Karadeniz’in Modern Yüzü 'Ordu', Gezi Rehberi

Karadeniz’in Modern Yüzü 'Ordu'

Yorum Yok

Gezi Rehberi Editor

Karadeniz’in Modern Yüzü 'Ordu'

Misafirperverliğini koruyan yöre halkı, sakin bir yaşamın aktığı huzurlu kent merkezi, farklı tatları sevenlere hitap eden yemekleriyle Ordu, keşfedilmeyi bekliyor.

Karadeniz sahili boyunca yerleşmiş olan şehirler arasında Ordu, deniz kıyısı yerleşimi olmanın hakkını veren ender kentlerimizden biri olmanın ayrıcalığını taşıyor. Ordu, Karadeniz'e batıdan gelenler için Doğu Karadeniz'in özgü dağ ve deniz birlikteliği buradan itibaren belirginleşiyor. Ordu'dan itibaren artık yeşil daha bir yeşil, coğrafya daha bir dağlıktır. Dağlar adeta deniz akar Ordu kıyılarında.

Karadeniz'e tepeden bakan, yeşilin bin bir tonunun görülebildiği bu güzelim dağlarda birbirine uzak evler göze çarpar. Kent merkezinin hemen yanı başındaki dağlara konumlanmış köylerde yaşayanlar, doğanın ve kentin nimetlerinden faydalanarak sürdürürler yaşamlarını.

Her ne kadar Ordu kent merkezi bölgede az bulunan düz bir alana kurulmuş olsa da, kent etrafını çeviren dağlara doğru seyrelerek yayılmış durumda. Dağlar ve deniz arasına yayılan bu muhteşem coğrafyanın görülebildiği en uygun yer ise Boztepe olarak bilinen 450 metre yüksekliğe sahip tepe. Boztepe, kenti gezmeye başlamak için en uygun nokta. Buradan hem tüm bölgeyi panoramik olarak görebilir, hem de bu muhteşem manzara eşliğinde yerel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Haberin tamamı için: Voyager / Eylül

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)