitli aktiviteler listeledik.

Yamaç Paraşütü

Ordu'da Bunları Yapmadan Dönme!Ordu, yamaç paraşütüne elverişli olan Karedeniz rotalarından biri olarak karşınıza çıkıyor. Yamaç paraşütü için birden farklı nokta sunan bu şehirde, özellikle Boztepe'den kumsala yumuşak bir iniş gerçekleştirebilirsiniz. Şehir merkezinin yanı sıra farklı noktalarda da yamaç paraşütünü deneyimlemeniz mümkün. Bunun için rotanızı Mesudiye Eriçok Tepesi'ne çevirebilirsiniz. Bu tepeden inişe geçtiğinizde soluğu Kızılağaç Yaylası'nda alabilirsiniz. Ordu'da yamaç paraşütü yapabileceğiniz bir diğer nokta da menderesleri ile ünlü Aybastı-Perşembe Yaylası. Tam bir doğa harikası olan Perşembe Yaylası'nda yamaç paraşütü yaparken manzara dolu bir deneyim elde edebilirsiniz. Bahar aylarının gelişi ile birlikte artan yamaç paraşütü talebinde Ordu merkez ilk sırada yer alıyor. Boztepe'den düzenli olarak yapılan bu aktivite, profesyoneller eşliğinde 15 dakikalık periyodlar halinde gerçekleştiriliyor. Türkiye'nin farklı noktalarında yer alan yamaç paraşütü alanlarını deneyimlemek istiyorsanız Türkiye'nin En Popüler Yamaç Paraşütü Rotaları yazımızı rehber olarak alabilirsiniz.

Tesis Fiyatı

01 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

349 TL

En Uygun Fiyata Git

Kamp Aktivitesi

Ordu'da Bunları Yapmadan Dönme!Ordu'da kamp yapmak için tercih edebileceğiniz pek çok rota mevcut. İster şehir merkezine yakın olabilir, isterseniz de şehirden uzak ilçelerde doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Ordu'da en çok tercih edilen kamp noktalarının başında Yason Burnu yer alıyor. Bunun yanı sıra Ünye kıyıları, Çambaşı Yaylası ve Turnalık bölgesi de kamp için ideal noktalar. Ordu'da profesyonel olarak hizmet veren bir kamp alanında konaklamak isterseniz, tercihinizi Kızılıağaç, Savahçimeni, Cüle ve Çukuralan Yaylalarından yana kullanabilirsiniz. Baharın gelişi ile birlikte ısınan Ordu'da, doğal güzelliklere doğru yolculuğa çıkmak istiyorsanız, bu bahar fırsatını kaçırmayın.

Rafting

Ordu'da Bunları Yapmadan Dönme!Söz konusu Karadeniz olduğunda her zaman doğada yapılabilecek bir aktivite bulmanız mümkün. Etrafın yeşermeye başladığı bahar aylarında doğanın uyanışı ve suların yükselişiyle birlikte, harika bir rafting deneyimi yaşayabilirsiniz. Ordu- Mesudiye'den başlayarak Karadeniz'e dökülen Melet Irmağı, bahar aylarında yüksek debisi ile sizi karşılıyor. Bahar mevsiminde kano ve rafting için gelenlerle dolup taşan şehirde, adrenalin dolu aktiviteleri deneyimleyebilirsiniz. Türkiye'de heyecanı doruklarda yaşayacağınız diğer rafting parkurlarını merak ediyorsanız Yapmadan Dönme kategorisinde yer alan Heyecanın Dibine Vuracağınız 18 Rafting Parkuru yazısını okuyabilirsiniz.

Tesis Fiyatı

01 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

600 TL

En Uygun Fiyata Git

Trekking

Ordu'da Bunları Yapmadan Dönme!Ordu denildiğinde her yerin trekking için uygun bir alan sunduğunu pek çok kez duymuşsunuzdur. Dağlık bölgeleri, yüksek yaylaları ve yamaçları ile sizi adrenaline davet eden bu şehrin birçok noktasında trekking yapabilirsiniz. Zengin bitki örtüsü ile fark yaratan Ordu'da, en iyi trekking aktivitesi için Turnasuyu Vadisi'ine yönelebilirsiniz. Bunun yanı sıra şehirde farklı uzunluk ve zorluk derecesine sahip 23 farklı rotayı da ziyaret etmeniz mümkün.

