Perşembe Yaylası

+ 6 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Perşembe Yaylası Hakkında

Ülkemizde yer alan eşsiz coğrafyalardan biri Perşembe Yaylası. Hatta bir dünya mirası olarak korunması için tescil işlemleri hızla sürüyor. 1991 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla turizm merkezi ilan edilen Perşembe Yaylası, Ordu’nun Aybastı ilçesine 17 km mesafede yer alıyor. Rakımı yaklaşık 1500 metre civarında olan yaylada, her yılın Temmuz ayında yayla şenlikleri düzenleniyor. Çeşitli yarışmaların, folklor gösterilerinin, konserlerin, sosyal ve kültürel etkinliklerin, güreş müsabakalarının ve at yarışlarının gerçekleştirildiği bu şenlikler, gezinize oldukça farklı bir deneyim katabilir. Perşembe Yaylası’na yorgunluk atmak, piknik yapmak ya da safari ve yamaç paraşütü için de gelebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra, benzersiz doğal güzelliklerle buluşturuyor bizleri Perşembe Yaylası. Pek çok tarihi eser ve alanın yer aldığı Perşembe Yaylası’nda, kümbetleri, Çiseli Şelalesi’ni ve Karga Tepesi’ni mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. Ordu’nun Akkuş ilçesinden 12 km mesafede olan Perşembe Yaylası’na, asfalt yolla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Perşembe Yaylası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
05.09.2017
Misafir
Kesinlikle görmelisiniz
Kesinlikle ama kesinlikle gidilip görülmesi gereken yerlerden biri. Benim gittiğimde şans yanımda değildi, sisten tabiri caizse göz gözü görmüyordu ama o halde bile mükemmeldi. Gölet etrafında yürüyüş yaptık, tepeye çıktık ama tepe hep sisti. :) Gitmeden muhakkak Aybastlı gözlemeci teyzeden çökelekli gözleme yiyin. Mükemmel yumuşaklıkta, harika bir gözleme. Fiyatı da ucuz 3 TL tanesi. :)
5/5 Mükemmel
01.07.2017
Eda Köksal
Fotoğraflarından daha da güzel
Fotoğraflarından daha da güzel. Ordu Merkez’e biraz uzak olsa da gidip görmeye değer. Özellikle temmuz-ağustos gibi sıcak aylarda... Çok rüzgarlı ve soğuk olabileceğinden pantolon tavsiye edilir. Mesire alanları da var. Piknik yapmaya müsait. Çok temiz ve güzel bir camisi var. Yürüyüş parkuru bebek arabası ve bisiklet için müsait.

Konum

Haritada gör