Hoynat Adası

+ 5 Fotoğraf
4/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Hoynat Adası Hakkında

Ordu-Perşembe’nin coğrafyasını güzelleştiren ve çok fazla insan tarafından bilinmeyen Hoynat Adası, kolay bir ulaşım yoluna sahip. Fakat çok fazla tanıtımı yapılmadığı için yöre halkı dışında pek ziyaret edilmiyor. Ramazan Köyü sınırları içerisinde olan Hoynat Adası çok sayıda martı ve karabatak kuşlarına ev sahipliği yaptığı için Türkiye Doğa Derneği tarafınca \"Önemli Kuş Alanı\" olarak ilan edilmiş ve korumaya alınmış duruma. Korunmaya alınmasının en önemli sebebi nesli tükenmekte olan karabatakların yuva yaptığı tek alan olması. Çok eskiden gemiciler tarafından sığınak ve depo olarak kullanılan bu bölge, Ordu’nun en güzel manzaralarından birine sahip.

Yorum / Değerlendirme

4/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Hoynat Adası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
25.04.2018
Misafir
Patika yol bulunmakta
Tünele Perşembe istikametini geçtikten 100 metre sonra koya inen patika yol bulunmakta. Buradan koya inip yüzerek ulaşmak mümkün. Biz öyle yapardık.
4/5 Mükemmel
05.09.2017
Misafir
Kuş türleri olduğu söyleniyor
Adaya geçişin nereden olduğunu göremedim. Var mı onu da bilmiyorum. Adayı uzaktan tünel çıkışı seyrettim, yağmur altında. Adada çeşitli kuş türlerinin olduğu da söylenmekte ama ben yağmurdan göremedim. Tünelin üst tarafında geçerken bir cafe gibi bir yer gördüm, belki oradan dürbün vs yardımı ile güneşli günlerde kuş türleri görülebilir.