İşte Ordu'da en çok tercih edilen trekking rotaları;

  • Boztepe - Taşbaşı Mahallesi - Merkez (7 km)
  • Kızılağaç Yaylası - Eriçok Tepe - Çukuralan (8 km)
  • Çambaşı Gölet - Çukuralan yaylası (13 km)
  • Gerce Obası - Gerce Şelalesi - Kaleboynu Obası (14 km)
  • Kaleköy - Yeşilce - Kızılağaç Yaylası - Armutkolu - Ertaş Yaylası - Hekimoğlu Obası - Bozat - Karagöl Zirve (61 km)
  • Topçam - Köşe Obası - Çukuralan Yaylası - Çambaşı göleti (32 km)
  • Çambaşı Göleti - Susuz - tekmezar - Karaaslan (15 km)

Zipline

Türkiye'nin pek çok noktasında heyecanı bir üst seviyeye çıkaran zipline deneyimini, Ordu'da yaşamak isteyenler için uygun bir alternatif mevcut. Ordu Boztepe'de yer alan Macera Parkı, birçok aktiviteyi içerisinde barındıran keyifli bir alan. Macera Parkı içerisinde yer alan zipline sayesinde, hayal ettiğiniz macerayı yaşayabilirsiniz. Buradaki zipline hattı 100 metre ve tek yön halinde sizi karşılıyor. Heyecanınızı bir kat daha yükselten alternatifler için, Heyecan Dorukta: Türkiye'de Zipline Yapılabilecek Yerler adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bonus: Teleferikle Boztepe'ye Çıkmayı Unutmayın

Ordu'da Bunları Yapmadan Dönme!Ordu'da keyifli bir bahar aktivitesi yaparken, teleferik ile Boztepe'ye çıkmamak olmaz. Boztepe'ye gidiş için kullanılan teleferik, bir bakıma kısa soluklu bir heyecan yaşatıyor. Şehri ayaklarınızın altında hissetmek ve manzara tepesine kolayca ulaşmak için teleferiğe binmeyi unutmayın.

Ordu'da Nerede Kalınır?

Ordu'da Bunları Yapmadan Dönme!Karadeniz'in incilerinden olan Ordu, gelişmiş yapısı ile birlikte farklı konaklama seçeneklerini bir arada sunuyor. Şehir merkezinde, çevre ilçelerde ve yaylalarında konaklama imkanı sunan Ordu'da, keyifli bir konaklama sizi bekliyor. Her zevke hitap eden konsept ve konaklama hizmetleri arasından seçim yapmak ta zorlanıyorsanız aşağıdaki alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Sinema Hotel: Şehrin tam kalbinde olmak ve güne deniz manzarası eşliğinde başlamak istiyorsanız konaklama tercihinizi Sinema Hotel'den yana kullanabilirsiniz. Modern ve ferah bir konaklama deneyimi Sinema Hotel'de sizi bekliyor.

Tesis Fiyatı

01 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

750 TL

En Uygun Fiyata Git

City Balıktaşı Hotel: Ordu'da hem turizm hem de iş amacıyla kullanabileceğiniz konaklama alanları arıyorsanız City Balıktaşı Hotel tam size göre.

Tesis Fiyatı

01 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

855 TL

En Uygun Fiyata Git

Balıktaşı Hotel: İki gezgin için harika bir konaklama imkanı sunan Balıktaşı Hotel geniş havuzu ve deniz manzaralı odalarıyla fark yaratıyor. Otel dışına çıkmadan pek çok imkana erişmek için Balıktaşı Hotel'e erkenden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Tesis Fiyatı

01 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

600 TL

En Uygun Fiyata Git

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)