Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Cruise Turlarının Gençlere Hitap Ettiği Özellikleri

Cruise Turlarının Gençlere Hitap Ettiği Özellikleri

Paylaş
Sevgi Özdil  
Eklenme: 14 Nisan 2016
 • Son Güncellenme: 11 Ekim 2023
Cruise Turlarının Gençlere Hitap Ettiği Özellikleri

Cruise turları, kruvaziyer gemiler ile yapılan bir tatil türüdür. Genel olarak emeklilerin ve orta yaştaki insanların katıldığı turlar olarak bilinir. Bununla beraber aslında gençler için de oldukça eğlenceli olanaklar sunar. Uğradığı duraklar ve gemi içi aktiviteler ise fazlasıyla eğlencelidir. Deniz, kum ve Güneş'e bağlı klasik turizm yerine alternatif arayışlarına cevap veren tatillerden de biridir. Kruvaziyer gemiler bir nevi yüzen devasa tatil köyleri gibidir. Bu tatil köyleri içerisinde; konaklama kamaraları, yemek salonları, restoranlar, eğlence mekanları, spor alanları ve spor kortlarının yanı sıra daha birçok birimi de barındırıyor. Ayrıca bu gemiler önceden programlanmış belirli rotada yol alan ve turistik amaçlı olarak çalışan yolcu gemileridir. 5 yıldızlı yüzen otel olan bu gemilerde yok yok. Eğlence alanları, alışveriş merkezi, balkonlu kamaralar, bar, casino, restoran hizmeti, okuma, dinlenme, spor ve terapi merkezleri, tiyatro, kütüphane, konferans salonu, havuz, dalga havuzu, uydu haberleşmesi ve dahası. Tüm bunlara göre cruise turlarının gençlere de hitap eden birbirinden keyifli özelliklerini sıraladık!

{ad:0}

Valiz Toplamadan Gezmek Cruise turları

Cruise turlarının en iyi özelliği olarak bu madde ilk sırada yer almayı kesinlikle hak ediyor. Her gün bambaşka diyarları gezmek için yola çıkarken valiz toplamamanın rahatlığı paha biçilemez.

Her Şey Dahil Tatilin En Lüksü Cruise turları

Hem her şey dahil hem de birçok yer gezme garantili bir tatil için istikamet cruise turları. Cruise tur gemileri, tam pansiyon hizmet verdiği gibi her şey dahil sistemle de hizmet vermektedir. Böylece geminin her yerinde bu hizmetten yararlanabileceğiniz gibi uğradığınız her limanda da yöresel yemekleri, içeceklerle kokteylleri tadabilirsiniz.

Sınırsız Eğlencenin Adresi Cruise turları

Cruise turlarının eğlenceleri de bir başka. Sanki bir kentin barlar sokağında geziyormuş gibi hissedersiniz bu gemilerde. Barında ayrı sahnesinde ayrı açık alanlarında ayrı bir eğlence, gösteri ve dans var. İster clublarda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenin, isterseniz de açık hava partisinde gösterileri izleyin, isterseniz de kostümlü partilerde boy gösterin.

Bir Yerden Bir Yere Gitmek İçin Yolda Vakit Kaybetmemek Cruise turları

Cruise turlarının en büyük avantajlarından biri de bir yerden başka bir yere giderken yollarda vakit kaybetmemeniz oluyor. Siz tatilin, güneşin ve eğlencenin tadını çıkarırken gemi sizi gezeceğiniz limana götürsün. Böylece hem yol yorgunluğu olmamış hem de yollarda vakit kaybetmemiş oluyorsunuz.

Yemek İçin Düşüneceğin Tek Şey Hangi Restoranda Yiyeceğin Cruise turları

Yemeklerinin lezzeti dilden dile dolaşan cruise gemilerindeki aşçılarının her biri alanında uzman kişilerden oluşuyor. Bu sebeple tereddütsüz her yemeği yiyebilir, farklı her lezzeti tadabilirsiniz. Burada asıl zor iş yemeği nerede yiyeceğinize karar vermek. Havuz başında fast food mu, yoksa şık bir restoranda piyano eşliğinde bir yemek mi?

Bir Sürü Arkadaş Edinmek Cruise turları

Cruise yolculuklarında birçok arkadaş edinebilirsiniz. Sadece kendi milletinizden değil farklı farklı birçok milletten arkadaşınız olabilir. Dilerseniz, farklı deniz tatilleri için Mavi Yolculuk: Neredekal.com’dan Özel Tekne Seçkisi başlıklı içeriğimizi de keşfedebilirsiniz.

Birçok Aktiviteye Katılmak Cruise turları

Cruise gemilerinde sadece yüzme havuzları tabi ki de yok. Tırmanma duvarı, dalga havuzu, sörf havuzu, tenis kortu, basket sahası hatta mini golf alanı bile var. Bu kadar çok seçenek arasında hangisini seçeceğiniz oldukça zor olacak.

Çocukların da Büyülü Dünyası Burası Cruise turları

Küçük çocukların büyülü dünyası da bu gemilerde onlarla buluşuyor. Walt Disney karakterlerinin her yerde gezdiği bu gemilerde bu karakterlerle vakit geçirmek ve fotoğraf çektirmek için büyüklerden çocuklara neredeyse hiç sıra gelmiyor. Gemilerde çocuk kulüplerinin yanı sıra lunaparkların ve farklı oyuncakların olduğunu da hemen belirtelim.

Daha fazlası için, Cruise Tatili: Hayal Gibi Bir Gemide Gerçek Bir Tatil başlıklı içeriğimizi de okuyabilirsiniz.

Yorumlar

tokay ceritoğlu 
18.04.2016
Anlatım zamanlaması harika, tam da eşim 10 gün sürecek olan Barselona’dan başlayan, Venedik’te sona eren bir tura katılacak, yazılanları kendisine anlatacağım, gerçi emekli grubu içinde ama çocuklarla da konuşmuştuk, en az 3-5 kişilik bir grupla daha eğlenceli olur diye, bakalım izlenimler nasıl olacak?
Melek Kartal 
18.04.2016
Deniz yolculuğu gerçekten de çok keyifli. Yunan Adaları’na böyle bir yolculuk yapmıştık. Tavsiye ederim, harikaydı.