Bergama Görülecek Yerler

Tarihin birçok sahnesine tanıklık etmiş olan Bergama, geçmişten günümüze doğal güzelliğiyle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.Bergama Görülecek Yerler - Bergama En İyi 10 Yapılacak Şey

Tarihin birçok sahnesine tanıklık etmiş olan Bergama, geçmişten günümüze doğal güzelliğiyle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

İzmir'in ilçeleri arasındaki Bergama, İzmir il merkezine yaklaşık 100 kilometrelik bir mesafede yer alıyor. Bu güzel ilçede yeşilin her tonunu görebilir, doğanın içinde saklanmış tarihi kalıntıları keşfedebilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında tatil için tercih edilen bir nokta olan Bergama'da görülecek çok yer, yapılacak çok aktivite var. Her gününüzün eğlenceli ve keyifli geçeceği Bergama tatilinizde yapılacak listesi hazırlamayı sakın unutmayın. Sayfamızı okumaya devam ederek listenizi şekillendirebilirsiniz. İşte Bergama'da yapılmasını önerdiğimiz aktiviteler:

Bisiklet Turu: Bergama'da ilk uyandığınız sabah mutlaka keyifli bir bisiklet turu yapmalısınız. Tabii kahvaltıdan sonra… Bergama'nın sokakları arasında, dilerseniz deniz kıyısında bisiklet kullanarak ilçenin doğası içerisinde gezintiler size iyi gelecek, dinlendirecektir. Yanınıza alacağınız fotoğraf makinenizle gördüğünüz tüm güzellikleri çekmeyi de sakın ihmal etmeyin.

Doğa Yürüyüşü: Eğer daha yavaş bir gezinti sizlere hitap ediyorsa, sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa yürüyüş yaparak sporunuzu ihmal etmemenizi öneririz. Doğa yürüyüşleriyle Bergama'nın yollarının ne kadar güzel olduğunu fark edeceksiniz. Tabii bu zaman diliminde ilçenin tüm yeşillikleri ve sıcak atmosferi sizlere eşlik edecek.

Yöresel Lezzetler: Ege mutfağının hakim olduğu Bergama'da her gününüze farklı bir lezzet dahil edebilirsiniz. İlk olarak tulum peyniri ve lokmanın Bergama'da tadın a bakmanızı tavsiye ederiz. Sonrasında zaten birbirinden güzel zeytinyağlıların tadına bakmak için bol bol vaktiniz olacak. Çığırtma, Bergama köftesi ve helva dadamağınızla buluşturmanız gereken lezzetler arasında.

Kültür Turları: Bergama, tarihi kalıntıları bakımından oldukça zengin bir ilçe… Birbirinden sağlam ve dikkat çekici tarihi bölgelerini gezmeden tatilinizi kesinlikle sonlandırmayın. Serapis Tapınağı, Elaia Antik Kenti, Allianoi Antik Kenti ve Pergamon görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden sadece birkaçı. Eğer uzun bir süre Bergama'da kalmayı planlıyorsanız bahsettiğimiz yerleri kesinlikle görmelisiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın