Bitez bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Bitez Aktiviteleri

Kır çiçekleri ile süslü patika yolları, güneş ışınlarının bile zor sızdığı ağaçlık yolları, mavi bayrakla taçlandırılan masmavi denizi, bahçe içinde şirin evleri, şirinlikte sınır tanımayan kır kahveleri ve sohbetlerine doyamayacağınız yöre insanı ile bir masalın içindeymişsiniz gibi hissettirir size Bitez.Bitez Görülecek Yerler - Bitez En İyi 10 Yapılacak Şey

Kır çiçekleri ile süslü patika yolları, güneş ışınlarının bile zor sızdığı ağaçlık yolları, mavi bayrakla taçlandırılan masmavi denizi, bahçe içinde şirin evleri, şirinlikte sınır tanımayan kır kahveleri ve sohbetlerine doyamayacağınız yöre insanı ile bir masalın içindeymişsiniz gibi hissettirir size Bitez.
Bodrum'a 8 kilometre mesafede yer alan ve usta bir ressamın tablosunda fırlayıp gelmiş gibi çarpıcı renklere ev sahipliği yapan Bitez, göz alabildiğine uzanan mandalina, limon ve zeytin bahçeleri ile çevrilidir. Maviliklere koşan, yaz aylarının bunaltan sıcaklarında imdadınıza yetişen bir rüzgar, dört döner Bitez'de. Kır çiçekleri ile süslü patika yolları, güneş ışınlarının bile zor sızdığı ağaçlık yolları, mavi bayrakla taçlandırılan masmavi denizi, bahçe içinde şirin evleri, şirinlikte sınır tanımayan kır kahveleri ve sohbetlerine doyamayacağınız yöre insanı ile bir masalın içindeymişsiniz gibi hissettirir size Bitez. Su Sporları: Su sporları çeşitliliği ve uygunluğu bakımından bir cennettir adeta Bitez. Mandalina ve limon bahçeleriyle çevrili bu cennet köşe her yaştan insan için ve her türlü su sporları için ideal bir koya sahiptir. Su kayağı, yelken, yüzme ve sörf en çok tercih edilen aktiviteler arasında gelir.

Doğa Yürüyüşü: Doğa ile baş başa kalınabilecek en güzel yerlerden biridir Bitez. Burada yapacağınız doğa yürüyüşü sırasında kır çiçekleri ile çevrili patikalar sizi nefes kesen güzelliklere götürecektir. Bir dönemeçten sonra, ansızın olağanüstü bir manzara ayaklarınızı yerden kesebilir. Turkuaz renkli, büyüleyen güzellikteki küçük koylara rastlamak ise bir rutin sayılır buralarda. Temiz havanın başınızı döndürdüğü geziniz boyunca Akdeniz mimarisinin hem eski hem yeni birbirinden güzel örneklerine rastlayacaksınız. Bitez'in keşfedildikçe açan, çok katmanlı bir çiçek olduğunu, orada zaman geçirdikçe anlayacaksınız. Mis gibi kokan mandalina bahçeleri arasında, dereler içerisinde yürümek, sağda solda beyaz evlerin kapılarında size selam veren yaşlıları görmek gezinize ayrı bir renk katacak.

Tekne Turları: Bitez'e geldiyseniz, turkuazdan maviye dönen koylarını görmeden, ılık esen rüzgara kendinizi bırakmadan ve çevredeki güzellikleri keşfetmeden gezinizi noktalamayın. Sabahtan akşama kadar süren tekne turunda şehrin kalabalığını, gürültüsünü geride bırakmanın tadını çıkarıp, maviye, yeşile doyacaksınız.

Rakı – Balık: Bitez sahilinde sıralanmış birbirinden güzel restoranlardan birini seçip, tam da gün batarken rakı – balık keyfi yapabilirsiniz. Leziz mezeler, salatalar ve yöreye özgü tatlarla sofranızı daha da renklendirebilirsiniz. Deniz, kızıla dönen gökyüzü, buz gibi rakı ve huzur kokan atmosfer başınızı döndürebilir.

Bitez tatilinizde; eski taş evleri gezebilir, mandalina bahçelerinde bol bol fotoğraf çektirebilir, ünlü Bitez dondurmasından tadabilir ve her gün farklı bir su sporu etkinliğine katılabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın